Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Теплові насоси повітря-вода

Повітряні теплові насоси є одними з найпоширеніших видів опалення в Німеччині. Якщо домовласники вирішили використовувати повітряні теплові насоси, вони можуть скористатися привабливими державними субсидіями.

Як працює тепловий насос повітря-вода

Як тепловий насос виробляє теплову енергію за допомогою повітря, можна описати на прикладі холодильника. У той час як холодильник виводить тепле повітря назовні, тепловий насос   подає тепло з навколишнього повітря в приміщення. Зокрема, вентилятор активно всмоктує навколишнє повітря і подає його до повітряного теплообмінника (випарника), вбудованого в тепловий насос. У ньому циркулює холодоагент, який при низькій температурі змінює свій фізичний стан і випаровується. Щоб підняти цей холодоагент до рівня, який можна використовувати для опалення та підігріву гарячої води, його стискають за допомогою компресора. Детальний опис цього процесу можна знайти в розділі про те, як працює повітряний тепловий насос.

Повітряні теплові насоси є одними з найпоширеніших теплових насосів. Це пов'язано не тільки з їх відносно низькими інвестиційними витратами, але й з різноманітними варіантами встановлення.

У моноблочному виконанні всі компоненти, що використовуються для виробництва тепла, знаходяться всередині теплового насоса. Оскільки з'єднувальні труби між внутрішнім і зовнішнім блоками заповнені лише водою, ці блоки можна швидко і легко ввести в експлуатацію. Підряднику, який виконує роботи, не потрібно мати сертифікат на холодоагент, щоб виконувати цю роботу. А оскільки більшість приладів працюють дуже тихо, їх можна розташувати поруч з вітальнею.

Оскільки старі будівлі сильно відрізняються залежно від їхнього віку та історії, потрібні різні типи та обсяги робіт. Для того, щоб розумно розмістити та експлуатувати нову систему опалення в старій будівлі, може знадобитися також оновлення приміщень, димової системи, димоходу та теплоізоляції. Точну інформацію може надати лише інсталятор системи опалення після ретельної перевірки.

Vitocal 222-S: повітряний тепловий насос з одним зовнішнім блоком

Переваги теплового насосу повітря-вода

  Для того, щоб краще класифікувати ці насоси, корисно розрізняти їхні переваги.

До основних переваг   теплового насосу повітря-вода можна віднести, перш за все, безкоштовне і, з точки зору людини, нескінченне джерело тепла. Використання цього джерела енергії робить власників систем трохи менш залежними від попередніх постачальників палива. Це пов'язано з тим, що, на відміну від рідкого палива або природного газу, навколишнє повітря не піддається економічним або політичним коливанням.  

У наступному списку наведено огляд переваг повітряного теплового насоса:

  • Безкоштовне джерело тепла, доступне в будь-який час доби
  • Відносно низькі інвестиційні витрати
  • Можливість розширення завдяки каскадній функції
  • Не потребує офіційного дозволу
  • Підходить як для нового будівництва, так і для проектів модернізації
  • Можлива модернізація

Використовуючи повітряний тепловий насос, власники систем не тільки утримують витрати на опалення на низькому рівні в довгостроковій перспективі. Вони також помітно зменшують вплив викидів CO₂ на навколишнє середовище. Якщо власники будинків також вирішать купувати електроенергію для теплового насоса з екологічних ресурсів, система може працювати повністю без викидів CO₂.

Захист навколишнього середовища також важливий на рівні кліматичної політики. Багато експертів вважають, що енергетичний перехід може бути досягнутий за допомогою теплових насосів. Ключове слово: Секторальне об'єднання, тобто розумне злиття ринків електроенергії та тепла. Адже навіть сьогодні "зелені" електростанції час від часу доводиться вимикати, щоб не ставити під загрозу стабільність енергосистеми. Теплові насоси можуть вловлювати цю надлишкову енергію, зберігати її в теплі, а потім використовувати для постачання тепла цілий рік.

Переваги над іншими тепловими насосами

Окрім навколишнього повітря, земля та ґрунтові води також є джерелом теплової енергії, з якої теплові насоси можуть виробляти теплову енергію. Коли домовласники стоять перед рішенням про покупку, вони не повинні ігнорувати переваги повітряного теплового насоса над іншими типами теплових насосів. Їх досить багато.

У порівнянні з тепловими насосами на розсолі або воді/воді, інвестиційні витрати на теплові насоси на основі повітря є відносно низькими. Однією з причин цього є спосіб експлуатації джерела тепла. На відміну від теплового насоса на розсолі/воді, не потрібно ні розкопувати землю, ні глибоко бурити свердловини. Натомість зовнішній блок повітряного теплового насоса є гнучким у встановленні. Він може бути розміщений на фундаменті або настінному кріпленні і витягує тепло з зовнішнього повітря. Залежно від моделі, він займає площу близько одного квадратного метра.

Планування повітряного теплового насоса не вимагає великих зусиль, оскільки необхідно враховувати лише відповідну теплову потужність і захист від шуму. На відміну від теплових насосів на основі розсолу або води/води, офіційний дозвіл не потрібен. Звуковий калькулятор може допомогти в оцінці поширення звуку.

Сучасні повітряні теплові насоси Viessmann працюють дуже тихо і їх майже не чутно під час роботи. Досягнення цього стало можливим завдяки багаторічним інтенсивним дослідженням та розробкам. Теплові насоси Viessmann мають вдосконалену акустичну конструкцію, де всі компоненти теплового насоса були розроблені для мінімізації шуму. Низькочастотні шуми, які сприймаються як особливо дратівливі, були зведені до мінімуму.

Ще однією перевагою повітряного теплового насоса є його простий монтаж. Залежно від моделі, його можна встановити як повністю в приміщенні, так і на вулиці. Там, де простір обмежений, оптимальним рішенням є спліт-версія. У цьому випадку прилад поділяється на внутрішній і зовнішній блоки, причому більшість компонентів, таких як вентилятор, випарник і компресор, розташовані у зовнішньому блоці. Внутрішній блок містить лише конденсатор і гідравлічні компоненти, а також блок керування. Завдяки простоті монтажу повітряні теплові насоси ідеально підходять для проектів модернізації.

Vitocal 300-A: зовнішній блок теплового насоса

Асортимент продукції: Повітряні теплові насоси

Повітряні теплові насоси Vitocal 250-A і 252-A особливо підходять для проектів модернізації, а повітряний тепловий насос Vitocal 200-A - для проектів нового будівництва. У порівнянні з соляною/водяною системою, інвестиції в повітряний тепловий насос нижчі, оскільки не потрібно встановлювати геотермальний колектор або бурити свердловини для геотермальних зондів. Теплові насоси можна встановлювати як всередині, так і зовні приміщень. Зовнішня установка є особливо компактним рішенням. На стіні будинку монтується тільки блок управління.