Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Конденсаційна технологія: Де і як її краще використовувати?

Зверніться за консультацією

Коли йдеться про отримання максимальної віддачі від палива та перетворення його на тепло, технологія конденсації є обов'язковою. Цей термін означає оптимальне використання теплоти згоряння палива. На відміну від терміну "нижча теплота згоряння", який описує лише тепло, яке можна виміряти при спалюванні палива.

Пояснення терміну "конденсаційна технологія

Аж до 1970-х років котли з постійною температурою вважалися найсучаснішим обладнанням. Пізніше на зміну їм прийшли низькотемпературні котли, які використовуються в багатьох домогосподарствах і сьогодні. Обидва типи котлів мають одну спільну рису: вони використовують лише тепло, яке виробляється у вигляді вимірюваної температури (теплота згоряння) під час спалювання палива (природного газу або мазуту). На відміну від них, димові гази, які можуть досягати температури до 200 градусів за Цельсієм, відводяться з димоходу цілеспрямовано, щоб у системі опалення та димових трубах не утворювався конденсат. Димові гази містять цінне тепло, яке потім втрачається.

Особливість технології конденсації полягає в тому, що вона додатково використовує теплоту конденсації (теплоту згоряння), що міститься в димових газах, тим самим значно підвищуючи стандартний сезонний коефіцієнт корисної дії [згідно з DIN] котла. У розділі, присвяченому принципу роботи газоконденсаційної технології, детально пояснюється, як отримують теплоту згоряння, використовуючи природний газ як паливо.

Конденсаційна технологія для модернізації

Той, хто сьогодні модернізує свій будинок або систему опалення і продовжує використовувати викопне паливо, зазвичай покладається на конденсаційну технологію. Це логічний крок, оскільки в існуючих будівлях є багато котлів, які використовують застарілу технологію і працюють неефективно.

Замінивши застарілий котел на новий, ви з першого дня утримаєте витрати на опалення на низькому рівні. Це також зменшує навантаження на навколишнє середовище, оскільки потрібно спалювати лише стільки палива, скільки необхідно. І останнє, але не менш важливе: новий конденсаційний котел робить значний внесок у підвищення вартості нерухомості.

Фото: © Dariusz Jarzabek / Shutterstock.com

Конденсаційна технологія в новобудовах

Крім проектів модернізації, конденсаційна технологія також використовується в новобудовах. Однак через більш суворі законодавчі вимоги тут вона часто поєднується з відновлюваними джерелами енергії. Більшість конденсаційних котлів Viessmann призначені для використання з геліосистемою для резервного живлення центрального опалення або підігріву ГВП. Така комбінація не тільки забезпечує власникам систем надзвичайно економне опалення, але й заощаджує ресурси. І, нарешті, держава підтримує додавання сонячної теплової енергії привабливими субсидіями. Однак вони доступні лише для регенеративного теплогенератора.