Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Теплові насоси ГВП для високого комфорту гарячої води

Зверніться за консультацією
На малюнку показано тепловий насос ГВП у поєднанні з конденсаційним котлом
Тепловий насос Vitocal 262-A для ГВП у поєднанні з конденсаційним бойлером

Теплові насоси для ГВП

Теплові насоси для ГВП, або теплові насоси для гарячого водопостачання, використовують теплову енергію, яка вже присутня в навколишньому середовищі, для виробництва гарячої води для побутових потреб. Вони також підходять для оптимального споживання енергії, що генерується фотоелектричними системами, і можуть бути підключені до існуючої системи розподілу повітря.

Будова та принцип роботи теплового насоса для ГВП

Тепловий насос для ГВП складається з блоку, що містить всі важливі компоненти для процесу рекуперації тепла. До них відносяться випарник, компресор, конденсатор і бак-акумулятор ГВП. Залежно від версії, додатково може бути інтегрований сонячний теплообмінник, який дозволяє підключати сонячні колектори.

Під час роботи тепловий насос ГВП поглинає тепло з рециркуляційного або витяжного повітря і передає його випарнику. Він містить холодоагент, який нагрівається при низькій температурі, перш ніж перетворитися на пару. Оскільки температура випаруваного холодоагенту ще недостатньо висока, щоб нагріти воду, за цим слідує процес стиснення. У цьому процесі пара подається до компресора, що приводиться в дію струмом, який стискає її до досягнення необхідної температури.

На останньому етапі нагріта пара холодоагенту передає свою теплову енергію вбудованому балону ГВП, охолоджується і конденсується. Потім рідкий холодоагент розширюється під високим тиском за допомогою розширювального клапана, при цьому він продовжує значно охолоджуватися. Як тільки холодоагент повертається до початкового стану, процес стиснення може розпочатися знову.

Теплові насоси для ГВП можуть отримувати тепло з рециркуляційного повітря, зовнішнього повітря або витяжного повітря. Підходящими приміщеннями для теплового насоса на рециркуляційному повітрі для ГВП є підвальні приміщення, які мають постійну і відносно високу температуру в зимові місяці. Під час роботи температура в підвалі знижується приблизно на два-чотири градуси. При цьому повітря в підвалі осушується. Якщо різниця температур між джерелом тепла та системою опалення невелика, тепловий насос для ГВП від Viessmann працює надзвичайно ефективно.

Інший варіант - теплові насоси можуть нагрівати гарячу воду для побутових потреб за допомогою витяжного повітря. У цьому випадку верхня кришка теплового насоса на витяжному повітрі замінюється на кришку витяжного повітря, а тепловий насос підключається до існуючої системи розподілу повітря. Тепловий насос забезпечується теплим витяжним повітрям з декількох приміщень, що дозволяє йому забезпечити хорошу вентиляцію для середнього приватного будинку. Витяжне повітря, яке охолоджується під час нагрівання ГВП, виводиться назовні як відпрацьоване повітря. Щоб уникнути негативного тиску, зовнішнє повітря повинно подаватися через окремі припливні елементи. Режим вентиляції також можливий без нагріву ГВП.

Теплові насоси Viessmann для ГВП призначені як для монорежимної, так і для дворежимної роботи з геліосистемою. У дворежимному виконанні насос геліоконтуру вмикається та вимикається електронно, за допомогою регулятора різниці температур. Якщо сонячний контурний насос активний, нагрів ГВП не виробляється тепловим насосом. Це забезпечує оптимальне використання безкоштовної сонячної енергії. Крім того, тепловий насос може оптимально використовувати енергію, що генерується фотоелектричною системою. Підготовка до використання сонячної енергії

Теплові насоси Viessmann для ГВП призначені як для монорежимної, так і для дворежимної роботи з геліосистемою. У дворежимному виконанні насос геліоконтуру вмикається та вимикається електронно, за допомогою регулятора різниці температур. Якщо сонячний контурний насос активний, нагрів ГВП не виробляється тепловим насосом. Це забезпечує оптимальне використання безкоштовної сонячної енергії. Крім того, тепловий насос може оптимально використовувати електроенергію, що виробляється фотоелектричною системою.

Переваги теплового насоса для ГВП

Якщо тепловий насос виробляє лише гарячу воду для побутових потреб, він має багато переваг для власників систем. Однією з них є низькі інвестиційні та експлуатаційні витрати. Немає необхідності розробляти джерело тепла, як у випадку з багатьма системами, оскільки джерело енергії вже доступне і безкоштовне. А оскільки тепловий насос для води не дає викидів, немає необхідності в димоході. У поєднанні з сонячною системою або системою розподілу повітря цей тепловий насос працює надзвичайно ефективно.

Інсталяція

Від'єднання від системи опалення має й інші переваги. Котел можна повністю вимкнути в теплу пору року, і він не потребуватиме електроенергії. Встановлення теплового насосу для ГВП займає дуже мало часу. Зрештою, немає необхідності ні в газовому підключенні, ні в   баку. А оскільки для нагріву ГВП не спалюється викопне паливо, власники системи в довгостроковій перспективі зберігають навколишнє середовище і свої гаманці. І останнє, але не менш важливе: тепловий насос для ГВП, встановлений у підвальному приміщенні, може також осушувати приміщення. Це знижує ризик появи цвілі і захищає кладку. Про інші переваги теплових насосів див. розділ про переваги теплових насосів.

Теплові насоси для ГВП

Незалежно від будь-якої іншої системи опалення, тепловий насос для ГВП недорого та ефективно нагріває гарячу воду для побутових потреб, використовуючи тепло з приміщення.