Чим відрізняються традиційні та конденсаційні котли?

При спалюванні палива у звичайних котлах Viessmann (Vitopend) частина енергії випаровується з вологими парами повітря та видаляється через димову трубу.

В конденсаційних котлах (Vitodens) (рис.) прихована теплота пароутворення не «викидається» в трубу, а використовується.

Конденсаційні котли більш економічно вигідніші, ніж традиційні газові котельні агрегати, особливо добре працюють з низькотемпературними системами опалення (тепла підлога), проте для високотемпературних систем опалення (радіатори, регістри, фанкойли) краще підійдуть звичайні газові котли.

Ефективність

Ключовою відмінністю конденсаційних котлів є ККД більше 100%.

В Європі заборонили виготовлення традиційних, але в нас вони досі найпопулярніші, тепер возимо їх з Туреччини/Китаю. 

Конденсаційні трохи дорожчі, українці економлять і купують традиційні, хоча насправді, як завжди скупий платить більше. За 1.5 роки можна окупити конденсаційний котел і далі просто економити.

У Румунії, наприклад, дуже великий ринок газових настінних конденсаційних котлів: Румунія, з населенням до 20 млн, в рік завозить близько 250 тисяч газових конденсаційних котлів, тоді як Україна, в 2 рази більша країна, але приблизно на тому ж рівні економічного розвитку - завозимо всього близько 10 тис таких котлів в рік.(усіх марок)

Це частково пов'язано з законодавством ЄС, яке і ми маємо імплементувати в майбутньому (т.зв. директива по Екодизайну - хоча Польща - в 2 рази більша країна за Румунію, завозить щороку тільки близько 230 тис конденсаційних настінних котлів, при тому ж законодавстві) чи програмами з допомоги в фінанасуванні енергоефективних реновацій (як в нас IQ Energy). Та все-таки це насамперед свідчить про значний рівень розуміння цієї технології серед населення.

Теплообмінник конденсаційних котлів

Коyденсаційні котли Viessmann мають спеціальний теплообмінник Inox-Radial, завдяки якому можливий процес конденсації. Коли температура відхідних газів досягає температури нижче точки роси (близько 570 С)  - водяна пара конденсується. При цьому виділяється додаткова енергія, у свій час витрачена на випаровування води. Конденсаційний котел здатний «забрати» тепло, що виділяється в процесі конденсації водяної пари, і передавати його теплоносію. Гарантія від виробника на цей теплообмінник - 10 років.

Конденсаційна техніка Viessmann стає доступнішою!

Viessmann в Україні намагається зробити доступними та цікавими конденсаційні котли для різних споживачів.

Так, минулого року Viessmann постачає в Україну котел Vitodens 050-W. Новий котел Vitodens 050-W  типу BPJC пропонує високу якість та надійність конденсаційного обладнання за привабливою ціною. Котел поставляється, як комбінований прилад із вбудованим проточним водонагрівачем, номінальною потужністю 6,5-24,0 кВт.

Vitodens 050-W відрізняється низьким рівнем шуму при експлуатації.  Зручний доступ до його компонентів для технічного і сервісного обслуговування здійснюється з фронтальної частини приладу.

Vitodens 050-W висотою всього 707 мм є найменшим представником у своєму класі, тому ідеально підходить  як для використання в новій системі опалення так і для заміни застарілих котлів у багатоповерхових будинках – до 5 котлів, установлених на різних поверхах. При цьому можна підключати їх в одну систему відведення димових газів.

Коефіцієнт корисної дії котла складає 108%, що досягяється за рахунок використання високоякісних складових частин. Теплообмінник Inox-Radial з нержавіючої сталі у комбінації з циліндричним пальником забезпечують максимальну ефективність використання енергоресурсів, що забезпечить Вам суттєву економію палива. Крім того дбайливе ставлення до навколишнього середовища забезпечується за рахунок утворення меншої кількісті викидів СО2 та NOx в атмосферу при спалюванні газу.

Відмінністю від котлів 100-ї серії є конструкція та функціональні можливості контролеру – він обладнаний базовими можливостями, яких достатньо для комфортного регулювання опалення та ГВП. Цифровий дисплей відображає поточний стан роботи та температуру котла, а інтуітивні кпопки дозволять будь-кому розібратися в процесі керування котлом. Як опція, до котла підключаються кімнатні термостати Vitotrol 100 – через кабель або радіозв’язок.

Доступні наступні можливості управління Vitodens 050-W BPJC: налаштування температури котлової води; погодозалежне регулювання за допомогою датчика зовнішньої температури (поставляється, як опція); налаштування необхідної температури в контурі гарячого водопостачання; у поєднання з кімнатним термостатом Vitotrol 100 Open Therm можливо здійснювати налаштування тижневої програми опалення та ГВП; контроль захисту від замерзання; відключення насосів опалювальних контурів та пальника в залежності від теплового навантаження; інтегрована система діагностики; захист насосу та перемикаючого клапану від заклинювання.

Для вибагливих користувачів у серпні 2019 вийшли в продаж нові конденсаційні котли Vitodens 200

Vitodens 200-W - це інтелектуальний конденсаційний котел, що відповідає найвищим вимогам комфортного теплопостачання. З його сучасним, функціональним дизайном і матовою поверхнею, він гармонійно вписується в будь-яке приміщення.Висоту Vitodens 200 було зменшено на 150 мм, відтепер від значно компактніший та з сучасним дизайном - доказ тому премія  IF Gold Design Award 2019 в Німеччині (!).Котел доступний в одноконтурному виконанні потужністю 19,25 та 32 кВт. З баком накопичувачем Vitodens 222-W - 25,32 кВт та з ємнісним баком потужністю 25 та 32 кВт Vitodens 222-F.

Вбудований Wi-Fi та новий регулятор

Даний конденсаційний котел має вбудований Wi-Fi та рухомий дисплей: комфорт у використанні дисплею на рівні очей. Завдяки 7-дюймовому кольоровому сенсорному дисплею, який можна переміщати вгору та вниз, Vitodens 200-W можна комфортно експлуатувати в залежності від Ваших потреб.

Саме тому НОВИЙ конденсаційний котел Vitodens 200 має вагомі наступні переваги:

 • Залежна від часу року енергетична ефективність опалення приміщень ηі до 109 % (клас енергоефективності А),
 • Низька частота тактувань навіть у разі малого відбору тепла завдяки широкому діапазону модуляції до 1:17 (32 кВт),
 • Довговічність та ефективність завдяки теплообміннику Inox-Radial із високоякісної сталі (гарантія на теплообмінник складає 10 років),
 • Новий газовий пальник MatriX Plus, оснащений контролером горіння Lambda Pro Plus, забезпечує високий ККД і низький рівень викидів шкідливих речовин.
 • Енергозберігаючий енергоефективний циркуляційний насос
 • Кольоровий сенсорний дисплей з текстовою і графічною індикацією, майстрами введення в експлуатацію, індикацією споживання енергії, а також як альтернатива – керування через мобільний додаток.
 • Можливість доступу до мережі Інтернет через інтерфейс WiFi для керування й сервісного обслуговування через мобільні додатки Viessmann - ViCare безпосередньо для кінцевого споживача та Vitoguide - для сервісного інженера.

Новий пальник MatriX Plus

Оснащений котел модульованим газовим пальником MatriX-Plus із інтелектуальним контролером згоряння Lambda Pro Plus для максимального низького рівня викидів шкідливих речовин і тихої роботи. Завдяки перфорації на пальнику зменшено викиди NOx на 40%. Спеціальна поверхня з нержавіючої сталі MatriX-Plus нечутлива до високих температур, таким чином забезпечує надійну роботу та тривалий термін служби.

Завдяки Lambda Pro Plus:

 1. Легка процедура налаштування, низькі викиди,висока ефективність,
 2. Висока модуляція 1:17, зменшення тактувань,
 3. Доступна автоматична зміна газу: легка процедура налаштувань,
 4. Автоматична адаптація до геодезичної висоти: легка процедура налаштування максимального комфорту,
 5. Адаптація на частковій потужності,
 6. Автоматична адаптація до димоходу.

Енергетична панель Energy Cockpit: просте налаштування і керування для підвищення ефективності роботи

Наскільки простим є налаштування та керування? Це є одним з найважливіших критеріїв при виборі нового котла. Vitodens 200-W вражає своєю винятковою простотою у користуванні. Ним можна легко і інтуїтивно керувати за допомогою смартфона, планшета або безпосередньо на великому 7-дюймовому  кольоровому сенсорному дисплеї, який можна розташовувати в нижній або верхній частині корпусу задля підвищеної зручності. Зрозумілий текст і графіка допомагають керувати системою опалення та енергетичними витратами. Ви можете відслідковувати скільки енергії було вироблено та витрачено.

Даний котел адаптований для роботи з геліосистемами, тож Ви з легкістю відслідкуєте скільки було вироблено енергії Вашим котлом, а скільки сонячними колекторами за той період часу, котрий Вас цікавить.

Економити ще ніколи не було так просто - додаток ViCare

Додаток ViCare пропонує нові можливості управління опаленням через інтернет. Простий графічний інтерфейс ViCare робить користування опалювальною системою інтуїтивно зрозумілою.  

Якщо Ви знаєте, що протягом певного часу Вас не буде вдома, достатнього однієї дії, щоб знизити температуру опалюювальної установки і економити енергію. Хто бажає, може встановити різні часові програми на різні дні для опалювальної системи, а також зможете оцінити функцію Асистент. 

Відокремлена кнопка на екрані запуску показує поточну зовнішню температуру і, після натискання на неї, коливання температур за останні дні.

Додаток ViCare дає можливість бачити реальний стан Вашої опалювальної системи. Таким чином гарантується безпека. Залежно від Ваших потреб Ви можете встановлювати різні часові програми для опалення та гарячої води на кожен день.

Крім того, додаток ViCare надсилає автоматизовані повідомлення з поточним статусом вашого обладнання. Таким чином, Ви одразу будете знати про виявлення будь-якої проблеми.

Можливі повідомлення про помилки легко розпізнаються. Оскільки програма ViCare працює через систему світлофорів:

 • зелений: все добре.
 • жовтий: потрібне технічне обслуговування.
 • червоний: виникла проблема.

Фінансування енергоефективного обладнання по програмі IQEnergy

Програма IQ energy це Фінансовий Інструмент для сприяння удосконаленням у сфері енергоефективності в житловому секторі України у відповідності до європейських стандартів. Програму було розроблено Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) за підтримки донорів.

Проекти енергоефективності, яким надаватиметься підтримка, складатимуться з інвестицій у високопродуктивні енергоефективні технології, стосовно яких можна очікувати досягнення енергоефективності на рівні, щонайменше на 20% вище ніж у порівнянні з середньоринковими показниками.

Індивідуальний позичальник може отримати компенсацію (грант) до 3 000 євро. Компенсація (грант) складає 35% від суми кредиту або інвестицій у енергоефективні технології (включаючи монтажні роботи та доставку). Грантовий відсоток — 35% незалежно від кількості категорій продуктів з Каталогу Технологій.

Конденсаційні котли Viessmann відповідають критеріям такого фінансування – їх Ви можете знайти у Каталозі.

Про компанію Viessmann

Ми забезпечуємо теплом ваші домівки з 1917 року. У 2017 році ми святкували століття, а на початку 2020 будем святкувати 20-річчя компанії в Україні.

Ми сімейна компанія – зараз відбувається перехід від третього до четвертого покоління власників підприємства. Професор доктор Мартін Віссманн – онук Йоганна, засновника фірми – очолює раду директорів. Його син Максиміліан на початку 2018 року став співдиректором Групи Viessmann.

Сьогодні наша компанія – один з провідних у світі виробників опалювального, промислового та холодильного обладнання. Центральне підприємство розташоване в Аллендорфі – містечку в німецькій землі Гессен (неподалік Франкфурта). Також працюють виробничі підприємства в Німеччині та ще 10 країнах світу. А торговельні представництва функціонують у 74 країнах.

 

Вересень 2019