Чому я повинен доливати воду в систему опалення?
Зверніться за консультацієюТеми з першого погляду
Система опалення потребує певного тиску в системі (також відомого як тиск опалення). Якщо він занадто низький, це може негативно вплинути на теплову потужність. Можливими наслідками можуть бути холодні опалювальні поверхні та дратівливі шуми від системи опалення. Нарешті, якщо тиск у системі занадто низький, теплогенератор більше не буде працювати оптимально, що призведе до зайвих витрат на опалення. З цієї причини важливо дозаповнити систему опалення водою, коли тиск в системі падає занадто низько.
Яку роль відіграє тиск води в системі опалення?
Теплогенератор потрібен для того, щоб нагрівати приміщення до комфортної температури навіть взимку. Він підігріває опалювальну воду до необхідної температури потоку перед тим, як вона подається в приміщення. Опалювальний насос відповідає за транспортування води від теплогенератора (зазвичай на нижньому поверсі) до радіаторів (зазвичай на верхніх поверхах). Він повинен створювати певний тиск, щоб вода для опалення могла подолати цю різницю висот. Одиниця, яка використовується для цього, називається бар. Один бар приблизно дорівнює тиску повітря на поверхні Землі. Крім перепаду висот, існують втрати тиску в трубах, фітингах і самих нагрівальних поверхнях, які також потрібно компенсувати.
Чому система опалення втрачає тиск?
Теоретично опалювальний контур є закритою системою. На практиці повітря потрапляє в труби різними шляхами і утворюються бульбашки. Бульбашки повітря зменшують теплову потужність, а також спричиняють дратівливі шуми. Щоб усунути це явище, радіатори потрібно час від часу продувати. Однак при цьому завжди витікає певна кількість теплоносія. Це означає, що система втрачає воду щоразу, коли її продувають, що призводить до падіння тиску в системі. Тому опалювальну систему час від часу доводиться дозаповнювати. Інші можливі причини втрати тиску в опалювальних системах включають недостатній розмір запобіжного клапана (досить рідко), неправильний або несправний мембранний розширювальний бак (DEV) та інші витоки.
Досвід показує, що найчастішою причиною, окрім витоку, є те, що тиск перед заповненням розширювального бака вже не є коректним (це перевіряється і коригується під час технічного обслуговування) або що діафрагма несправна, а розширювальний бак заповнений водою.
У відео: видалення повітря з системи опалення
Як розрахувати оптимальний тиск в системі?
Наскільки високим повинен бути тиск в системі, або на скільки бар повинна бути заповнена система опалення, в кожному окремому випадку відрізняється. Однак формула, необхідна для цього, відносно проста: щоб визначити оптимальний тиск у системі, різницю висоти між теплогенератором і найвищим радіатором потрібно помножити на 0,1. До отриманого результату слід додати 0,5 бар для компенсації можливих втрат тиску.
Формула
Тиск у системі = різниця висот (метри) х 0,1 (без одиниці) + 0,5 (бар)
Ось приклад
Різниця висот між теплогенератором і найвищим радіатором становить 10 метрів. Виходячи з цього, мінімальний тиск в системі повинен становити 1,0 бар (10 x 0,1). Якщо додати допуск 0,5 бар, то в результаті тиск в системі становитиме 1,5 бар.
Відео: Розрахунок тиску в системі опалення
Дозаповнення системи опалення за 5 кроків
Якщо ви хочете дозаповнити систему опалення і таким чином підвищити тиск у системі, найкраще звернутися до підрядника. Це пов'язано з тим, що в разі неправильного виконання цієї операції забруднена вода може пошкодити систему опалення. З іншого боку, торговий партнер компанії Viessmann точно знає, на що слід звертати увагу під час доливання опалювальної води. Важливо дотримуватися наступних правил:
- Вода повинна бути чистою, без осаду та відповідати вимогам директиви VDI 2035.
- Необхідно також дотримуватися вимог Постанови про питну воду [Німеччина].
- За жодних обставин не можна допускати потрапляння теплоносія в контур ГВП під час заповнення
Наступні вказівки щодо доливання опалювальної води призначені для власників систем, які вже неодноразово виконували цю роботу.
- Вимкніть циркуляційний насос і повністю відкрийте всі термостатичні клапани. Тепер можна випустити повітря з усіх радіаторів. Для об'єктів, розташованих на кількох поверхах, найкраще починати знизу.
- Перевірте тиск води - або на панелі керування теплогенератора, або на манометрі. Останній зазвичай має маркування, яке виділяє ідеальний тиск у системі кольором.
- Наповніть відповідний шланг водою до повного переповнення. Підключіть опалювальну систему до водопроводу. Використовуйте для цього спеціальні заповнювальні клапани Viessmann, щоб уникнути потрапляння опалювальної води в контур ГВП.
- Тепер відкрийте обидва клапани і долийте опалювальну воду, поки не буде досягнуто ідеального тиску в системі. Для розрахунку тиску в системі використовуйте наведену вище формулу.
- Коли користувацький інтерфейс або манометр покаже необхідне значення, ви можете закрити вентилі та перекрити кран. Щоб переконатися, що в систему не потрапило повітря, можна ще раз стравлювати повітря з радіаторів.
Важливо: тиск в системі після заповнення повинен залишатися постійним і не повинен бути нижче 1,3 бар. Якщо це так, робота виконана успішно. Якщо тиск продовжує падати, можливо, виникла технічна несправність. У такому випадку зверніться до авторизованого сервісного партнера, який виконував роботи з опалення.
Як часто потрібно дозаповнювати систему опалення?
Як часто потрібно дозаповнювати систему, необхідно вирішувати для кожної окремої системи. Під час опалювального сезону рекомендується регулярно перевіряти тиск в системі опалення.
Укладіть договір на технічне обслуговування і насолоджуйтеся спокоєм
Чи то дозаповнення системи, чи перевірка обладнання безпеки - у багатьох випадках варто укласти договір на технічне обслуговування з місцевим сервісним партнером. Тоді фахівець з опалення буде регулярно відвідувати вас, щоб переконатися, що ваша система продовжує працювати належним чином. За необхідності інженер відрегулює тиск у системі до ідеального значення.