Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Коротко про те, як працює технологія конденсації рідкого палива

Як надійне та енергетично багате паливо, сира нафта використовується для опалення протягом тривалого часу. Однак це викопне паливо, а тому воно доступне лише в обмеженій кількості. Крім того, ціна на рідке паливо іноді зазнає сильних коливань, що може негативно впливати на витрати на опалення. Для того, щоб знизити витрати до мінімуму, компанія Viessmann робить ставку на перевірену та перспективну технологію конденсації нафти.

Рідкопаливні конденсаційні котли Viessmann відповідають найсучаснішим технічним стандартам. Завдяки широкому діапазону різних потужностей до 80 кВт, вони також ідеально підготовлені для використання в приватних і двосімейних будинках, а також в невеликих багатоквартирних будинках. Ви можете дізнатися більше про особливості та переваги в розділі рідкопаливне опалення.

Економія за рахунок модернізації за допомогою технології конденсації рідкого палива (Vitoladens 300-C*)

Стара система

Нова система

Економія

Споживання/рік

3400 l

2590 l

810 л / 2,1 т CO₂

Витрати/рік

€2380

€1760

€620 / 26 %

*База для порівняння: будинок (рік побудови 1985), житлова площа 140м2 зі старим рідкопаливним котлом потужністю 27 кВт. Округлені витрати на споживання із застосуванням стандартних значень (EID) для 3400 л олії. Середня ціна на енергоносії за 2017 рік.

Чи знаєте ви, що ви також можете орендувати нову рідкопаливну конденсаційну технологію, а не купувати її? Це просто - з гарантією "все включено" на термін до 15 років. 

Енергоспоживання скоротилося на 35 відсотків

Лише в Німеччині досі використовується близько двох мільйонів опалювальних систем, яким понад 25 років. Їхні власники часто навіть не підозрюють, скільки грошей вони без потреби витрачають на енергію, яка безглуздо спалюється і вилітає з димоходу у вигляді невикористаного тепла. Крім того, ці старі системи забруднюють клімат через непотрібні викиди CO₂ і сприяють глобальному потеплінню. Негайна заміна цих систем на високоефективні рідкопаливні конденсаційні системи в поєднанні з сонячними технологіями дозволила б кінцевим споживачам скоротити споживання енергії на 35 відсотків. Це дорівнює десяти відсоткам загальних енергетичних потреб Німеччини, а щорічні викиди CO₂ при цьому скоротяться на 54 мільйони тонн.

Як працює рідкопаливний конденсаційний котел?

Котел виробляє тепло, спалюючи паливо і використовуючи отримані гарячі димові гази для нагрівання води для опалення. У звичайних котлах тепло димових газів відводиться безпосередньо у відкрите повітря. Це необхідно, оскільки водяна пара, що міститься в димових газах, в іншому випадку конденсувалася б, як тільки димові гази охолонули б нижче температури точки роси. Однак компоненти цього конденсату є корозійно-активними, тому гарячі димові гази довгий час вважалися непридатними для використання.

Проте в гарячих димових газах - точніше, в гарячій водяній парі - ще є достатньо тепла, щоб використовувати його для опалення. Відчути це тепло можна просто: якщо потримати руку над каструлею з окропом, то рано чи пізно вам доведеться її відсмикнути. Це відбувається тому, що гаряча пара піднімається від окропу і конденсується на долоні. Конденсуючись, пара виділяє приховану теплоту, яку ще називають теплотою конденсації.

Для того, щоб підвищити енергоефективність рідкопаливної системи опалення та розробити технологію спалювання, яка буде більш ресурсоефективною в довгостроковій перспективі, важливо контролювати процес рекуперації цього тепла і подавати його назад в систему опалення, щоб конденсат не пошкоджував систему або димохід. Тому принцип роботи рідкопаливної конденсаційної технології також включає в себе цілеспрямовану конденсацію гарячих димових газів.

На практиці гарячі димові гази проходять через теплообмінник і конденсуються за допомогою зворотки  перед викидом у відкрите повітря. Через ризик корозії деяких компонентів, що містяться в конденсаті, сам теплообмінник повинен бути стійким до дії кислоти та вологи. Обидві властивості відносяться до нержавіючої сталі, тому конденсаційні теплообмінники виготовляються з цього матеріалу.

Їх також відрізняє дуже компактна конструкція і міцність. Власники систем отримують гарантію на теплообмінники з нержавіючої сталі від Viessmann терміном до десяти років.

Простіше кажучи, теплообмінник з нержавіючої сталі є сполучною ланкою між камерою згоряння і радіаторами. Опалювальна вода, що протікає через теплообмінник, нагрівається теплом димових газів і за допомогою насоса транспортується до радіаторів. Потрапляючи в радіатори, вона нагрівається і поступово охолоджується. Потім вона повертається назад до теплообмінника у вигляді "охолодженої" зворотної води, і процес починається спочатку.

Оскільки рідкопаливна конденсаційна технологія працює за рахунок конденсації димових газів, дуже важливо, щоб зворотна вода була якомога прохолоднішою, коли вона повертається назад. Для масляних конденсаційних котлів температура точки роси становить близько 49 градусів за Цельсієм. Якщо температура зворотної води вища, конденсаційна технологія не працює. Якщо вона нижча, то димові гази віддають приховане тепло зворотній воді, і масляній конденсаційній системі опалення доводиться працювати менш інтенсивно, оскільки опалювальна вода вже попередньо нагріта. Особливо ефективним способом охолодження зворотної води є використання систем обігріву приміщень, таких як підлогове або настінне опалення.

Ви можете дізнатися більше про те, як працює технологія рідкопаливної конденсації, з відео нижче.

Важлива інформація для використання технології конденсації рідкого палива

В результаті цілеспрямованої конденсації водяної пари, що міститься в димових газах, утворюється конденсат. Хоча він має кислотні компоненти, його зазвичай можна скидати в систему стічних вод (за винятком невеликих очисних споруд) - за умови, що сама дренажна система є кислотостійкою. Тут важливим є значення рН. Вода має значення рН близько семи. Це значення вважається нейтральним. Все, що нижче - кисле.

Іншими важливими факторами для скидання у звичайну каналізацію є розмір рідкопаливного конденсаційного котла та тип палива. Як правило, системи, що використовують технологію конденсації рідкого палива і мають номінальну теплову потужність менше 200 кВт, звільняються від обов'язку нейтралізації. У деяких випадках конденсат необхідно розбавляти перед відведенням. Ті, хто все ще використовує стандартний мазут, повинні завжди нейтралізувати конденсат перед відведенням.

Вимоги Німецької асоціації з питань води, стічних вод та відходів (DWA) з першого погляду

Номінальна теплова потужність

Обов'язкова нейтралізація для систем спалювання
(мазут з низьким вмістом сірки)

Обов'язкова нейтралізація для систем спалювання
(стандартний мазут)

Обмеження

< 25 кВт

Ні 1) 2)

Так

1) Коли побутові стічні води потрапляють на малі каналізаційні очисні споруди

25 до 200 кВт

Ні 1) 2) 3)

Так

2) Для будівель та об'єктів нерухомості зі зливними лініями, які не відповідають вимогам до матеріалів згідно з Кодексом практики ATV A 251

> 200 кВт

Так

Так

3) Для будівель, які не відповідають умовам достатнього перемішування відповідно до Кодексу практики ATV A 251

Димохід також повинен бути придатним для технології конденсації рідкого палива

Система відведення відпрацьованих газів повинна бути не тільки пристосована для роботи конденсаційного котла, але також важливо переконатися, що димова система не може бути пошкоджена конденсатом. Крім того, вона повинна витримувати певний надлишковий тиск без протікання. Це необхідно, оскільки під час роботи важливо використовувати вентилятор, який активно видуває охолоджені димові гази. Добре зарекомендували себе димові труби з нержавіючої сталі або спеціального пластику.

Ви також можете знайти більше інформації про технологію масляної конденсації в Посібнику з масляного опалення на сайті heizung.de.

Поєднання технології конденсації та сонячної теплової системи

Сонячні теплові колектори Viessmann

Ще одним аргументом на користь технології конденсації нафти є різноманітність її комбінацій. Поєднання з сонячними технологіями має сенс як з економічної, так і з екологічної точки зору. Безкоштовна енергія сонця все ще недостатньо використовується для резервування центрального опалення та підігріву ГВП. Під час модернізації власники будинків повинні розглянути можливість поєднання нової системи опалення або котла з геліосистемою.

За допомогою геліотехнологій сонячна енергія може використовуватися для підтримки центрального опалення або підігріву ГВП. Це надзвичайно економно, оскільки в деякі дні рідкопаливний конденсаційний котел взагалі не повинен працювати. Оскільки спалюється менше рідкого палива, власники систем також зменшують навантаження на навколишнє середовище і, таким чином, активно сприяють захисту клімату. І останнє, але не менш важливе: ця комбінація робить їх трохи менш залежними від постачальника палива.

Всупереч припущенням багатьох споживачів, гібридна система опалення, що складається з рідкопаливної конденсаційної технології та сонячної, може використовуватися не тільки в старих будівлях, але і в нових.