Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Баки для ГВП

Чи то для ранкового душу, чи то для розслаблюючої ванни на вихідних: для більшості людей постійна наявність гарячої води є запорукою домашнього комфорту. Її можна генерувати та зберігати різними способами. В основному розрізняють централізоване та децентралізоване опалення ГВП. Бойлери Viessmann Vitocell зберігають централізовано підготовлену ГВП протягом тривалого періоду часу та надають її за потреби.

Централізоване та децентралізоване опалення ГВП: порівняння

Для централізованого підігріву ГВП незамінним є наявний котел. Він забезпечує тепло не тільки для опалення приміщення, але й для підігріву необхідної кількості ГВП. Щоб забезпечити постійне надходження гарячої води з крана за потребою, опалювальні системи такого типу оснащуються водонагрівальним баком ГВП.

Незалежне від бойлера нагрівання ГВП

На відміну від централізованого нагріву ГВП, децентралізований варіант не потребує підключення до бойлера. У проточних водонагрівачах ГВП нагрівається до необхідної температури лише в момент потреби. Невеликі накопичувальні водонагрівачі або водонагрівачі під мийку, з іншого боку, зберігають ГВП. Обидва пристрої працюють від електрики, що дозволяє дуже гнучко їх встановлювати.

Ще одним варіантом децентралізованого нагріву ГВП є накопичувальний водонагрівач. Це бак з малою теплоізоляцією або взагалі без неї, який одночасно нагріває і зберігає ГВП. Однак через погану, а в деяких випадках і зовсім відсутню теплоізоляцію, вода швидко охолоджується. Це означає, що водонагрівачу доводиться нагрівати воду знову і знову. Водонагрівачі такого типу рідко зустрічаються у продажу, оскільки технологія вважається застарілою.

Вибір баку для ГВП

Vitoladens 300-C з бойлером Viessmann для ГВП

Перш ніж купити водонагрівач Viessmann, варто дізнатися про різні варіанти виконання. Це пов'язано з тим, що, окрім розміру баку, відіграють роль й інші фактори, які залежать від характеристик будівлі та потреб у гарячій воді. Баки для ГВП також потребують місця. Щоб врахувати різницю в доступному просторі, Viessmann пропонує горизонтальні бойлери для ГВП та бойлери, що встановлюються поруч з котлом або під ним. Крім того, ви можете обирати між різними матеріалами, такими як нержавіюча сталь або сталь з емалевим покриттям Ceraprotect. У наступних розділах ви дізнаєтесь більше про важливі критерії, які слід враховувати при купівлі бойлера для ГВП.

Визначення розмірів є вирішальним фактором при виборі відповідного баку. Вибір точного розміру залежить не лише від кількості мешканців, їхніх індивідуальних звичок споживання та фактичного попиту на ГВП. Окрім загальної теплової потужності системи, ще одним важливим фактором є те, чи потрібно забезпечувати лише підігрів води для опалення, чи також і гаряче водопостачання. Якщо загальна теплова потужність досить низька, доцільно придбати водонагрівач дещо більшого об'єму. З цього приводу обов'язково зверніться за порадою до партнера компанії Viessmann. Наші партнери знайомі з широким асортиментом різних бойлерів для ГВП. Асортимент продукції Vitocell доступний з об'ємом від 130 до 1000 літрів. Це означає, що ці продукти є вигідним придбанням для використання не тільки в приватних будинках, але й у багатоквартирних будинках або інших будівлях, де попит на ГВП є високим. Сюди також відносяться комерційні або муніципальні будівлі.

Щоб уникнути невиправдано довгих трубопроводів, бойлери ГВП встановлюються в безпосередній близькості від котла. Як вже згадувалося вище, існують наступні варіанти: горизонтальне, поруч з котлом та під котлом. Бак-акумулятор ГВП повинен бути обраний відповідно до наявного простору, а також потреб у ГВП та індивідуальних вимог. Наприклад, Vitocell 100-W є ідеальним рішенням для порівняно невеликих потреб у ГВП, оскільки ця модель може бути встановлена під настінним бойлером (наприклад, під газовим конденсаційним бойлером Vitodens 300-W) для економії місця і може зберігати до 150 літрів води. Термоізоляція по всьому периметру забезпечує зручне та економічне нагрівання ГВП у всьому приватному будинку.

Близькими моделями баків для ГВП є Vitocell 100-L, Vitocell 100-V та Vitocell 300-V. Як випливає з назви, вони розташовуються безпосередньо біля котла. Це циліндричні підлогові бойлери для ГВП, оснащені змійовиком непрямого нагріву. Він простягається аж до дна баку, що дозволяє нагрівати весь об'єм води.

Асортимент продукції Viessmann також включає в себе горизонтальні водонагрівачі: Vitocell 100-H та Vitocell 300-H. Вони відрізняються особливою міцністю, щоб на них можна було встановити відповідний бойлер. Зверху є достатньо місця, наприклад, для газового конденсаційного або масляного котла.

Залежно від вашої системи опалення, ви можете придбати водонагрівач, який відповідає вашим індивідуальним потребам. Існує два типи бойлерів: моно- та дворежимні. Перші оснащені одним змійовиком непрямого нагріву, тоді як дворежимні моделі мають два змійовики. Це дозволяє швидко і легко інтегрувати сонячну теплову систему для нагріву ГВП. Сонячні колектори нагрівають бойлер ГВП через нижній змійовик непрямого нагріву. Якщо сонячної енергії недостатньо для покриття потреби в ГВП, верхній змійовик непрямого нагріву забезпечує додаткове нагрівання. Через цей змійовик протікає вода для опалення, попередньо нагріта в додатковому бойлері. Дворежимне рішення є особливо економічним та екологічно відповідальним, оскільки більша частина ГВП виробляється з використанням безкоштовної сонячної енергії.

У водонагрівачах Viessmann ГВП нагрівається непрямим способом за допомогою змійовика непрямого нагріву. Існують також невеликі накопичувальні водонагрівачі або проточні водонагрівачі, які нагрівають воду безпосередньо. Якщо ви хочете придбати невеликий накопичувальний водонагрівач такого типу, Viessmann пропонує електричний накопичувальний водонагрівач Vitotherm, який нагріває воду за допомогою електроенергії. Ви нагріваєте лише стільки ГВП, скільки потрібно - безпосередньо там, де це потрібно в даний момент. Придбання невеликого накопичувального водонагрівача особливо доцільне там, де центральне постачання ГВП неможливе або не потрібне через низький попит.

Якщо потреба в ГВП особливо висока, ідеальним рішенням є підлоговий водонагрівач Vitocell 100-V. Емальований водонагрівач Viessmann доступний у двох кольорах на вибір і має об'єм від 160 до 950 літрів. За потреби можна також об'єднати кілька баків для ГВП у батарею. Залежно від моделі, Vitocell 100-V особливо добре підходить для нагріву ГВП у поєднанні з тепловими насосами або конденсаційними котлами. Це робить його майже універсальним.

Акумуляційні водонагрівачі Viessmann для систем опалення також можуть бути доповнені окремим комплектом теплообмінника (Vitotrans 222). У такій комбінації вони утворюють систему завантаження баку для нагріву гарячої води для побутових потреб. Це особливо корисно під час пікових навантажень, наприклад, коли потрібно тимчасово покрити високі витрати води (як часто забирається вода) і різний час повторного нагріву. Баки-акумулятори також є кращими для систем опалення, які потребують низьких температур зворотної лінії, наприклад, конденсаційних котлів. Vitocell 100-L від Viessmann - це правильний водонагрівач для цих та інших застосувань. Він вражає своїми характеристиками, точним нагріванням баку до потрібного ступеня навіть при регулюванні температури подачі, а також легким монтажем завдяки знімній теплоізоляції (500 літрів і більше).

Ви можете підвищити ефективність вашої системи, дообладнавши її нагрівальним елементом. Це особливо хороший варіант для систем, які вже працюють на відновлюваній енергії (наприклад, фотоелектричні системи). Електричний нагрівальний елемент може бути інтегрований у водонагрівач і служити додатковим джерелом тепла, якщо сонячної енергії недостатньо. Ваш інженер-теплотехнік може перевірити, чи можливо переобладнати ваш водонагрівач.

Обирайте найвищу якість води та найкращий захист від корозії

Соляний/водяний тепловий насос Viessmann Vitocal 200-G та бак-водонакопичувач ГВП

Особливо при зберіганні ГВП важливо дотримуватися гігієнічних стандартів. Водонагрівачі Viessmann виготовляються з емальованої або нержавіючої сталі відповідно до стандарту EN 12897. Що стосується емальованих бойлерів, то найкращі характеристики мають бойлери з покриттям Ceraprotect. Баки Vitocell 300-H та Vitocell 300-V мають додаткові переваги нержавіючої сталі та відповідають найвищим вимогам. Вони не потребують покриття і гарантують багаторічний захист від корозії завдяки своїм хімічним властивостям. Ці баки доступні у двох варіантах: суміжному та горизонтальному. Купуючи ці баки для ГВП з нержавіючої сталі, ви отримуєте десятирічну гарантію від витоків, спричинених корозією.

Поради щодо придбання

Для довготривалої, зручної, безпечної та економної експлуатації опалювальна система та водонагрівач повинні бути ідеально підібрані з самого початку. Незалежно від того, чи хочете ви поєднати тепловий насос, твердопаливний котел, масляну або газову систему опалення з водонагрівачем або шукаєте інше дворежимне рішення, без консультації з партнером компанії Viessmann не обійтися. Наші партнери не лише допоможуть з вибором обладнання, але й подбають про розрахунок, підключення та, за бажанням, технічне обслуговування водонагрівача. За допомогою нашої системи пошуку місцевих торгових партнерів ви можете знайти потрібну контактну особу у вашому регіоні всього за кілька кроків.