Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Льодоакумулятор - структура, функції, переваги

Вид зверху на склад ще рідкого льоду

Система опалення з льодоакумулятором складається з теплового насоса типу розсіл-вода та льодоакумулятора. Така комбінація дозволяє системі отримувати тепло не тільки з ґрунту, але й з води та навколишнього повітря. Однак найважливішим джерелом тепла є льодосховище. Системи зберігання енергії льоду в основному використовуються в будівлях з високими вимогами до опалення та/або охолодження. Це робить їх інноваційним кліматичним рішенням як для комерційного, так і для муніципального використання.

Будова льодового накопичувача енергії

Льодоакумулятор складається з резервуара, який повністю заглиблений під землю. Сам резервуар зазвичай виготовляється з бетону і неізольований. Він містить великі трубчасті змійовики, в яких циркулює морозостійка рідина (розсіл). Одна частина змійовика діє як витяжний теплообмінник, а інша - як регенеративний теплообмінник. Після встановлення всіх труб, виходів і входів бак заповнюється водою, яка слугує постачальником енергії.

Як працює опалення льодом

Теплові насоси Vitocal 300-G як компонент системи опалення льодосховища (фото: © Enno Friedrich www.ef-artfoto.de)

У системі опалення з льодогенератором перший теплообмінник витягує енергію з   води і передає її тепловому насосу. Тут відбувається процес стиснення, в якому холодоагент спочатку випаровується, а потім стискається. Отримане тепло можна використовувати як для опалення, так і для гарячого водопостачання. Детально про те, як виглядає цей процес, розповідається в розділі " Як працює тепловий насос".

Коли вода віддає своє тепло витяжному теплообміннику, її температура падає, і вона поступово замерзає. Щоб запобігти пошкодженню бака, труби прокладені таким чином, щоб вода замерзала зсередини назовні. Рекуперативний теплообмінник подає тепло в бак від сонячного абсорбера або іншого джерела тепла.

Через відсутність ізоляції навколо бетонного резервуару льодосховище Viessmann зігрівається ґрунтом навколо нього, що прискорює процес відтавання. Після повернення води в рідкий стан цикл можна повторювати стільки разів, скільки потрібно. Окрім геотермального тепла, цей процес регенерації також стимулюють інші впливи навколишнього середовища, такі як теплий дощ або сонячне випромінювання.

Ще один спосіб видобувати теплову енергію з навколишнього середовища - використовувати сонячні абсорбери повітря. Вони встановлюються на даху і забирають енергію як з навколишнього повітря, так і з сонячного випромінювання. Потім енергія подається до теплового насоса. Якщо немає поточного попиту на тепло, сонячні поглиначі повітря віддають енергію льодосховищу, що прискорює процес регенерації.

Льодогенератори Viessmann використовують особливу властивість, яка називається енергією кристалізації. Іншими словами, акумулятор енергії льоду постачає енергію навіть тоді, коли вода замерзає в лід. Це пояснюється тим, що під час зміни фізичного стану (фазового переходу) виділяється така ж кількість енергії, яка необхідна для нагрівання одного літра води від 0 до 80 градусів за Цельсієм. На практиці це означає, що льодосховище об'ємом 10 кубічних метрів забезпечує таку ж кількість енергії, як і спалювання 110 літрів мазуту.

Огляд переваг зберігання льоду

Вибираючи акумулятор енергії з льоду, ви отримуєте багато переваг. Серед найважливіших з них

  • Використання вільного тепла навколишнього середовища, геотермального тепла та енергії кристалізації
  • Процес регенерації можна повторювати так часто, як це необхідно
  • Надійна та економічна робота завдяки дуже низькій потребі в технічному обслуговуванні
  • Функція природного охолодження в теплу пору року
  • Не потребує дозволів на встановлення, оскільки не потрібно глибокого свердління
  • Екологічно чиста технологія

У новому будинку Фелікса Нойройтера

Фелікс Нойройтер побудував будинок - для майбутніх поколінь. Якщо ви хочете систематично захищати навколишнє середовище, ви знаходите способи значно зменшити свій вуглецевий слід. Чемпіон світу з лижного спорту Фелікс Нойройтер побудував новий будинок у Гарміш-Партенкірхені, який забезпечує три покоління його сім'ї 100-відсотково екологічно чистою енергією - завдяки системі зберігання енергії льоду від Viessmann.

Теплові насоси - завантаження

Асортимент продукції

Теплові насоси сьогодні використовують навколишнє повітря, ґрунт або ґрунтові води як джерела тепла. Концепція опалення льодосховища поєднує повітряну та геотермальну енергію, а також може використовувати сонячне випромінювання як джерело тепла.