Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Конденсаційна технологія - функції, переваги та потенційна економія

Зверніться за консультацією

Котел потребує теплової енергії для обігріву приміщення. Чим більше теплової енергії він споживає, тим вищі подальші витрати на опалення. Крім того, спалювання викопного палива, такого як природний газ або нафта, як джерело енергії, також впливає на навколишнє середовище. Саме тут конденсаційна технологія має значення: вона підвищує енергоефективність і знижує викиди CO₂ до мінімуму.

Багато причин використовувати конденсаційну технологію

В одній лише Німеччині досі використовується близько двох мільйонів опалювальних систем, яким понад 25 років. Оператори часто навіть не підозрюють, скільки грошей вони витрачають без потреби на енергію, яка безглуздо спалюється і вилітає з димоходу у вигляді невикористаного тепла. Крім того, ці старі системи впливають на наш клімат через невиправдано високі викиди CO₂ і, таким чином, ще більше сприяють глобальному потеплінню.

Негайно замінивши ці системи на високоефективні газові конденсаційні котли в поєднанні з сонячними технологіями, ви можете скоротити споживання енергії на 35%. Це дорівнює десяти відсоткам від загальної потреби Німеччини в енергії, при цьому щорічні викиди CO₂ скоротяться на 54 мільйони тонн.

Великий вибір газових конденсаційних котлів

Заміна старого та неефективного котла на енергозберігаючий газовий конденсаційний котел відбувається дуже швидко, незалежно від того, чи обираєте Ви настінний та надзвичайно компактний газовий котел або підлоговий агрегат з вбудованим сонячним балоном. Власники приватних будинків, будинків на дві сім'ї та невеликих багатоквартирних будинків без проблем знайдуть котел Viessmann, який відповідає всім їхнім потребам за потужністю (до 80 кВт) та ціною. І ви зможете розраховувати на цю технологію і в майбутньому. Адже, окрім природного газу, зрідженого газу та біогазової суміші, газові конденсаційні котли можуть працювати на газових сумішах з вмістом водню до 20 відсотків.

Асортимент газових конденсаційних котлів

Як працює конденсаційна технологія

На відміну від котлів з постійною температурою та низькотемпературних котлів, принцип роботи конденсаційної технології не можна просто розділити на спалювання, газифікацію та виділення тепла. Між останніми двома етапами димові гази також конденсуються.

При спалюванні палива, в даному випадку газу, окрім теплової енергії, яку можна виміряти, утворюються димові гази. Вони складаються здебільшого з гарячої водяної пари, компоненти якої можуть бути кислими. Щоб захистити сам котел і димохідну систему від цієї кислої водяної пари, старі котли відводять димові гази безпосередньо у відкрите повітря. Залежно від технології опалення, температура димових газів може досягати 200 градусів за Цельсієм. Таким чином, навмисно запобігається конденсація водяної пари у димових газах.

Те, що гаряча водяна пара все ще містить енергію, можна довести за допомогою простого трюку: якщо потримати руку над каструлею з киплячою водою, то незабаром ви помітите цю енергію на долоні. Це відбувається тому, що пара конденсується на поверхні долоні і в цей момент вивільняє приховане тепло, яке також називають теплотою конденсації. Газоконденсаційна технологія полягає у відновленні цієї теплоти конденсації та додаванні її до води для опалення. Для цього гарячі димові гази проходять через теплообмінник, перш ніж вони виходять у відкрите повітря.

Теплообмінник виготовлений з волого- та кислотостійкої нержавіючої сталі і є дуже компактним завдяки своїй спеціальній конструкції. Коли гарячі димові гази проходять через теплообмінник, вони охолоджуються опалювальною водою, яка повертається до котла з радіаторів (зворотна вода). Димові гази поступово конденсуються. Тепло утвореної водяної пари передається в систему опалення. Щоб забезпечити конденсацію, температура зворотної води не повинна перевищувати межу 57 градусів за Цельсієм. В іншому випадку гарячі димові гази не зможуть конденсуватися. Для охолодження цієї зворотної води підходять системи обігріву приміщень, такі як тепла підлога.

Таким чином, теплообмінник є важливим компонентом газового конденсаційного котла і незамінним для цієї технології. Він здатний передавати отримане тепло конденсації в систему опалення практично без втрат. Таким чином, він перетворює до 98 відсотків енергії, що міститься в гарячому газі, в тепло. Це незнищенний компонент, на який власники систем мають гарантію до десяти років.

В результаті цілеспрямованої конденсації водяної пари, що міститься у димових газах, утворюється конденсат. Зазвичай його можна скидати у стічні води (за винятком невеликих очисних споруд) за умови, що значення рН не є надто високим. Крім того, дренажна система повинна бути кислотостійкою. В якості основи для розрахунку використовується Кодекс практики "DWA-A 251" Німецької асоціації з питань води, стічних вод та відходів (DWA). Розмір газового конденсаційного котла також є важливим фактором. Якщо номінальна теплова потужність становить менше 25 кВт, конденсат не потребує нейтралізації. Якщо вона становить від 25 кВт до 200 кВт, пряме скидання у стічні води дозволяється лише за певних обставин шляхом розбавлення стічними водами. Для газових конденсаційних систем опалення потужністю понад 200 кВт нейтралізація, як правило, є обов'язковою.

Окрім відведення конденсату, димохідна система також повинна бути розрахована на технологію конденсації. Тут важливо, щоб кількість кислоти, яка міститься в конденсаті, не пошкодила систему. Позитивний тиск, що створюється вентилятором (наприклад, вентилятором пальника), також не повинен впливати на нову систему труб. Димохідні труби з нержавіючої сталі або спеціального пластику є перевіреними і випробуваними. Якщо димохід вже встановлений, нову трубу зазвичай можна вставити в існуючий димохід. Також можливе виведення назовні без використання існуючого димоходу. Однак у цьому випадку необхідно звернутися за порадою до інспектора з димових газів.

Більш детальну інформацію про принцип дії газової конденсаційної технології можна знайти в Посібнику з газового опалення на сайті heizung.de.

Наш експерт Карстен Кульманн пояснює, як працює технологія конденсації.