Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Вакуумні трубчасті колектори - функції, переваги та асортимент продукції

Зверніться за консультацією

Кожен, хто сьогодні інвестує в нову систему опалення, повинен з самого початку проектувати її так, щоб вона включала в себе сонячну теплову систему. Встановлюючи сонячні колектори, ви демонструєте свою прихильність до захисту навколишнього середовища, стабільно знижуючи викиди CO₂. Ви також можете заощадити до 60 відсотків річного споживання енергії на підігрів гарячої води для побутових потреб. З компанією Viessmann ви маєте сильного партнера на вашому боці. Ми маємо за плечима 40-річний досвід у розробці та виробництві геліосистем. Ви можете розраховувати на найвищу якість. З цією технологією ви можете захистити свою систему на майбутнє і розраховувати на оптимальну взаємодію всіх компонентів системи.

Будова та функції вакуумних трубок Vitosol

На відміну від плоских колекторів Viessmann, абсорбер у вакуумних трубчастих колекторах геліосистем розташований безпосередньо на самих трубах. У першому випадку трубки, через які протікає теплоносій, розташовані між двома плоскими шарами абсорбенту. Ще одна особливість - вакуум. У трубчастих колекторах є друга трубка, оточена вакуумом. Це забезпечує особливо ефективну теплоізоляцію. Це допомагає гарантувати, що між абсорбером і внутрішньою скляною трубкою майже немає втрат тепла. Поглинач знаходиться всередині вакуумного колектора. Це захищає його від забруднення та впливу погодних умов. Це, в свою чергу, забезпечує постійне високе використання енергії.

Ще одним ключовим елементом вакуумних трубчастих колекторів Vitosol від Viessmann є теплообмінник. Він передає тепло від абсорберів до підключеного опалювального контуру.

Вакуумний трубчастий колектор для встановлення в будь-якому місці

Вакуумні трубчасті колектори та їх функції: принцип теплової труби

В основі технології вакуумних трубчастих колекторів Viessmann лежить "принцип теплової труби". Найважливішою особливістю цього принципу є те, що сонячне тепло не протікає безпосередньо через трубки. Теплові труби з'єднані з теплообмінником сухим контактом. Але що саме відбувається в тепловій трубі і як працює запатентована функція ThermProtect?

Сонячні промені потрапляють на абсорбер. Сонячне тепло випаровує теплоносій у тепловій трубі. Коли вона потрапляє в більш прохолодні ділянки колектора, тобто далі від прямого сонячного випромінювання, пара знову перетворюється на рідину. В результаті цього процесу виділяється енергія - тепло, яке передається в геліосистему через двотрубний теплообмінник Duotec (Vitosol 300-TM) або через мідний теплообмінник (Vitosol 200-TM). У рідкому стані теплоносій в тепловій трубі витікає назад в зону, освітлену сонцем, і процес починається знову і триває до тих пір, поки світить сонце.

Цей процес переривається, коли перевищується температурна межа в 150 градусів за Цельсієм. Це відбувається, коли середовище більше не конденсується і не зріджується в більш холодних ділянках трубки. Цей принцип допомагає захистити систему від надмірної температури застою і, таким чином, запобігає перегріванню. Це робить Vitosol 200-TM і Vitosol 300-TM придатними для будівель, які не використовуються протягом частини року, наприклад, для дач. Контур перезапускається тільки тоді, коли досягається низька температура колектора.

Переваги вакуумних трубчастих колекторів

Як Vitosol 300-TM, так і Vitosol 200-TM характеризуються наступними перевагами:

Захист від перегріву або надмірної температури застою завдяки системі ThermProtect через саморегульовану теплову трубу
Висока ефективність завдяки абсорбенту з високоселективним покриттям
Особливо ефективна теплоізоляція завдяки вакууму, практично без втрат тепла між скляною трубкою і поглиначем
Винятково довгий термін служби завдяки корозійностійким матеріалам
Постійно високий вихід енергії завдяки інтеграції поглинача у вакуумну трубку і, таким чином, захисту від бруду та атмосферних впливів
Особливо висока експлуатаційна надійність завдяки сухому з'єднанню теплопроводу з теплообмінником і низькому вмісту рідини
Простий монтаж завдяки модульній конструкції

Крім того, Vitosol 300-TM особливо підходить для приміщень з обмеженим простором, наприклад, в приватних будинках і багатоквартирних будинках з невеликою площею даху. Поглиначі мають гнучкість у вирівнюванні в межах +/- 25 градусів. Це дозволяє використовувати колектори в місцях, де сонце менш сприятливе.

Модель Vitosol 200-TM найкраще використовувати для горизонтальної установки у великих системах на плоских дахах і в багатоквартирних будинках. Як і Vitosol 300-TM, вона також не залежить від положення, оскільки абсорбери можна повертати на +/- 45 градусів.

Асортимент продукції - трубчасті колектори

Ефективне використання сонячного тепла - трубчасті колектори Viessmann здатні перетворювати навіть низький рівень сонячного випромінювання в корисне тепло. Поглиначі з високоселективним покриттям забезпечують високу ефективність. У той же час, вакуум в трубках забезпечує дуже ефективну теплоізоляцію. Це означає, що між скляними трубками і абсорбером майже немає втрат, що дозволяє колектору перетворювати навіть низький рівень інсоляції в корисне тепло. Вакуумні трубчасті колектори надзвичайно ефективно використовують доступну інсоляцію, особливо навесні та восени, а також взимку, коли зовнішня температура низька.