Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Великі теплові насоси для промислового застосування

Великі теплові насоси Viessmann у каскаді

Екологічна енергетика - це сучасна та економічно ефективна альтернатива викопним видам палива. Вона доступна безкоштовно і пропонує незалежність від нафти і газу. Тепловий насос використовує природну енергію особливо ефективно та екологічно відповідально. У цій галузі компанія Viessmann пропонує рішення не лише для приватних та багатоквартирних будинків. Великі теплові насоси для промислових об'єктів, комерційних підприємств, місцевих органів влади та великих житлових будинків також забезпечують теплом об'єкти з більшою потужністю. Це робиться надійно та ефективно як для тепла, так і для холоду.

Опалення за допомогою геотермальної енергії, ґрунтових вод, льоду та відпрацьованого тепла

Великі теплові насоси Viessmann призначені для високоефективної роботи. При цьому вони досягають і перевершують суворі європейські стандарти. Крім того, вони характеризуються компактним дизайном і малошумною конструкцією з низьким рівнем вібрації. Залежно від моделі, великі теплові насоси можуть бути розширені, а отже, швидко і легко адаптовані до будь-яких потреб в опаленні та охолодженні. Джерелами тепла можуть бути відпрацьоване тепло з різних джерел, земля, а також ґрунтові води. Крім того, для виробництва тепла можна використовувати акумулятор енергії з льоду.

Опалення за допомогою геотермальної енергії

Земля - це величезне джерело енергії, доступне людям безкоштовно. За допомогою теплового насосу на основі розсолу/води цю енергію можна перетворити на теплову енергію для опалення або гарячого водопостачання без необхідності спалювати викопне паливо. Діапазон потужності стандартних великих теплових насосів становить від 27 до 240 кіловат номінальної теплової потужності і може бути збільшений до 1200 кіловат завдяки каскадній функції.

Залежно від потреб, великі теплові насоси Viessmann досягають температури подачі до 73 градусів Цельсія. Це задовольняє більшість вимог житлового та комерційного будівництва, а також гігієнічних норм щодо нагріву гарячої води для побутових потреб. Ви також можете дізнатися більше про опалення за допомогою геотермальної енергії в розділі " Теплові насоси на розсолі/воді".

Опалення льодом

На фото зображено внутрішню частину льодосховища Viessmann, яке слугує джерелом тепла для великого теплового насоса.

Завдяки системі зберігання льоду від Viessmann тепер є додаткове привабливе джерело тепла для теплових насосів на основі розсолу/води. Ґрунтові накопичувачі та сонячні абсорбери повітря використовуються як економічно вигідна альтернатива геотермальним зондам і геотермальним колекторам, при цьому не вимагається жодних дозволів. Навколишнє повітря, відпрацьоване тепло, інсоляція та земля використовуються одночасно як джерела тепла. Простіше кажучи, система льодосховища складається з цистерни, наповненої водою, в якій прокладено кілька великих спіралей труб. Цими спіралями циркулює морозостійкий розсіл, який передає тепло, що міститься у воді, великому тепловому насосу.

Цистерна заглиблена під поверхню землі і тому використовує тепло землі для багаторазового підігріву води всередині. Це необхідно, оскільки тепловий насос регулярно відбирає тепло з води. Особливістю льодоакумулятора є використання тепла кристалізації. Це відбувається, коли вода в баку змінює свій фізичний стан і замерзає. Окрім геотермального тепла, крижане сховище енергії може також розморожуватись за допомогою сонячних абсорберів. Детальніше про те, як відбувається цей процес, ви можете дізнатися в розділі "Льодоакумулятор  енергії".

Опалення за допомогою ґрунтових вод

Окрім ґрунту, ґрунтові води на певній глибині також забезпечують постійний високий рівень тепла протягом усього року, який можна використовувати для резервного опалення або підігріву гарячої води для побутових потреб. Незважаючи на свої компактні розміри, великі теплові насоси є потужними вже в заводських умовах. Зі збільшенням попиту на опалення та охолодження каскадна схема з номінальною тепловою потужністю до 1450 кіловат надійно забезпечує необхідне тепло навіть під час пікових навантажень. Прилади стандартизовані, що забезпечує швидке та комплексне проектування, а також прозорий розрахунок витрат.

Опалення відпрацьованим теплом

У наступному відео показано, як працює безвикидне теплопостачання за допомогою великих теплових насосів, що використовують відпрацьоване тепло.