Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Опалення деревною тріскою

Ефективне опалення за допомогою відновлюваного палива - система опалення на трісці робить це можливим. При спалюванні тріски виділяється лише стільки CO₂, скільки дерева поглинули під час росту. Саме тому опалення на дровах вважається кліматично нейтральним. Крім того, за правильних умов опалення тріскою є дуже ефективним. Дізнайтеся, що це таке, де ця система опалення перевершує інші та як ви можете зменшити витрати на придбання за допомогою державних субсидій.

Функція та конструкція систем опалення на трісці

По суті, система опалення на трісці складається з наступних компонентів:

  • Котел
  • Склад палива
  • Транспортна система
  • Буферна ємність
  • Зольний ящик

Конвеєр або вакуумна система автоматично подає тріску зі сховища до котла, де вона спалюється. Щоб система опалення на трісці працювала ефективно, вона завжди повинна працювати в межах свого номінального діапазону теплової потужності. Хоча це не є проблемою взимку, якщо система опалення спроектована правильно, в теплу пору року вона може виробляти надлишкове тепло. Щоб це тепло не витрачалося даремно, воно тимчасово зберігається в підключеному буферному накопичувачі. Залишки згоряння транспортуються до зольника. Це також відбувається повністю автоматично. Однак, залежно від розміру та споживання деревини в системі опалення на трісці, зольник необхідно спорожняти вручну один або два рази на тиждень.

Тріска - відновлюване джерело енергії

Що таке тріска і які переваги її використання як палива? Тріска - це переважно відходи лісового господарства та деревообробної промисловості, які не можуть бути використані в інших сферах. Іншими словами, це відходи, а значить, вони набагато дешевші, ніж інші види палива. Це, звичайно, дозволяє економити на витратах на паливо. У регіонах, де є лісове господарство або деревообробна промисловість, вони мають додаткову екологічну перевагу, оскільки їх можна купувати на місцевому рівні. Оскільки тріска досить дрібна, вона дозволяє автоматизувати систему опалення. Це відрізняє їх, наприклад, від колод, що використовуються в системах опалення на дровах, які потрібно додавати вручну.

Ключовою перевагою, як згадувалося вище, є те, що спалювання є практично вуглецево-нейтральним. І хоча системи опалення на деревній трісці викидають певну кількість дрібнодисперсних твердих частинок, їх кількість можна значно зменшити за допомогою сучасних фільтрів.

Потрібно достатньо місця

Опалення на трісці має багато переваг. Але воно вимагає певного простору для зберігання тріски і для системи подачі. Це необхідно враховувати при плануванні системи опалення на трісці. Досвідчені партнери Viessmann нададуть вам підтримку, а також розрахують, який запас тріски вам знадобиться, щоб покрити ваші потреби в теплі. Зберігання можливе в підземних бункерах, силосах або спеціально обладнаних складських приміщеннях. Ваш контактний представник допоможе вам знайти правильне рішення для ваших потреб.

Коли система опалення на трісці є найкращим вибором?

Системи опалення на трісці підходять для будівель з високим попитом на тепло. З діапазоном потужності від 100 до 500 кіловат (кВт) вони підходять для фермерських господарств, місцевих органів влади та комерційних об'єктів. Завдяки своїй високій потужності вони також можуть бути ефективним вибором для старих, погано ізольованих будівель, за умови наявності достатнього місця для обладнання та зберігання тріски. Діапазон продуктивності та необхідний простір роблять їх менш придатними для приватних будинків.