Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Активація нічного режиму системи опалення

Зверніться за консультацією

Нічний режим - це метод зменшення потужності опалення в певний час. Це пов'язано з тим, що нічне зменшення потужності можна активувати і вдень, і в цьому випадку правильніше використовувати термін "денне зменшення потужності". Налаштування нічного режиму виконується безпосередньо на блоці керування опаленням, як правило, в розділі "Програма часу". Ті, хто не має доступу до нього, можуть керувати тепловою потужністю теплогенератора - хоча й опосередковано - або вручну, або за допомогою програмованих термостатів. Це пов'язано з тим, що зміна термостата регулює лише витрату води для опалення, а не фактичну теплову потужність теплогенератора.

Нічне зниження температури в деталях

Функція нічного відключення дозволяє власникам систем безпосередньо впливати на криву нагріву, яку також називають кривою теплової характеристики. Активація функції зміщує задану температуру в приміщенні вниз, щоб теплогенератор нагрівав менше. Конкретно це означає, що протягом обраного періоду зниженої роботи приміщення обігрівається менше, ніж протягом решти дня. Про те, як працює крива нагріву, можна прочитати в посібнику "Налаштування кривої нагріву".

Поділ на кілька часових фаз

Для нічного відключення опалення необхідно розділити його на кілька частин, так званих часових фаз. Залежно від системи опалення можна вибрати до восьми часових фаз. Окрім опалення приміщень, часові програми можна також встановити для нагріву ГВП та для циркуляційного насоса ГВП (якщо він встановлений).

Ось приклад з чотирма часовими фазами:

  • Фаза 1: з 06:45 до 12:15 при нормальній кімнатній температурі (приблизно 20 градусів за Цельсієм)
  • Часовий проміжок 2: з 13:00 до 18:00 зі зниженою кімнатною температурою (приблизно 16 градусів за Цельсієм)
  • Часовий проміжок 3: з 18:15 до 22:15 при нормальній кімнатній температурі
  • 4 фаза: з 22:15 до 06:30 зі зниженою кімнатною температурою

Важливо: між часовими фазами приміщення зазвичай нагрівається до зниженої температури. Однак системи з тепловими насосами можуть працювати інакше. Будь ласка, зверніться до інструкції з експлуатації, що додається до вашої системи опалення, щоб дізнатися, як вона поводиться між часовими фазами.

Відео: "Короткий посібник з налаштування нічного режиму"

Натисніть на кнопку відтворення, щоб переглянути відео. Зверніть увагу, що під час перегляду відео дані будуть передані на Youtube. Ви можете знайти детальну інформацію про це в нашій політиці конфіденційності.

Щоб заощадити енергію під час сну, деякі споживачі використовують функцію нічного зниження температури, за допомогою якої приміщення охолоджується, а потім знову нагрівається. Ми пояснимо, що потрібно враховувати. Натисніть на кнопку відтворення, щоб переглянути відео. Зверніть увагу, що під час перегляду відео дані будуть передаватися на Youtube. Ви можете знайти детальну інформацію про це в нашій політиці конфіденційності.

Переваги та недоліки нічного режиму

Тимчасово зменшуючи теплову потужність, власники систем можуть теоретично заощадити на витратах на опалення. Але тільки в теорії. Тому що на практиці потенціал економії залежить від багатьох факторів. Це, серед іншого, енергетичний статус будівлі, тип радіаторів та системи опалення.

  

Будівлі по-різному реагують на нічне зниження температури

Завдяки своїй тепловій масі добре ізольований будинок реагує незначно, лише повільно втрачаючи тепло. Якщо, наприклад, нічне зниження температури активується о 21:00, ефект зазвичай стає помітним лише через кілька годин. У деяких випадках - не раніше наступного ранку. Для порівняння, немодернізовані будівлі охолоджуються набагато швидше, що знижує теоретичний потенціал економії від нічного відключення. У той же час, наступного дня приміщення доводиться знову опалювати. У найкращому випадку кількість енергії, заощадженої завдяки нічному відключенню, має бути більшою, ніж та, що необхідна для повторного обігріву приміщень. Однак може статися і навпаки.

Як правило, будівлі мають різну накопичувальну масу, і тому застосовуються різні інтервали. При активації нічного зниження температури цей фактор не можна ігнорувати.

  

Не кожна комбінація систем підходить для нічного режиму

Іншим фактором, що впливає на нічне зниження температури, є   система опалення та її радіатори. Газові та рідкопаливні котли можуть нагріти приміщення до необхідної температури за короткий час. Однак для цього їм потрібні високі температури потоку і, відповідно, багато енергії. Теплові насоси можуть обходитися низькими температурами потоку. Однак, порівняно з газовим та рідкопаливним опаленням, вони є повільними і потребують тривалого попереднього запуску. Те ж саме стосується і теплої підлоги. Він лише повільно поглинає тепло, а потім віддає його в кімнати, навіть якщо вже активована функція нічного відключення. Чи дійсно власники систем заощаджують енергію за допомогою нічного зниження температури, можна відповісти лише на індивідуальній основі.

  

Температура ніколи не повинна опускатися нижче мінімальної

Навіть якщо нічне зниження температури дає бажаний результат, важливо, щоб власники систем не перестаралися. Адже за жодних обставин температура не повинна опускатися нижче межі 15-16 градусів за Цельсієм протягом тривалого періоду часу. Інакше це збільшує ризик конденсації вологи на холодних стінах. Вразливі місця, такі як кути кімнат, можуть швидко відсиріти і, таким чином, створювати ідеальне середовище для розмноження цвілі.

Як активувати нічне зниження температури

Ознайомившись з перевагами та недоліками нічного зниження температури, користувач може активувати функцію нічного зниження температури у своїй системі опалення. Ця функція попередньо встановлена майже у всіх опалювальних системах Viessmann.

Маршрут навігації від головного меню до "Часової програми" може виглядати по-різному залежно від блоку керування. Як правило, доступ до програми часу можна отримати через "Меню" → "Опалення" → "Опалювальний контур" → "Програма часу". Для правильної процедури, будь ласка, зверніться до інструкції з експлуатації, що додається.