Ні. Спочатку необхідно подати заявку на підключення. Це інформує оператора мережі про те, що ви хочете підключити сонячну фотоелектричну систему. Потім оператор мережі перевіряє технічні дані та, за необхідності, вплив на мережу, перш ніж затвердити заявку. Наразі це може зайняти до восьми тижнів після подання всіх деталей; у 2025 році цей термін скоротиться до чотирьох тижнів.
Підключення фотоелектричної системи: ось що вам потрібно знати
Зверніться за консультацієюЯкщо ви хочете використовувати безкоштовну сонячну енергію у себе вдома, вам потрібно підключити фотоелектричну систему. Однак слід мати на увазі кілька речей, оскільки це пов'язано з певними ризиками, а фотоелектричні системи зазвичай впливають на загальну електромережу. Наприклад, крім виконання кожного кроку в правильному порядку, важливо переконатися, що фотоелектричні модулі підключені правильно. Тут ми надаємо огляд і відповідаємо на найважливіші питання про підключення фотоелектричних систем до домашньої мережі.
Огляд етапів підключення
Все більше і більше домогосподарств хочуть підключити фотоелектричну систему, щоб покривати свої потреби в електроенергії за рахунок безкоштовної енергії з власного даху. Правильний підхід має важливе значення для забезпечення безпечного та надійного встановлення:
- Крок 1: Зверніться до професіоналів: перш ніж підключати фотоелектричну систему до домашньої мережі, переконайтеся, що все було правильно сплановано. Підрядники та інженери можуть спроектувати найкращу систему відповідно до вашого будинку та ваших уподобань.
- Крок 2: Подайте запит на підключення до оператора електромережі: необхідно подати запит на підключення до відповідного оператора електромережі з необхідною інформацією. Оператор мережі розглядає плани і видає пропозицію про підключення, що містить всю інформацію про індивідуальні вимоги, витрати та наступні кроки.
- Крок 3: Професійний монтаж сонячної фотоелектричної системи: після того, як оператор мережі надає дозвіл на підключення фотоелектричної системи, підрядник встановлює технологію. Це передбачає встановлення системи кріплення, приєднання сонячних модулів та з'єднання їх між собою. Потім фахівці встановлюють інвертори та накопичувачі.
- Крок 4: Підключення до домашньої мережі: після встановлення технології підрядник може підключити фотоелектричну систему. Оператори електромереж (і зареєстровані у них інсталятори) уповноважені здійснювати цей крок. Фахівці замінять ваші лічильники, якщо це необхідно, і введуть сонячну фотоелектричну систему в експлуатацію.
Звернітьувагу: Підключення та введення в експлуатацію зазвичай відбувається через кілька днів або тижнів після встановлення. Після цього ваша фотоелектрична система вноситься до основного реєстру даних енергетичного ринку та реєструється в податковому органі.
Вимоги до встановлення
Взагалі кажучи, підключення фотоелектричної системи також впливає на загальну електромережу. З цієї причини, а також через те, що електричні установки несуть у собі ряд ризиків, необхідно дотримуватися законодавчих вимог.
Підключення фотоелектричної системи до електромережі
Основою для цього єрозділ 8 Закону про відновлювані джерела енергії (EEG ). Він зобов'язує операторів електромереж купувати електроенергію, вироблену з відновлюваних джерел, і регулює процес підключення. Наступне (і не тільки) стосується власників будинків:
До 30 кВт, підключення, як правило, здійснюється до існуючої точки підключення до електромережі
До 10,8 кВт, оператор мережі має чотири тижні після подачі запиту на підключення, щоб надати інформацію про наступні кроки та необхідні деталі.
Якщо власники будинків не отримують відповіді протягом чотирьох тижнів, вони можуть підключити фотоелектричну систему (до 10,8 кВт) "згідно з відповідними правилами для здійснення підключення до мережі".
Після подання всієї інформації оператор мережі має вісім тижнів на розгляд заявки та надання наступної інформації: графік встановлення підключення до мережі, інформацію щодо тестування точки підключення та зобов'язання оператора мережі бути присутнім при підключенні фотоелектричної системи, а також кошторис витрат.
Якщо домовласники не отримають своєчасної відповіді, вони можуть підключити фотоелектричну систему (до 30 кВт) "згідно з відповідними правилами здійснення приєднання до електромережі".
Звернітьувагу: наведені вище терміни зміняться з 1 січня 2025 року, коли оператори електромереж будуть зобов'язані надавати найважливішу інформацію про підключення фотоелектричних систем на своєму веб-сайті. Вони також повинні будуть створити веб-портал для запитів на підключення до електромережі та обробляти заявки через нього протягом чотирьох тижнів замість восьми.
Підключення фотоелектричної системи до домашньої мережі
Коли справа доходить до практичної реалізації підключення, застосовуються вимоги Постанови про низьковольтні підключення (NAV). У ньому зазначено, що будь-які електромонтажні роботи після побутового розподільного щитка можуть виконуватися тільки зареєстрованими монтажниками. Спеціалізовані компанії з відповідною кваліфікацією можуть зареєструватися у операторів мережі (розділ 13 NAV). Крім того, тільки оператори мережі та зареєстровані монтажники мають право підключати сонячні фотоелектричні системи до домашньої мережі. Точка підключення зазвичай знаходиться між головним/розподільчим запобіжником або іншим ізолятором (Розділ 14 ПТЕ).
Підключення до домашньої мережі
Якщо всі технічні вимоги виконані і оператор мережі схвалив заявку на підключення, можна починати монтаж. Спочатку монтажники встановлюють систему кріплення на даху. Вони кріплять модулі та з'єднують їх між собою. Потім монтажники прокладають кабелі від даху до механічного приміщення для підключення фотоелектричної системи до домашньої мережі. Вони інтегрують інвертор(и), встановлюють накопичувач (за бажанням) та оснащують електрощитову необхідною технікою. Важливо зазначити, що на цьому етапі необхідно замінити лічильники, якщо вони виявляться занадто маленькими або застарілими.
Оскільки сонячні фотоелектричні системи, як правило, впливають на загальну електромережу, лише оператори електромережі та уповноважені ними інсталятори можуть підключати фотоелектричні системи. Після успішного встановлення сонячної фотоелектричної системи фахівці замінюють лічильники, якщо це необхідно, і вводять систему в експлуатацію. Зазвичай це відбувається через кілька тижнів після встановлення системи.
Послідовно або паралельно: підключення фотомодулів
Особливу увагу слід звернути на модулі фотоелектричної системи та схему їх з'єднання. Це пов'язано з тим, що сонячні панелі на даху можуть бути встановлені або послідовно, або паралельно. Хоча перша схема забезпечує вищу напругу, струм у паралельно з'єднаних фотоелектричних модулів вищий. Обидва варіанти мають свої плюси і мінуси і тому підходять для певних застосувань:
Звернітьувагу: на практиці фотоелектричні модулі зазвичай з'єднують послідовно. Однак, коли йдеться про живлення споживачів високими струмами, фахівці зазвичай обирають паралельне з'єднання модулів фотоелектричної системи.
Змінний або постійний струм: підключення накопичувачів енергії
Спосіб підключення накопичувача до домашньої мережі також важливий для функціонування сонячної фотоелектричної системи. Простіше кажучи, накопичувач - це акумуляторна батарея, яка встановлюється перед або після інвертора.
- Постійний струм: Якщо накопичувач енергії розміщений перед інвертором, фахівці називають це зв'язком постійного струму. Це пов'язано з тим, що накопичувач знаходиться в мережі постійного струму (DC). Електроенергія з даху спочатку заряджає накопичувач, перш ніж вона потрапляє до споживачів через інвертор. Оскільки накопичувачі електроенергії також працюють з постійним струмом, до фотоелектричної системи потрібно підключити на один інвертор менше. Це зменшує витрати і втрати при перетворенні та забезпечує вищу продуктивність. Оскільки всі компоненти повинні бути ідеально узгоджені один з одним, підключення постійного струму до фотоелектричної системи особливо підходить для нових установок.
- Змінний струм: Ті, хто бажає модернізувати накопичувач до фотоелектричної системи, часто обирають нескладне з'єднання змінного струму. Тоді накопичувач енергії розташовується після інвертора в мережі змінного струму (змінного струму). Оскільки для цього до фотоелектричної системи потрібно підключити додатковий акумуляторний інвертор, втрати при перетворенні означають меншу продуктивність.
Особливий випадок: фотоелектрична система з нульовим експортом
Чи застосовується така ж схема підключення до фотоелектричних систем для власного споживання? Багато домовласників, які не хочуть подавати електроенергію в загальну мережу, задають собі це питання. Відповідь - "ні". Це тому, що технологія не впливає на загальну мережу, якщо немає з'єднання з мережею. Однак, якщо є підключення до електромережі (не автономна система), домовласники повинні підключити до фотоелектричної системи спеціальний інвертор. Він зв'язується з інтелектуальним лічильником електроенергії, наприклад, для того, щоб постійно регулювати потужність сонячної фотоелектричної системи відповідно до попиту. Чинні норми вимагають, щоб інвертори могли знижувати 90% потужності за три секунди і 100% за десять секунд.
FAQ: поширені запитання про підключення фотоелектричної системи
Спочатку професійно сплануйте систему, а потім подайте заявку на підключення до оператора електромережі. Якщо оператор мережі схвалить установку, монтажники можуть встановити технологію і підключити все до лічильника (або доручити це зробити). Після цього оператор мережі (або інсталятор, зареєстрований у нього) приїжджає, щоб підключити фотоелектричну систему та замінити існуючі лічильники, якщо це необхідно.
Якщо у вас є відповідні знання, ви можете самостійно встановити технологію на даху та в будинку. Однак для підключення фотоелектричної системи вам знадобиться монтажник, зареєстрований у оператора електромережі. Ми рекомендуємо доручити монтаж спеціалізованому партнеру компанії Viessmann.
Вартість підключення до електромережі залежить від місцевих умов. Для типової домашньої системи вартість підключення зазвичай становить від 500 до 1000 євро. Для великих фотоелектричних систем вартість може бути вищою. Ви отримаєте обов'язкову відповідь з пропозицією про підключення від вашого оператора мережі.
Якщо ви вчасно подали заявку на підключення та дотримувалися графіку оператора мережі, ваша сонячна електростанція буде підключена через два-чотири тижні після завершення робіт. Це може зайняти більше часу, якщо у вашому регіоні особливо високий попит. Оператори електромереж нададуть обов'язкову відповідь у відповідь на ваш конкретний запит.
Так, це можливо. Тоді вам знадобиться інвертор, який адаптує потужність фотоелектричної системи до поточного попиту у вашому домі. Попит можна виміряти за допомогою розумного лічильника електроенергії або окремого лічильника потужності.