Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Твердопаливний котел - економічний та ефективний

Зверніться за консультацією до експерта зараз

Твердопаливні котли від Viessmann - висока ефективність при низькому споживанні палива

Зростання вартості викопних видів палива та підвищення екологічної свідомості призводять до постійного збільшення попиту на відновлювані джерела енергії. Дров'яний котел є хорошою альтернативою опаленню нафтою або газом. Крім екологічних міркувань, існують також економічні причини, щоб покладатися на деревину. Як місцеве паливо, деревина дуже економічно вигідна і не схильна до екстремальних цінових коливань. Крім того, використання дров'яного котла також підтримує місцеву промисловість. Усі фінансові операції в ланцюжку створення вартості деревного палива відбуваються в одному регіоні.

Скоротіть витрати за допомогою твердопаливних котлів

Твердопаливні котли Viessmann відрізняються високою ефективністю та економним споживанням палива. Завдяки широкому діапазону номінальної потужності вони підходять як для житлових будинків, так і для державних установ та комерційних об'єктів. Вони можуть використовуватися як єдиний теплогенератор  або як доповнення до  газових котлів.

Точну інформацію про час амортизації та суму витрат навряд чи можна надати через численні фактори впливу. Окрім енергетичного статусу будівлі, важливим є також тип котла.

Типи твердопаливних котлів

Який з багатьох доступних типів дров'яного опалення є найкращим, залежить від сфери застосування, а також від конкретних вимог. В основному, типи котлів відрізняються за принципом роботи, складом і видом палива. Типи твердопаливних котлів для центрального опалення представлені нижче.

Дрова для твердопаливних котлів

Котли на дровах призначені для спалювання колод довжиною до одного метра. Завдяки технології газифікації вони спалюють деревину майже повністю, в результаті чого коефіцієнт корисної дії становить понад 90 відсотків. Як правило, котли на дровах не допускають повністю автоматичної роботи. Поліна необхідно поповнювати вручну. Але завдяки комплексному підходу з ретельно підібраною технологією спалювання, котли на дровах Viessmann мають дуже довгі інтервали між завантаженнями. Крім того, котли на дровах можуть працювати на деревних брикетах. Це шматки пресованої деревини з високим вмістом енергії, які утворюють мало попелу.

Пелети для твердопаливних котлів

Пелетні котли спалюють пресовані машиною стандартизовані пелети. Вони зберігаються поза котлом і потрапляють в камеру згоряння через систему подачі. Стандартизований розмір пелет і система подачі разом забезпечують повністю автоматичну роботу пелетного котла, надаючи власникам систем надзвичайно високий рівень зручності експлуатації та низьке споживання палива. Пелети мають високий вміст енергії і відносно дешеві, що робить їх дуже привабливими для використання як в нових, так і в існуючих будівлях. Завдяки високій енергетичній цінності палива та інноваційній технології опалення пелетні котли Viessmann досягають ККД понад 95%. Користувачі, які бажають скористатися перевагами пелетного котла, повинні враховувати простір, необхідний для зберігання та транспортування палива.

Тріски.

Тріска - це механічно подрібнені шматки деревини з корою або без неї. Вона дешева, але її енергетична цінність непостійна і нижча, ніж у пелет. Вони також зберігаються подалі від котла і подаються до котла через підключену систему подачі в міру необхідності. Залежно від діапазону потужності, твердопаливні котли на трісці можуть також забезпечувати більшу кількість споживачів тепла. При правильній якості палива котли Viessmann на трісці досягають ККД понад 90 відсотків. Номінальна теплова потужність становить від 100 до 500 кВт.

Вибір різних видів твердого палива

Комбінований котел є подальшим розвитком котла на трісці. Від пелет і полін до стружки та тріски: Комбіновані котли Viessmann можуть спалювати деревне паливо з вологістю до 50 відсотків. Їх висока ефективність базується на перевіреній технології спалювання, триходовому теплообміннику, модулюючому регулюванні потужності та регульованій подачі первинного та вторинного повітря. На практиці часто використовують пелети і тріску, якщо робота повинна залишатися повністю автоматичною. Деякі моделі також можуть працювати на полінах, деревних брикетах і трісці. Однак ці види палива вимагають ручної заправки.

Причини вибору твердопаливних котлів від Viessmann

Висока надійність
Незалежність від нафти і газу
Тривалий термін служби
Економія витрат завдяки економному споживанню енергії
Висока надійність постачання
Системи опалення на пелетах та сонячні технології - ідеальне поєднання
Зручне гаряче водопостачання та центральне опалення

Більше того, ви зробите свій внесок у захист нашого клімату, оскільки опалення дровами є CO₂-нейтральним. Кількість вуглекислого газу, що виділяється при спалюванні деревини, дорівнює кількості, яку деревина поглинула під час росту.

Для отримання додаткових порад та інформації відвідайте посібник з опалення дровами на сайті heizung.de.

Вибір котла для вашого будинку

Системи опалення на дровах бувають різних технологій та систем. Щоб знайти оптимальний варіант, потрібно врахувати кілька факторів.

Одним з найважливіших критеріїв вибору є кількість необхідного тепла. Це залежить від таких факторів, як тип конструкції будівлі, використовувані радіатори, а також необхідний рівень комфорту користувачів і температура в приміщенні. Як правило, старі будівлі мають більшу потребу в теплі, ніж новобудови. Це означає, що система опалення на дровах повинна мати більшу потужність у погано ізольованих старих будівлях, ніж у нових будівлях такого ж розміру, але з низьким енергоспоживанням.

Необхідну теплову потужність можна визначити за допомогою розрахунку теплового навантаження. Підрядник розраховує необхідну потужність для обігріву будівлі до заданого температурного діапазону, беручи до уваги втрати при передачі та вентиляції. Результати цього розрахунку є відправною точкою для планування нової системи опалення на дровах. Ви можете прочитати більше про це в нашому посібнику з розрахунку теплового навантаження.

Необхідний розмір котла також залежить від того, чи буде нова система опалення на дровах використовуватися як єдиний генератор тепла (монорежим), чи лише для підтримки існуючої системи опалення (двоконтурний режим). Монорежимна система вимагає значно більшої потужності, ніж двоконтурна.

Для обох випадків Viessmann пропонує системи опалення на дровах з різними діапазонами потужності.

Котел для газифікації деревини Vitoligno 300-S

Котли на дровах: Економічно ефективні

Колоди - це найдавніший вид деревного палива. Для того, щоб досягти економного використання колод як палива для опалення в довгостроковій перспективі, колоди повинні бути доступними за розумною ціною і повинні правильно зберігатися. Це особливо актуально в лісистих регіонах або там, де доступні дешеві запаси деревного палива. Правильне зберігання також має важливе значення, оскільки при спалюванні поліна вивільняють всю свою енергію лише за умови низького вмісту залишкової вологи. Потужні котли на дровах добре підходять для модернізації, оскільки старі будівлі часто мають більший попит на тепло. 

 

Пелетний котел Vitoligno 300-C

Пелетні котли: Висока зручність експлуатації при достатньому просторі

На відміну від дров'яного опалення, пелетні системи опалення здатні працювати в повністю автоматичному режимі, забезпечуючи тим самим дуже високий рівень зручності експлуатації. Паливо складається зі стандартних гранул, виготовлених з пресованої деревини, які подаються зі складу безпосередньо до котла системою подачі. Пояснення того, як це працює, див. у розділі Як працює пелетне опалення.

Чи знайдуть домовласники та ремонтники правильну систему опалення на дровах, залежить від двох факторів: місця для зберігання та транспортування пелет і витрат на їх придбання. Останні можуть бути пом'якшені за рахунок субсидій (залежно від місцевих умов). Якщо простір обмежений, системи опалення на пелетах також можуть працювати з бункером для пелет. Однак це унеможливлює повністю автоматичну роботу, оскільки бункер необхідно регулярно наповнювати вручну. На сьогоднішній день пелетне опалення добре зарекомендувало себе як в старих будівлях, так і в новобудовах.

Асортимент продукції Viessmann

Виходячи з сьогоднішніх цін на енергоносії та беручи до уваги загальні інвестиційні витрати, система опалення на дровах є економічно вигідною альтернативою. Завдяки інноваційним технологіям Viessmann опалення на дровах стало ефективним та зручним. Асортимент Viessmann пропонує гнучкі рішення, наприклад, в якості додаткової або основної системи опалення для домашнього використання, а також для комерційних будівель та будівель органів місцевого самоврядування.