Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Опалення пелетами

Опалення пелетами - це особливий вид деревного опалення, який поєднує в собі екологічно чисту технологію опалення дров'яного котла та зручність експлуатації настінного газового обігрівача. Він також доступний у багатьох діапазонах потужності, що робить його придатним практично для будь-яких потреб у теплі.

Конструкція та функції системи опалення на пелетах

Доступні напівавтоматичні та повністю автоматичні версії системи підігріву пелет. При напівавтоматичному нагріванні пелет власники системи повинні завантажувати пелети в бункер вручну. Звідти пелети потрапляють в камеру згоряння з постійною дозованою швидкістю подачі. У повністю автоматичному варіанті ручне завантаження не потрібне. Замість цього система подачі подає паливо зі сховища безпосередньо до котла, без будь-якого втручання людини.

Крім приміщення для зберігання або бункера і системи подачі, опалювальна система складається з пелетного котла з міцним корпусом, камери згоряння, виготовленої з термостійкого матеріалу, подавального шнекового транспортера, системи золовидалення і теплообмінника. Ефективне згоряння і особливо високий ККД досягається завдяки первинному і вторинному регулюванню за допомогою лямбда-системи з підтримкою лямбда.

Перед початком процесу горіння пелети подаються в камеру згоряння. Після того, як камера згоряння заряджена, автоматичний процес запалювання запускає процес горіння. Вбудований лямбда-зонд і датчики температури димових газів контролюють процес горіння і забезпечують повне згоряння пелет з оптимальною швидкістю. Вироблене тепло нагріває вбудований теплообмінник, який, в свою чергу, передає його в опалювальний контур. Для отримання інформації про те, як працює процес горіння, див. сторінку Як працює пелетне опалення.

Компоненти повністю автоматизованої системи нагрівання пелет також включають конвеєрну систему. На практиці це, як правило, або гвинтовий конвеєр, або вакуумна система. Гвинтовий конвеєр має форму свердла і транспортує пелети зі сховища до пелетного котла за допомогою обертального руху. Зазвичай він прокладений на рівні підлоги і не дуже гнучкий через свою конструкцію. Щоб забезпечити безперебійну подачу пелет в котел, відстань між складом і котлом повинна бути невеликою.

Вакуумні системи більш гнучкі. Пелети всмоктуються через всмоктувальну турбіну і подаються до пелетного котла по всмоктувальним лініям. Великі сховища можуть мати кілька точок всмоктування, так що подача палива завжди гарантована навіть при великому тепловому навантаженні. Вакуумні системи всмоктування можуть покривати набагато більші відстані і тому підходять для систем, де сховище і котел не знаходяться поруч.

Іноді пелетну систему опалення або пелетний котел плутають з пелетною піччю. Однак між цими двома типами є суттєва різниця: Пелетний котел зазвичай забезпечує як центральне опалення для всього будинку, так і ГВП. Пелетна піч, з іншого боку, зазвичай працює як камін, якщо вона не використовується разом з теплообмінником. Її часто встановлюють у житлових приміщеннях, щоб забезпечити затишок і комфорт завдяки високій частці променистого тепла. Цей ефект посилюється заскленими дверцятами топки, які забезпечують чіткий огляд вогню всередині. Пелетні печі можуть також підтримувати систему опалення, якщо вони мають теплообмінник.

Viessmann Vitoligno 250-S

Ефективність системи опалення значною мірою залежить від того, чи відповідає вона потребам будівлі, що опалюється. Якщо потужність занадто низька, система опалення повинна працювати з повним навантаженням протягом тривалого часу. У найгіршому випадку вона не зможе забезпечити необхідну температуру, що призведе до втрати комфорту. Але встановлення занадто великої системи опалення призведе до надмірних витрат на опалення в довгостроковій перспективі. Ефективна експлуатація стане неможливою. Купуючи пелетну систему опалення, домовласники повинні в першу чергу враховувати свої потреби в опаленні та ГВП.

Як правило, старі будівлі без капітального ремонту мають більшу потребу в теплі, ніж новобудови. Нова система опалення на пелетах повинна бути спроектована відповідно до цього. Щоб знайти правильну систему, найкраще проконсультуватися з підрядником з опалення. На основі розрахунку теплового навантаження фахівець визначить необхідну потужність для опалення до допустимої та комфортної температури. Цей розрахунок також враховує втрати при передачі та вентиляції, а також потужність додаткового нагріву. Це допоможе вам набагато швидше підібрати правильну систему опалення на пелетах.

Залежно від моделі, пелетні котли досить компактні і для їх встановлення потрібно лише кілька квадратних метрів. Для того, щоб система опалення на пелетах могла автоматично забезпечувати приміщення теплом і гарячою водою, їй потрібні пелети і відповідна система транспортування. Обидва елементи займають різну кількість місця і повинні бути сплановані перед покупкою. Популярним рішенням для зберігання пелет є тканинні резервуари, які розміщуються в приміщенні разом зі сталевим каркасом. В якості альтернативи можна використовувати підземні резервуари. В обох випадках має бути достатньо місця. Якщо ви раніше опалювалися мазутом і хочете замінити стару систему опалення на пелетну, ви також можете використовувати наявне приміщення для зберігання.

Існує два варіанти транспортування пелет зі сховища до котла: в напівавтоматичних установках біля котла розміщується бункер для пелет, який власник будинку повинен заповнювати вручну. Якщо ви хочете купити повністю автоматизовану систему опалення на пелетах, необхідна система подачі. Залежно від типу системи, гвинтовий конвеєр або всмоктувальна турбіна подає паливо до місця його використання. Яка технологія є найкращою, залежить від характеру та обсягу доступного простору. Більш детальний опис системи подачі див. у розділі "Подача та зберігання пелет".

Пелети як паливо

Пелети є найбільш компактною формою деревної енергії та мають високу теплотворну здатність. Для виробництва пелет, що відповідають стандартам DIN-Plus або ÖNORM, використовуються 100-відсоткові натуральні деревні відходи. Ця сировина складається з відходів деревообробної промисловості, які утворюються у великих обсягах в результаті стругання або розпилювання.

Фото: © FabrikaSimf / Shutterstock.com

Дрібнозернисті залишки деревини стискаються під високим тиском і формуються в пелети, тобто пресуються до циліндричної форми. Паливо зберігається і обробляється в сухому стані. Абсолютно сухі умови зберігання є абсолютно необхідними. Це забезпечує їх ефективне, результативне згоряння в пелетній системі опалення.

Деревні пелети пропонуються в упаковках і навалом. Насипні пелети транспортуються силосною цистерною і вдуваються в складське приміщення за допомогою системи шлангів. Для отримання детальної інформації про пелети, колоди тощо, відвідайте розділ про біомасу як паливо.

Окрім ефективної технології спалювання, якість палива має вирішальне значення для досягнення найкращих результатів. Низькоякісні пелети згоряють занадто швидко і, в гіршому випадку, завдають шкоди котлу. Купуючи пелети, не купуйте найдешевші. Високоякісні пелети мають гладку, блискучу поверхню. Вони також стійкі до стирання і не залишають багато крихт в упаковці.

Колір - ще один показник якості. Пелети повинні виглядати однорідними за кольором, значні відмінності в кольорі всередині пелет свідчать про те, що для їх виготовлення використовувалася стружка низької якості. Високоякісні пелети мають сертифікат DIN Plus або EN Plus. Щоб перевірити якість постачальника, власники систем можуть попросити у нього зразок для тестування в домашніх умовах.

Перш ніж власники будинків зможуть опалювати за допомогою пелетної системи опалення, вони повинні придбати паливо. Щоб уникнути необхідності замовляти пелети кожні кілька тижнів, експерти рекомендують купувати річний запас пелет. Розмір запасу буде залежати від того, де пелети зберігатимуться. На практиці часто використовують тканинні контейнери, підвішені на рамі. Їх легко і недорого встановити в будівлі.

Інші варіанти зберігання включають підземні резервуари або порожню кімнату в підвалі. Транспортер доставляє пелети до пелетного котла, де вони вивільняють свою енергію. Сховища пелет повинні бути доступними ззовні. Вони повинні бути розташовані на відстані не більше 30 метрів від дороги. Це має полегшити доступ для заправки транспортних засобів, що перевозять пелети.

Під час зберігання пелети повинні залишатися сухими. Це пов'язано з тим, що при занадто високій вологості паливо може розбухати або злипатися, що негативно впливає на властивості горіння. Якщо місця для зберігання пелет недостатньо, можна розмістити поруч з пелетним котлом невеликий бак, який потрібно заповнювати вручну.

Переваги опалення пелетами

Автоматична робота, висока ефективність та привабливі потенційні субсидії: Повністю автоматична система опалення на пелетах від Viessmann має багато переваг. Системи опалення на пелетах поєднують в собі переваги двох систем опалення: дров'яного та газового. Якщо дров'яне опалення вирізняється чистотою та екологічністю, то газове опалення - винятковою простотою використання. Це поєднання є однією з головних переваг пелетного опалення. Крім того, власники будинків отримують додаткові переваги, коли обирають систему опалення на пелетах. Наступний короткий огляд детально ілюструє, що це за переваги:

  • Високий вміст енергії
  • Чисте згоряння
  • Регенеративна сировина
  • Нейтральне згоряння без викидів CO₂

Деревні гранули виготовляються з побічних продуктів лісопиляння та промислових відходів деревини. В ході складного процесу деревина пресується в гранули однакового розміру, що є необхідною умовою для повністю автоматичних систем опалення. Процес пресування також означає, що пелети мають набагато вищий вміст енергії, ніж поліна або тріска. Оскільки пелети майже не містять негорючих речовин, вони горять надзвичайно чисто.

При використанні системи опалення на пелетах від Viessmann та належної якості пелет залишається дуже мало попелу. Зазвичай, зольник потрібно спорожняти вручну лише один або два рази на рік. Пелети також не створюють неприємного запаху в приміщенні. Попіл також можна утилізувати в компості в домашніх умовах.

Крім монорежиму, пелетні котли Viessmann дуже ефективно працюють у подвійному режимі. Їх можна комбінувати з існуючою системою опалення, щоб зменшити інвестиційні витрати. Наприклад, вони можуть покривати більшу частину потреби в опаленні та ГВП, а існуючий котел вмикається лише під час пікових навантажень. Всі пелетні котли Viessmann працюють в модульному режимі і безперервно підлаштовуються під потребу в теплі. Безкоштовну сонячну енергію можна використовувати за допомогою комбінації опалення пелетами та сонячного тепла.