Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Теплоносій: властивості та правильне поводження з ним

Зверніться за консультацією

Теплоносій передає тепло від сонячних колекторів на даху до баку в будинку. Він складається з води та антифризу, тому теплоносій не замерзає навіть взимку. Оскільки теплоносій схильний до певних ознак старіння, важливо регулярно перевіряти значення рН і вміст антифризу. Дізнайтеся тут про властивості та специфікації для роботи з теплоносіями для сонячних систем.

Антифриз у геліосистемі забезпечує цілорічну роботу

Коли світить сонце, колектори в геліосистемі нагріваються. Вони передають теплову енергію теплоносію, який потім потрапляє в бак-акумулятор. Там за допомогою теплообмінника він передає енергію на опалення або ГВП. Теплоносій повертається назад до сонячного колектора, і процес починається знову.

В основі сонячного теплоносія лежить вода. Якби зовнішня температура опустилася нижче нуля, а сонячне випромінювання не надходило, теплоносій замерз би, розширився і потенційно пошкодив важливі частини системи. Щоб запобігти цьому, геліосередовище містить антифриз. Зазвичай це пропіленгліколь.

Сонячне середовище: властивості змінюються з часом

Використовуваний 1,2-пропіленгліколь є легкозаймистим, нетоксичним, біологічно розкладається і не вимагає маркування згідно з критеріями ЄС. Антифриз для сонячних систем має температуру кипіння 188 градусів за Цельсієм і захищає від замерзання до -21,5 градусів за Цельсієм при вмісті 40 відсотків за об'ємом.

Оскільки гліколь є органічною речовиною, якій притаманні ознаки старіння, теплоносії, що використовуються компанією Viessmann, такі як Tyfocor LS, містять захист від старіння. Лужна буферизація утримує значення pH в лужному діапазоні протягом тривалого періоду часу і сприяє захисту від корозії. Це, в свою чергу, сприятливо впливає на термін служби всієї системи.

Перевіряйте вміст антифризу та значення рН під час технічного обслуговування

Через природні ознаки старіння важливо перевіряти теплоносій в рамках щорічного технічного обслуговування системи опалення. Підрядники з теплопостачання перевірять значення pH та вміст антифризу, щоб запобігти пошкодженню через корозію або замерзання.

Конструкція системи впливає на термін служби теплоносія

У невеликих системах для підігріву ГВП підрядники повинні замінювати або доливати теплоносій в середньому кожні десять років. Якщо це сонячна система для резервування центрального опалення, це може знадобитися раніше. Це пов'язано з простоями без відбору тепла влітку. У такі періоди температура теплоносія підвищується настільки, що може статися розтріскування або розрив молекул. Як наслідок, збільшується утворення кислоти, а труби та насоси можуть засмічуватися.

Покриття Viessmann ThermProtect автоматично вимикає плоскі та трубчасті колектори при перевищенні певної температури. Це відбувається незалежно від типу конструкції, дизайну або монтажу та ефективно захищає від розтріскування теплоносія.