Прісноводні модулі для гігієнічного нагріву ГВП
Теми з першого погляду
Модуль прісної води Vitotrans 353 від Viessmann пропонує альтернативу бойлеру для ГВП. Модуль прісної води робить непотрібним зберігання гарячої води для побутових потреб, оскільки вода нагрівається за принципом миттєвого нагріву води. Тепло надходить з буферного накопичувача, який, у свою чергу, може нагріватися різними опалювальними системами - твердопаливними котлами, геліосистемами, мазутними або газовими котлами, тепловими насосами тощо. Модулі являють собою збірні станції, які підходять як для настінного монтажу, так і для монтажу безпосередньо на бак.
Конструкція модулів прісної води
На відміну від звичайних баків ГВП, вода не використовується для накопичення теплової енергії, а лише нагрівається за потреби за допомогою потужного пластинчастого теплообмінника. Це і є ядром компактної станції. Крім того, для модуля прісної води Vitotrans 353 необхідні наступні компоненти:
- Блок управління
- Трубопровід із запобіжним клапаном
- Датчик потоку
- Запірна арматура
- Сторона опалювальної води: високоефективний циркуляційний насос
Опціонально до модуля прісної води можна додати зворотний клапан і циркуляційний комплект для ГВП. Іншим аксесуаром є термостійкий клапан для відбору проб води без мікробів відповідно до Постанови про питну воду [Німеччина] (тільки для типів PBMA/PBMA-S, PBLA/PBLA-S і PZMA/PZMA-S).
Нагрівання ГВП за допомогою пластинчастого теплообмінника
Принцип роботи модуля прісної води характеризується непрямим нагріванням гарячої води для побутових потреб за принципом миттєвого нагріву води. Як детально працює цей процес?
Якщо в якомусь з кранів будівлі є потреба в гарячій воді, свіжа гаряча вода подається через модуль прісної води, де вона нагрівається, проходячи повз гарячу опалювальну воду. В той же час, опалювальна вода з буферної ємності охолоджується. Обидві рідини протікають в окремих системах всередині теплообмінника. Вони ніколи не контактують одна з одною і не змішуються, оскільки опалювальна вода не відповідає вимогам до якості гарячої води для побутових потреб і має значно менший вміст кисню. Процес передачі тепла від одного середовища до іншого відбувається до тих пір, поки є потреба в гарячій воді для побутових потреб і поки вона тече з кранів.
Витрата води та інші ключові дані
Існує п'ять різних типів модулів прісної води Vitotrans 353, придатних як для настінного монтажу, так і для монтажу безпосередньо на буферну ємність системи опалення. Розрізняють базову серію та серію з циркуляцією ГВП. Залежно від типу, швидкість відбору становить від 25 до 68 літрів на хвилину. Це стосується наступних умов:
- Встановлена температура гарячої води для ГВП 45 градусів за Цельсієм
- Температура подачі опалювальної води 60 градусів за Цельсієм
- температура холодної води на вході становить 10 градусів Цельсія.
Швидкість зливу можна також збільшити, з'єднавши до чотирьох однакових модулів разом у вигляді каскаду. Це можна зробити без необхідності додаткового контролю. Таким чином, модулі для прісної води також підходять для більшого попиту, наприклад, для місцевих органів влади.
Максимальна температура води для опалення для всіх моделей становить 95 градусів за Цельсієм. Таким чином, модуль прісної води можна комбінувати з різними системами опалення. Однак максимальна температура ГВП становить 75 градусів за Цельсієм. Це досить висока температура, щоб запобігти утворенню мікробів. Це робить таку форму нагріву ГВП особливо гігієнічною.
Стабільна температура на виході
Ретельно підібрані компоненти забезпечують стабільну температуру на виході з крана при різних витратах води. Високоефективні циркуляційні насоси останнього покоління регулюються за допомогою вбудованого блоку керування, завдяки чому витрата опалювальної води завжди знаходиться на оптимальному рівні для поточної витрати.
Інтеграція в низькотемпературні системи опалення
Для оптимальної роботи модулі прісної води потребують лише низьких температур подачі. Це робить їх ідеальними для інтеграції в низькотемпературні системи опалення. Таким чином, ці модулі доповнюють можливості енергозберігаючої роботи теплових насосів, газових або масляних конденсаційних котлів і систем з сонячним резервуванням. У випадку систем з сонячним резервуванням можна підвищити ефективність сонячного контуру, оскільки середня температура цього контуру може бути знижена за рахунок холодного зворотного теплоносія.