Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Сервісні партнери
Домовласники Професіонали

Система опалення на дровах - функції, переваги, асортимент продукції

На фото зображено котел на дровах Vitoligno 250-S у підвалі будинку © viessmann

За сьогоднішніх цін на енергоносії опалення на дровах є хорошою альтернативою опаленню  газом з точки зору загальних інвестицій. Зрештою, захист навколишнього середовища - не єдиний аргумент на користь опалення цією природною сировиною. Як місцеве паливо, деревина є дуже економічно вигідною і не схильною до різких коливань цін. Колоди - це ідеальний вибір для тих, хто може самостійно отримувати паливо, наприклад, з місцевих лісових господарств. Технологія зручна, енергозберігаюча і безпечна для використання в приватному секторі, в комерційних будівлях і державних установах.

Конструкція та функції системи опалення на дровах

Котли на дровах спалюють розколоті колоди. На відміну від камінів, де дрова поступово згорають зверху, сучасні котли на газифікованих дровах спалюють деревину знизу. Технологія газифікації заснована на використанні двох камер згоряння, кожна з яких виконує свою функцію. При "поетапному спалюванні" укладені в штабель колоди висушуються в першій камері згоряння і перетворюються на деревний газ. Димові гази, що виходять з колод, потім ефективно спалюються при дуже високих температурах у другій камері згоряння, з подальшим подаванням повітря для горіння.

Сучасні системи опалення на дровах дуже ефективно перетворюють енергію деревини в тепло і, створюючи дуже мало пилу під час горіння, є екологічно чистими. Це стало можливим завдяки використанню двох окремих фаз горіння та ефективному контролю подачі повітря для горіння. За допомогою лямбда-зонда контролер безперервно контролює склад димових газів і регулює подачу повітря для досягнення оптимального горіння.

Системи опалення на дровах вимагають більше ручних зусиль, ніж газові або масляні системи опалення. Наприклад, дрова зазвичай потрібно класти в котел і розпалювати вручну. Після згоряння попіл необхідно видалити. Щоб запобігти погіршенню продуктивності системи, домовласник також повинен регулярно видаляти продукти згоряння з теплообмінників.

Завдяки сучасним приладам, принцип роботи системи опалення на дровах полегшує всі ці процеси. Завдяки автоматичному контролеру розпалювання з таймером і системі автоматичного видалення попелу, що економить час і зусилля. Теплообмінники димових газів у сучасних дров'яних котлах також очищаються одним натисканням кнопки.

Після того, як дрова в котлі спалахнули, процес вже майже неможливо зупинити. Для забезпечення високої ефективності котли працюють у поєднанні з буферною ємністю. Він зберігає теплову енергію і віддає її в систему опалення або гарячого водопостачання в міру необхідності. Таким чином, система опалення на дровах завжди працює в ідеальному діапазоні потужності, зменшуючи тим самим споживання палива.

Буферний накопичувач також дозволяє комбінувати системи опалення на дровах з іншими теплогенераторами. Часто вони експлуатуються разом з існуючою газовою або масляною системою опалення, наприклад. У той час як котел на дровах виступає основним генератором тепла для будинку, додаткові опалювальні прилади слугують заходом безпеки. Вони вмикаються, наприклад, коли власник будинку відсутній і не може самостійно додати дров.

Поради щодо купівлі системи опалення на дровах

Купуючи систему опалення на дровах, слід мати на увазі кілька моментів. Система повинна бути достатньо великою, щоб забезпечити будинок достатньою кількістю тепла. Забезпечення опалювального приладу паливом займає певний час, а для зберігання дров потрібен достатній простір на присадибній ділянці. Субсидії також можуть зменшити витрати на придбання [відповідно до місцевих умов]. Щоб власники будинків могли отримати вигоду, вони повинні вибрати правильну систему опалення та правильно подати заявку на отримання коштів. Ми пропонуємо безкоштовну, ні до чого не зобов'язуючу експертну консультацію, щоб відповісти на ваші запитання про цю технологію.

Оптимальна потужність для вашої системи опалення на дровах

Після того, як ви прийняли рішення про опалення дровами, правильне планування перед встановленням системи є життєво важливим. При купівлі системи опалення на дровах, з точки зору функціональності, зручності та ціни, найважливішим фактором є потужність системи*. Вона повинна бути достатньо високою, щоб котел міг компенсувати втрати тепла з огороджувальних конструкцій будівлі та забезпечити необхідну температуру у всіх приміщеннях. Хоча детальний розрахунок дає точні результати, орієнтовні значення можуть допомогти з приблизними розмірами та розташуванням системи опалення. Вони залежать від віку будівлі і є наступними. Якщо рік будівництва

  • до 1970 року, необхідна потужність опалення становить від 150 до 170 Вт на квадратний метр
  • між 1970 і 1980 роками, необхідна потужність опалення становить від 100 до 150 Вт на квадратний метр
  • між 1980 і 1990 роками - необхідна потужність опалення від 75 до 100 Вт на квадратний метр
  • між 1990 і 2000 роками необхідна потужність опалення становить від 50 до 75 Вт на квадратний метр
  • після 2000 року необхідна потужність опалення становить від 15 до 50 Вт на квадратний метр
  • Особливо в старих будівлях необхідна теплова потужність може бути нижчою, якщо будівля вже була модернізована.

*Правильно підібраний котел на дровах визначається місткістю його бункера. Якщо, наприклад, взимку для обігріву будинку ви хочете розпалювати котел лише один раз на день, то місткість бункера котла на дровах повинна відповідати потребі в теплі для всієї будівлі. Чим більший бункер, тим більше дров він може прийняти і тим більшу кількість тепла він може виділити. Потужність котла впливає на швидкість горіння в котлі. Якщо взимку котел можна розпалювати двічі на день, достатньо бункера меншої місткості.

Деревина як паливо - правильне зберігання

Деревина - це відновлювана сировина, яка росте в природних лісах. Вона вважається CO₂-нейтральною і значно зменшує навантаження на навколишнє середовище порівняно зі спалюванням нафти чи газу. Це пояснюється тим, що при спалюванні в котлі на дровах це екологічне паливо виділяє навряд чи більше вуглекислого газу, ніж воно змогло перетворити на кисень під час росту. Більше інформації про деревину як паливо ми зібрали в нашій статті про паливо з біомаси.

Поради щодо зберігання палива для котлів на дровах

Для того, щоб системи опалення на дровах досягли найкращої ефективності під час згоряння, паливо повинно бути високої якості. Це означає, що воно повинно мати низьку залишкову вологість, яка, згідно з німецьким законодавством, не повинна перевищувати 25 відсотків. При спалюванні вологих колод значна частина вивільненої енергії витрачається на випаровування води, що міститься в деревині. Це призводить до більшого споживання та збільшення викидів забруднюючих речовин від дров'яних котлів. Спалювання вологих дров також може пошкодити димохід. Залишкова вологість від 15 до 20 відсотків забезпечує ефективне і чисте спалювання. Чи відповідає деревина цій вимозі, можна перевірити за допомогою вологоміра.

Оскільки під час зберігання деревне паливо виділяє багато вологи в навколишнє середовище, експерти не радять зберігати його в будинку. Особливо, якщо приміщення недостатньо провітрюються, волога затримується в приміщенні, конденсується на холодних стінах і спричиняє появу цвілі.

Дотримуйтесь цих порад, щоб швидко висушити деревне паливо

Щоб забезпечити швидке висихання палива, переконайтеся, що ви правильно його зберігаєте. У наступному списку наведено огляд найважливіших моментів:

  • Перед зберіганням розколіть дрова на достатньо дрібні поліна
  • Використовуйте основу з піддонів або колод, щоб захистити деревину від підвищення вологості
  • Вітряні та сонячні місця на відкритому повітрі є ідеальними місцями для зберігання
  • Найкраще складати колоди хрест-навхрест шарами, що чергуються
  • Відстань між штабелями деревини та між штабелями і стінами повинна бути більше десяти сантиметрів
  • Для захисту деревини від дощу та снігу використовуйте брезент або встановіть простий дах
  • Тримайте бокові сторони штабелів вільними, щоб забезпечити оптимальну вентиляцію

Переваги для власників та навколишнього середовища

На фото зображено кілька колод, які згодом будуть спалені в котлі на дровах.

Котельні на дровах недорогі, стійкі та екологічно відповідальні. Але вони незмінно вимагають певного обсягу робіт. В опалювальний період розраховуйте на завантаження дров один раз на день. Якщо зовнішня температура дуже низька, можливо, доведеться додавати паливо двічі на день. Вам також знадобиться достатньо місця для зберігання палива. Нижче наведено короткий опис переваг цієї системи опалення.

  • Використання місцевої та відновлюваної сировини
  • Деревина піддається низьким коливанням цін і є дешевшою, ніж нафта або газ
  • CO₂-нейтральне спалювання не шкодить навколишньому середовищу
  • Технологія опалення перевірена, безпечна та ефективна