Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Як працюють бойлери для ГВП

Зверніться за консультацією

Простіше кажучи, функція бойлера для ГВП полягає в тимчасовому зберіганні попередньо нагрітої води і відпуску її лише за потреби. Це гарантує, що вода, яка тече з крана, буде мати потрібну температуру якнайшвидше. Зазвичай бак-акумулятор ГВП теплоізольований, щоб тепло зберігалося протягом тривалого часу. Для цього використовують різні методи, а іноді комбінують їх. Для корпусу часто використовують жорсткий пінопласт і фліс. Крім того, для підвищення теплоізоляційних характеристик прикріплюють вакуумні панелі. Вони досягають того ж ефекту, що і добре знайома вам колба-термос. Як результат, сучасні бойлери для ГВП працюють майже без втрат тепла.

Різниця між прямим і непрямим нагрівом

Коли мова йде про бойлери для ГВП та їх функції, слід враховувати різницю між прямим і непрямим нагріванням. Сфери застосування та ступінь ізоляції різняться залежно від типу. З цим також пов'язана економічна ефективність цих водонагрівачів.

Бойлери для ГВП з прямим нагрівом і принцип їх роботи

Як випливає з назви, вода в цьому типі баків нагрівається безпосередньо. Варіанти включають полум'я або електричний теплообмінник непрямого нагріву. Бойлер для ГВП з прямим нагрівом часто називають накопичувальним водонагрівачем. Це, так би мовити, водонагрівач і накопичувач гарячої води в одному. Ці прилади зазвичай мають лише мінімальну теплоізоляцію, а в деяких випадках її взагалі немає. Це означає, що їх можна експлуатувати окремо від існуючої системи опалення. Бойлери прямого нагріву здебільшого використовуються для децентралізованого нагріву ГВП. Ви можете прочитати більше про інші особливості цього типу баків і про те, коли їх використання є економічно вигідним, на наступній сторінці: Електричні накопичувальні водонагрівачі.

Настінний газовий конденсаційний котел Vitodens 200 з Vitocell 300-W

Бойлери непрямого нагріву та принцип їх роботи

Бойлер непрямого нагріву працює зовсім інакше, ніж його прямий аналог. Замість електрики або відкритого полум'я нагрівальна вода від теплогенератора проходить через вбудований змійовик непрямого нагріву. У процесі нагрівання вода віддає своє тепло, і температура води в бойлері постійно підвищується. Опалювальна вода протікає через змійовик непрямого нагріву, поки не буде досягнута необхідна температура. Потім отримана таким чином ГВП забирається з верхньої частини водонагрівача. Важливо: опалювальна вода ніколи не змішується з ГВП. В якості теплогенератора можна використовувати як звичайні котли, так і теплові насоси.

Моно- та бівалентний режими роботи водонагрівача

Якщо вода в бойлері ГВП нагрівається лише одним непрямим теплообмінником і одним теплогенератором, фахівці називають його монорежимним бойлером ГВП. Однак, оскільки більш економічно та екологічно відповідально залишити більшу частину процесу нагріву води для ГВП сонячній тепловій системі, ми вважаємо за краще використовувати бівалентний водонагрівач. Усередині дворежимного водонагрівача є два змійовика непрямого нагріву. У цьому випадку змійовик непрямого нагріву в нижній секції нагріває воду за допомогою енергії від геліосистеми. Якщо наявної сонячної енергії недостатньо для нагрівання води до необхідного рівня температури, вмикається другий непрямий теплообмінник. За допомогою теплогенератора він нагрівається до досягнення необхідної температури.

Поділ на вентильовані та невентильовані бойлери для ГВП

Окрім прямого/непрямого нагріву та моно-/дворежимних моделей, існує ще один критерій, за яким розрізняють вентильовані та невентильовані системи. Принцип роботи самого водонагрівача - тобто процес, який використовується для нагрівання води в баку - також відіграє певну роль.

Експерти розрізняють вентильовані та невентильовані водонагрівачі. Вентильований водонагрівач, наприклад, електричний накопичувальний водонагрівач, не залежить від тиску у водопроводі. Коли ГВП відбирається, клапан ГВП відкриває впускний отвір для холодної води. При цьому холодна вода надходить у бак і витісняє більш легку гарячу воду, виштовхуючи її вгору до точки відбору. Вентильовані системи ГВП призначені лише для окремих точок водорозбору.

З невентильованими баками для ГВП ситуація інша. Вони можуть забезпечувати кілька точок водорозбору одночасно. Усередині такого водонагрівача підтримується постійний тиск у водопровідній трубі, який виштовхує гарячу воду до точок водорозбору. Для роботи безвентильного водонагрівача не потрібні спеціальні безнапірні фітинги. З іншого боку, для вентильованих баків ГВП використання наявних у продажу напірних фітингів може призвести до вирівнювання тиску та спричинити матеріальні збитки. Тому вибір відповідної арматури має велике значення.