Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Плоскі колектори: конструкція, функції та переваги

Зверніться за консультацією

Окрім вакуумних трубчастих колекторів, Viessmann також пропонує плоскі колектори для житлових, комерційних та адміністративних будівель. Обидва варіанти колекторів схожі тим, що вони використовують безкоштовну і майже повсюдно доступну сонячну енергію для опалення та гарячого водопостачання.
Крім того, вони виготовлені зі стійких до корозії та ультрафіолетового випромінювання матеріалів. Однак конструкція і принцип роботи сонячних колекторів відрізняються. Будь ласка, прочитайте далі, щоб дізнатися, що відрізняє плоскі колектори Vitosol від Viessmann.

Плоскі колектори Viessmann

Конструкція та функції плоских колекторів Viessmann

Потужні плоскі колектори є гарним доповненням до будь-якої системи опалення. Ці колектори складаються з абсорбера і корпусу з захисною панеллю. Різниця полягає в деталях: корпус плоского колектора Viessmann складається з алюмінієвої рами, зігнутої по колу. У моделі Vitosol 200-FM вона може бути виготовлена на замовлення та пофарбована в будь-який колір за шкалою RAL. У стандартній комплектації рама пофарбована в темно-синій колір. Безшовний корпус зі скла забезпечує постійне щільне прилягання і максимальну стабільність колектора.

Кришка, виготовлена зі спеціального скла, має високу прозорість, що дозволяє сонячній енергії проникати крізь неї в достатній кількості. Крім того, плоскі колектори Vitosol мають стійку до проколів і корозії задню панель і високоефективну теплоізоляцію. Серцем колекторів є абсорбер - звивиста труба, по якій протікає сонячна рідина (теплоносій). Над ним знаходиться панель абсорбера з покриттям ThermProtect.

Як сонячне світло перетворюється на тепло?

Функціонування плоских колекторів базується на певній схемі. Коли сонячне світло потрапляє на поверхню плоских колекторів, воно нагріває сонячне середовище, що циркулює всередині трубок. Потім   теплоносій передає тепло бойлеру ГВП або буферному накопичувачу. Після цього цикл може розпочатися знову.

У дні з рясним сонячним світлом плоскі колектори можуть поглинати достатню кількість енергії і тимчасово зберігати її в накопичувачі. Якщо цю енергію не відбирати протягом певного часу, колектори ризикують перегрітися. Це відбувається тому, що накопичувач більше не може поглинати енергію. Інтелектуальний шар поглинача захищає плоскі колектори Viessmann від цього ризику.

Різниця між стандартними поглиначами та комутаційними поглиначами

Запатентована Viessmann технологія ThermProtect запобігає подальшому поглинанню енергії після досягнення певної температури, коли сонячний колектор повністю нагрітий. При перевищенні температури перемикання змінюється кристалічна структура шару поглинача, що багаторазово збільшує швидкість теплового випромінювання і зменшує потужність колектора. Таким чином, температура застою значно знижується, запобігаючи утворенню пари. Коли температура колектора знову падає, кристалічна структура повертається до початкового стану. Сонячна енергія може поглинатися, як і раніше. Зміна структури кристалічної поверхні може відновлюватися до нескінченності, тобто є повністю оборотною. ThermProtect також забезпечує більш широкий вибір розмірів всієї поверхні в порівнянні зі звичайними плоскими колекторами.

Переваги

Таким чином, високоефективні плоскі пластинчасті колектори Viessmann Vitosol 200-FM і Vitosol 100-FM характеризуються наступними перевагами:

ThermProtect захищає від перегріву при високих зовнішніх температурах і низькій тепловіддачі
Високе сонячне покриття
Підходить для резервування центрального опалення та підігріву гарячої води для побутових потреб
Висока герметичність завдяки кільцевій вигнутій рамі з утримуючою планкою для скла
Швидкий і простий монтаж завдяки вставним з'єднувачам для гофрованих труб з нержавіючої сталі
Підходить для різних варіантів монтажу: на даху, плоскому даху, в даху та на фасаді
Підходить для горизонтального та вертикального монтажу
Привабливий дизайн з можливістю індивідуалізації, коли Vitosol 200-FM пофарбований у кольори RAL
Стійкі до ультрафіолету та корозії матеріали для всіх компонентів

Асортимент продукції плоских колекторів

Плоскі пластинчасті колектори Viessmann допускають різні варіанти монтажу. Їх можна встановлювати як горизонтально, так і вертикально. Також можливий монтаж на скатних дахах. При заміні котла в житловому будинку часто ідеальним рішенням є комбінований пакет з двох плоских колекторів і баку.