Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Буферні ємності для підігріву води

Буферний накопичувач опалювальної води Viessmann з модулем прісної води

В принципі, буферні накопичувачі зберігають теплову енергію, яка не потрібна в даний момент, щоб згодом споживати її відповідно до потреби. Буферні водонагрівачі використовуються насамперед там, де потреба в теплі не завжди є постійною. Наприклад, піковий час для опалення та гарячого водопостачання в середньостатистичному домогосподарстві припадає на ранок і вечір. Однак сонячна система для резервного опалення та підігріву ГВП виробляє найбільшу кількість тепла в середині дня. З іншого боку, газовий або твердопаливний котел постійно вмикається і вимикається. Буферний накопичувач зменшує циклічність і нерівномірність виробництва тепла. Він забезпечує тепло тоді, коли на нього є попит, і гарантує, що теплогенератор постійно працює на оптимальній потужності.

Viessmann пропонує широкий асортимент буферних ємностей для гарячого водопостачання та опалення. Вони оснащуються по-різному залежно від їхніх основних завдань і відповідно до індивідуальних потреб. Асортимент продукції включає рішення для житлових будинків, а також для комерційних об'єктів та органів місцевого самоврядування.

Конструкція дозволяє оптимально використовувати теплову енергію

Для тимчасового зберігання теплової енергії необхідна спеціальна конструкція. Буферна ємність для опалювальної води - це, по суті, сталевий циліндр. Він оснащений гідравлічними з'єднаннями. Їх кількість залежить від моделі та сфери застосування. Крім того, буферні накопичувачі Viessmann вирізняються теплоізоляцією з поліефірного флісу по всьому периметру. Це допомагає звести до мінімуму втрати тепла. Це також робить непотрібною додаткову ізоляцію буферної ємності.

Відповідність індивідуальним потребам

Залежно від моделі та обставин, буферні ємності Viessmann також мають з'єднання для занурювального нагрівача, внутрішній змійовик непрямого нагріву для підключення сонячних колекторів або додаткову систему стратифікації. Крім того, в якості додаткового обладнання може постачатися модуль прісної води або інтегруватися гофрована труба ГВП, якщо буферний накопичувач призначений також для постачання гарячої води для побутових потреб.

Модель будинку з системою опалення та буферною ємністю для води в підвалі.

Як працює буферна ємність?

Між теплогенератором і споживачами тепла завжди встановлюється буферна ємність. Котел нагріває воду для опалення, яка протікає через буферну ємність. Потік від теплогенератора змішується в буферній ємності з холодною водою, що повертається від споживачів (радіаторів). Це підвищує температуру води, щоб вона могла бути випущена у вигляді потоку до радіаторів, коли це необхідно. Холодна вода, що повертається від споживачів тепла, повертається назад у буферний накопичувач опалювальної води. Якщо бак також забезпечує гарячу воду для побутових потреб, споживачами є не лише радіатори, але й точки водорозбору, такі як крани, душові кабіни, ванни та посудомийні машини.

Густина води залежить від об'єму та температури. Таким чином, гаряча вода завжди знаходиться у верхній частині буферної ємності системи опалення. Звідти вона надходить до радіаторів. Холодна зворотна вода з радіаторів знаходиться в нижній частині бака і звідти тече в котел, де може бути підігріта. Таким чином, котел, буферна ємність і радіатори утворюють замкнуту систему.

Буферна ємність для додаткового нагріву ГВП

Якщо буферний накопичувач також нагріває гарячу воду для ГВП, є можливість доповнити його модулем прісної води Vitotrans 353. Він працює за принципом безперервного потоку. Це означає, що гаряча вода для побутових потреб протікає через модуль повз гарячу опалювальну воду, яка знаходиться в буферній ємності, і в процесі нагрівається опосередковано. Таким чином, гігієнічна гаряча вода для побутових потреб нагрівається відповідно до індивідуальних потреб відповідного домогосподарства. Більше немає необхідності зберігати гарячу воду для побутових потреб, що є дуже економним рішенням.

Асортимент Vitocell 100-E включає буферні накопичувачі об'ємом від 46 до 2000 літрів. Модель Vitocell 140-E також може використовуватися разом з модулем прісної води. Крім того, вона має внутрішній змійовик непрямого нагріву, який можна використовувати для підключення сонячних колекторів. Таким чином, цей буферний накопичувач Viessmann також підходить для двоконтурних систем опалення, тобто систем, які інтегрують два теплогенератори.

Буферні ємності для опалювальної води Viessmann

Буферна ємність з додатковою системою стратифікації

Як згадувалося вище, густина води змінюється залежно від температури. Гаряча вода легша по відношенню до свого об'єму і тому піднімається вгору у вертикальній посудині. У буферній ємності цей ефект, як правило, призводить до перемішування. Якщо бак, наприклад, Vitocell 160-E, обладнаний системою стратифікації, холодна зворотна вода залишається внизу, тоді як гарячу воду завжди можна набрати зверху. Це має велику перевагу в тому, що бак не потрібно повністю нагрівати для того, щоб точки водорозбору, такі як душ або ванна, могли споживати гарячу воду.

На додаток до Vitocell 160-E з модулем прісної води, додаткова система стратифікації також доступна для багаторежимного буферного накопичувача Vitocell 360-M з підігрівом води.

Багаторежимні буферні накопичувачі води для опалення від Viessmann

Багаторежимні буферні накопичувачі поєднують в собі не тільки опалювальну воду та гарячу воду для побутових потреб. Вони також можуть нагріватися кількома теплогенераторами.

Якщо, наприклад, тепловий насос постачає замало тепла для задоволення поточних потреб, використовується додатковий теплогенератор. Це також схоже на підключення буферного накопичувача до сонячної теплової системи. Vitocell 340-M - це компактне і компактне рішення - буферний накопичувач з підігрівом ГВП за допомогою гнучкої гофрованої труби з нержавіючої сталі, що не піддається напруженню. Ця труба інтегрована в циліндр у вигляді спіралі, по якій протікає свіжа гаряча вода для побутових потреб. Ця вода підігрівається гарячою опалювальною водою. Таким чином, окремий бак для гарячої води не потрібен, оскільки вода нагрівається в міру необхідності. Цей факт, разом з використанням нержавіючої сталі в якості матеріалу, забезпечує гігієнічний нагрів ГВП без ризику утворення легіонел. Вбудований внутрішній змійовик непрямого нагріву, виготовлений зі сталі, також дозволяє підключати сонячні колектори.

Забезпечення безперебійної роботи

Під час технічного обслуговування системи опалення також контролюється робота буферної ємності системи опалення. Це допомагає забезпечити безперебійну роботу. Під час візуального огляду фахівець з опалення перевіряє буферну ємність, насоси та клапани на наявність пошкоджень, корозії, бруду та витоків. Це насамперед запобіжний захід. Основна увага приділяється інтерфейсам між компонентами, щоб забезпечити їх оптимальне узгодження один з одним. В принципі, буферний накопичувач Viessmann не потребує особливого технічного обслуговування.

Повітророзподільники полегшують технічне обслуговування

Теплогенератор, буферна ємність і споживачі тепла утворюють замкнуту систему. Тим не менш, завжди існує ризик проникнення повітря в систему. Асортимент продукції Vitocell від Viessmann оснащений повітряними клапанами, які дозволяють випускати повітря. За допомогою них ваш партнер Viessmann може легко видалити повітря з буферної ємності.

Якість опалювальної води забезпечує низькі витрати

Буферна ємність містить опалювальну воду з низьким вмістом кисню, тому додатковий захист від іржі, як правило, не потрібен. Якщо вода має певну якість і відповідає специфікаціям (згідно з директивою VDI 2035 - Вимоги до якості опалювальної води), буферну ємність не потрібно очищати від накипу. Інша ситуація з баками для ГВП. Тут водопровідна вода протікає через гарячі теплообмінники. Внаслідок цього, залежно від жорсткості води, може утворюватися вапняний наліт. Ваш партнер Viessmann також видалить його.