Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Опалювальний сезон: Коли слід починати опалювати будинок?

Зверніться за консультацією
Фото © azem / Shutterstock.com

Коли дні стають коротшими, ночі довшими, а температура падає, настає час розбудити систему опалення від "літньої сплячки". Але що саме це означає? Коли насправді починається опалювальний сезон? І чи існує взагалі обов'язкова вимога щодо опалення?  

Що потрібно враховувати власникам систем?

Щоб заощадити енергію і, відповідно, зменшити витрати на опалення, рекомендується перевести систему опалення Viessmann у літній режим. Це означає, що система забезпечує будинок лише гарячою водою.

Сучасну систему опалення Viessmann можна також регулювати за допомогою системи керування. Ключову роль тут відіграє крива нагріву. Задана температура в приміщенні досягається, коли крива нагріву, також відома як крива опалювальної характеристики, оптимально відрегульована і термостати повністю відкриті. Однак, через інерційність системи може пройти кілька днів, поки буде знайдено оптимальне налаштування. Якщо після цього температура знизиться настільки, що температура в приміщенні впаде нижче встановленої, система опалення ввімкнеться відповідно.

Для досягнення оптимальних налаштувань доступна підтримка. Наші партнери Viessmann будуть раді допомогти.

Опалення навесні та восени - коли починати опалювати будинок?

Для більшості людей питання про те, коли починати опалювати будинок, виникає в перехідні періоди весни та осені. Це пов'язано з тим, що весна часто приносить приємно теплі дні, особливо якщо сонце світить протягом тривалого часу. Однак вночі температура іноді опускається нижче нуля. Те саме стосується і осінніх місяців. Як бачимо, не існує законів, що регулюють, коли нерухомість повинна опалюватися для орендарів. Існують лише рекомендації.

Домовласники можуть вільно вмикати систему опалення навесні та восени, коли стає надто холодно. Часте вмикання та вимикання системи (так званий циклічний режим) може знизити її ефективність. Щоб уникнути цього, переконайтеся, що тепло рівномірно розподіляється в будинку і що блок управління опаленням відрегульований відповідним чином. Циклічність нафтових і газових систем опалення можна уникнути, зокрема, за допомогою модуляції пальників або індивідуального налаштування кривої нагріву (в системах з погодозалежною системою керування).

Опалювальний сезон  

Сприйняття температури людиною часто спочатку визначає, чи є приміщення занадто холодним. Те, як людина провітрює своє житло і наскільки добре воно відремонтоване та ізольоване, також є життєво важливими факторами. Але чим саме можуть керуватися?

Температура в приміщенні не повинна опускатися нижче цього рівня

Зрештою, опалювальний сезон не має точної дати. Коли слід починати опалювати приміщення, набагато більше залежить від температури. Для цього існують певні стандартні значення, які можна використовувати як орієнтир. У цей період температура в приміщенні повинна бути від 20 до 22 градусів за Цельсієм. Орендарі мають право на таку температуру в житловому приміщенні під час звичайного опалювального сезону. Хоча вночі опалення можна вимикати, температура не повинна опускатися нижче 18 градусів за Цельсієм.

Потреба в опаленні поза сезоном

Однак опалювальний сезон не є чимось незмінним. Поза сезоном може статися таке охолодження, що в приміщеннях не вдасться досягти згаданих температур. Отже, опалення, можливо, доведеться вмикати і в травні або серпні. Якщо зовнішня температура опускається нижче 16 градусів за Цельсієм або температура в квартирі залишається нижче 18 градусів за Цельсієм принаймні два дні поспіль, ви можете увімкнути систему опалення. Але навіть ці цифри є лише рекомендаціями.