Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Коротко пояснюємо принцип роботи опалення на пелетах

Фото: © tchara / Shutterstock.com

Принцип роботи системи опалення на пелетах суттєво відрізняється від системи опалення на дровах. Відрізняється як подача палива, так і процес горіння.

Система подачі автоматично забезпечує паливом пелетний котел

Перш ніж паливо згорить, воно повинно потрапити в камеру згоряння. Напівавтоматичні пелетні котли мають бункер для пелет, який користувач заповнює вручну. Повністю автоматичні пелетні опалювачі з'єднані з коморою за допомогою системи подачі.

Пристрій транспортування може бути як механічним, так і пневматичним або їх комбінацією. У системах опалення пелетами механічні системи подачі часто мають вигляд гвинтового конвеєра. Гвинт, що обертається, стабільно подає пелети зі сховища туди, де вони потрібні. Іншим варіантом є вакуумна система подачі. Тут всмоктувальна турбіна створює вакуумний тиск, який втягує пелети зі сховища до котла через шланги.

Ідеальний конвеєрний пристрій залежить, перш за все, від характеру і кількості вільного простору. Вакуумні системи подачі можуть долати відстані до 25 метрів. Гвинтові конвеєри краще підходять для систем опалення пелетами, розташованих поруч зі складом. Важливо пам'ятати, що відстань між складом і дорогою не повинна перевищувати 30 метрів. В іншому випадку транспортні засоби доставки не зможуть подолати цю відстань. Для отримання додаткової інформації та порад відвідайте розділ про опалення пелетами.

Захист від зворотного горіння запобігає прямому контакту вогню з паливним складом

Автоматичний розпал і захист є невід'ємними елементами системи опалення на пелетах. Займання відбувається, коли пелети зі складу потрапляють в камеру згоряння. Вбудовані лямбда-зонди і датчики температури димових газів постійно контролюють процес горіння. Тепло з камери згоряння нагріває теплообмінник, навколо якого циркулює вода. Ця вода передає тепло в опалювальний контур. Якщо температура падає нижче необхідного рівня, котел автоматично розпалюється знову. В ідеалі система опалення на дровах поєднується з буферною ємністю. Він зберігає гарячу воду і робить її доступною в разі потреби.

Важливою особливістю системи опалення на дровах є пристрій захисту від зворотного горіння. Під час процесу горіння вогонь зазвичай горить контрольовано. Однак у рідкісних випадках полум'я може вистрілити у зворотному напрямку і пошкодити систему відводу. У найгіршому випадку воно вступає в контакт з паливом, яке все ще знаходиться поза камерою згоряння. Щоб запобігти цьому, встановлюються пристрої захисту від зворотного догорання. Найвідоміші з них включають відвідні жолоби та поворотні запірні клапани.

Фото: © Mr_Mrs_Marcha/ Shutterstock.com

Вентилятори, блоки керування та датчики забезпечують ефективну роботу

Для горіння пелет необхідна подача повітря. Всі пелетні опалювальні системи Viessmann оснащені регуляторами первинного та вторинного повітря з лямбда-зондами для забезпечення поетапного згоряння палива. Це забезпечує ефективну роботу з низьким рівнем викидів. Пелети згорають майже повністю, що відображається у високому коефіцієнті корисної дії понад 90 відсотків. Очищення теплообмінника відбувається автоматично, що запобігає втраті тепловіддачі.

Ребриста колосникова решітка також очищається, обертаючись на 360 градусів, що додатково сприяє підвищенню надійності системи. Зола потрапляє на розташований нижче гвинтовий конвеєр для видалення золи, який подає її в зольний ящик. Оскільки пелети згорають майже повністю, попелу утворюється дуже мало. Зольник потрібно спорожняти вручну лише один або два рази на рік. Всі котли також теплоізольовані та облицьовані. Управління системою здійснюється за допомогою контролера системи Ecotronic.