Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Опалення не гріє - що робити?

Зверніться за консультацією
© Unconventional / Shutterstock.com

Як тільки на вулиці стає холодніше, ми вмикаємо опалення, щоб зберегти затишок і тепло всередині. Але що робити, якщо ви, як власник системи, виявляєте: опалення не гріє? Несправності в системі та радіатори, які залишаються холодними, найчастіше помічають на початку опалювального сезону, коли система опалення тривалий час працює в літньому режимі, щоб заощадити енергію та витрати на опалення.

Ми пояснюємо, в яких випадках слід звертатися до авторизованих сервісних партнерів для проведення ремонту. Також дізнайтеся, що ви можете зробити, щоб якомога швидше усунути несправності в системі опалення або, в ідеалі, уникнути їх.

Виявлення несправностей 

Коли слід звертатися до сервісного партнера з проханням усунути несправності? Найкраще зробити це одразу після того, як ви помітили несправність та/або визначили можливу причину несправності. Для того, щоб зробити це якомога ефективніше, нижче ми перерахували найпоширеніші несправності, про які ви повинні повідомити сервісного інженера. В окремих випадках причини можуть, звичайно, відрізнятися від наведених ситуацій. Який спосіб усунення несправностей є правильним, залежить від технології та конкретних умов на об'єкті. Ми рекомендуємо вам завжди звертатися за порадою до сервісного інженера з опалення, якщо опалення не працює належним чином.

При певних несправностях на дисплеї опалювальної системи Viessmann з'являється код несправності. Ви знайдете його в таблиці в посібнику з обслуговування опалювальної системи Viessmann. Для того, щоб інженер-теплотехнік міг якнайшвидше усунути несправність, ми рекомендуємо вам записати код несправності, що з'являється на дисплеї. Просто повідомте його інженеру під час оформлення замовлення на ремонт. Це дозволить йому краще підготуватися до ремонтних робіт.

Радіатори не нагріваються чи не працює вся система опалення?

Якщо ви викрутили терморегулятори на повну потужність, а батареї не нагріваються, слід розрізняти два основні випадки:

  1. Система опалення працює належним чином, але теплоносій не надходить до окремих або декількох радіаторів в опалювальному контурі. Це проявляється в тому, що радіатори не нагріваються або нагріваються лише у верхній частині.
  2. Якщо опалення не працює, це може означати несправність котла та/або всієї системи опалення.

Перевірте налаштування вашої системи опалення:

  • Чи все ще вона налаштована на літній режим?
  • Чи працює опалення виключно на підігріві ГВП?
  • Чи правильно встановлено  час?
  • Чи повернулася система до налаштувань за замовчуванням після відключення електроенергії?

Ці налаштування можна прочитати безпосередньо на дисплеї вашої опалювальної системи Viessmann. У більшості систем Viessmann їх можна змінювати за допомогою механічного регулятора або сенсорного екрану дисплея. Для старих опалювальних систем настійно рекомендується викликати сервісанта, щоб уникнути пошкодження через неправильні налаштування.

У цьому випадку інженер-теплотехнік, ймовірно, повинен буде звільнити заклинений термостатичний клапан або замінити термостат. Причина: термостат був встановлений на нуль або положення захисту від замерзання залишалося незмінним протягом тривалого часу влітку, тому клапан заклинило і він більше не дозволяє опалювальній воді потрапляти в радіатор.

Сервісний інженер повинен продути радіатор. Причина: в опалювальному контурі є повітря. Можливо, ви зможете самостійно видалити повітря з радіатора. Наш посібник з видалення повітря з системи опалення пояснює, як це зробити і яке обладнання вам знадобиться. Однак після цього необхідно провести перевірку, і краще проконсультуватися з авторизованим сервісним партнером, якщо у вас є якісь сумніви.

Інженер-теплотехнік повинен провести гідравлічне балансування. Причина: вода в опалювальному контурі розподіляється нерівномірно, так що співвідношення тиску між окремими радіаторами надмірно відрізняється. Це може статися, наприклад, після заміни кількох радіаторів або оновлення котла. 

Причина: Насос опалювального контуру не працює належним чином. Щоб перевірити це, можна піднести кінчик викрутки до корпусу насоса і прислухатися до вібрації або шуму потоку на ручці викрутки. Якщо нічого не чути, насос контуру опалення не працює. 

Несправність котла може мати різні причини. Монтажник опалювальної системи може визначити несправність за кодом несправності, який з'являється на дисплеї вашої опалювальної системи Viessmann. Потім він видаляє код, виконує необхідний ремонт і, в кращому випадку, просто вмикає котел знову. Найкраще мати код під рукою, коли ви звертаєтесь до сервісного партнера. Тоді вони зможуть краще підготуватися.

Якщо не вдається запустити всю систему опалення, це може бути пов'язано з помилковим натисканням аварійного вимикача для систем опалення на пелетах, рідкому паливі або деревній трісці. Маленька лампочка на аварійному вимикачі показує, чи знаходиться вимикач в положенні "увімкнено" або "вимкнено". Натисніть вимикач ще раз і перезапустіть котел. У разі сумнівів проконсультуйтеся з вашим авторизованим сервісним партнером з опалення.

Коли температура на вулиці падає, а опалення не працює, це може швидко стати незручністю. У найгіршому випадку це загрожує некомфортними днями та ночами. Але можливі й серйозні пошкодження від морозу, наприклад, через розрив водопровідних труб. Фото: © Zoonar GmbH / Shutterstock.com

Як уникнути дорогого ремонту

Коли власники системи помічають, що опалення не нагрівається, вони повинні негайно проконсультуватися з сервісним партнером. Найкраще не забути перевірити опалення заздалегідь. Обов'язково заплануйте достатньо часу, оскільки на початку опалювального сезону сервісні інженери, як правило, особливо зайняті.

Ми також рекомендуємо регулярно проводити технічне обслуговування системи опалення. Щорічне обслуговування системи опалення дозволяє виявити проблеми на ранній стадії та запобігти їхньому загостренню.