Швейцарський постачальник енергії Limeco спільно з дочірніми компаніями Viessmann Microbenergy та Schmack Biogas будує найбільшу в світі електростанцію, що працює на газі, який виготовляється шляхом мікробіологічного перетворення водню в метан. Технологія була розроблена філією Viessmann Microbenergy. Постачальником технології для електролізу є Siemens.

power-to-gas

Power-to-Gas — новий спосіб збереження надлишкової енергії отриманої з відновлюваних джерел енергії, наприклад вітроелектростанції чи фотоелектричних систем. Розроблена ця технологія в Технічному університеті Відня на початку 2010-тих.

Суть методу в тому, що надлишок електроенергії в години з малим її споживанням, використовують для розщеплення води на водень і кисень за допомогою електролізу. Потім водень синтезують з діоксидом вуглецю (CO2) в метан. При цьому, COдля цього процесу передбачається видобувати з біогазових установок, які переробляють біогаз в біометан. При переробці біогазу в біометан в цих установках виділяється СО2. Цей процес відбувається при використанні унікальної технології Віденського університету - техніки мембранного фільтру. Ця мембрана потім використовується для фільтрації штучно генерованого метану.

Розроблена технологія дозволяє виробляти метан високої чистоти для подальшого закачування в газові мережі.


Для Патріка Феусі, директора компанії Limeco, технологія PtG є ключовою для регіональної, екологічно чистої енергетичної концепції: "За допомогою електроенергії з нашого сміттєпереробного заводу та стічних газів з нашої очисної води ми постачаємо два найважливіші інгредієнти в процесі переробки енергії на газ".

 


Виробництво водню шляхом ПОМ-електролізу

Виробництво водню шляхом ПОМ-електролізу

Після відкриття весною 2020 року введення в експлуатацію має відбутися приблизно через рік. Компанія Schmack Biogas відповідає за будівництво установки. Спалювання відновлюваного газу замість мазуту призведе до зменшення викидів CO2 на 4000-5000 т щорічно, що відповідає споживанню близько 2000 домогосподарств.

Система електролізу ПОM (Протонообмінна мембрана) від Siemens має загальну потужність 2,5 МВт і може генерувати до 450 Нм³ / год водню. Потім водень синтезується з вуглекислим газом із стічних вод і таким чином перетворюється на біометан.


Проект підтримується Limeco, Swisspower AG та регіональними енергопостачальними компаніями. Вони всі вважають, що цей спосіб має величезний потенціал для енергозбереження у Швейцарії. Установки PtG на 100 найбільших очисних спорудах лише у Швейцарії могли б задовольнити енергетичні потреби понад 250 000 людей.