Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Опалення електрикою: Варіанти та поради

Зверніться за консультацією до експерта

Опалення за допомогою електроенергії пропонує універсальні рішення і стає все більш актуальним. Це корисна і перспективна альтернатива звичним системам опалення, особливо якщо електроенергія надходить з відновлюваних джерел. Але, як і у випадку з усіма іншими опалювальними рішеннями, правильне планування є ключем до економічно ефективної експлуатації системи електроопалення. Далі ми представимо різні варіанти і дамо вам кілька порад, як отримати максимальну віддачу від опалення електроенергією.

Опалення електроенергією - як це працює?

На відміну від звичайної системи опалення, в якій циркулює теплоносій, що передає тепло з кімнати в кімнату, опалення за допомогою електрики набагато простіше. Часто все, що потрібно - це підключення до електромережі та, залежно від типу опалення, звичайна розетка.    

Важливо: електрика необхідна для кожної системи опалення. Це пов'язано з тим, що насоси та блоки управління також потребують електроживлення для роботи системи опалення.


Два способи випромінювання тепла

Різні версії та моделі електричних обігрівачів відрізняються за способом передачі тепла в приміщення. Тепло випромінюється у вигляді випромінювання або конвекції. Системи обігріву приміщень, такі як настінні або підлогові обігрівачі Viessmann, зазвичай працюють за принципом випромінювання. Вони випромінюють тепло так само, як сонце. Це означає, що теплова енергія рухається по приміщенню без використання теплоносія і переважно нагріває всі предмети в цьому приміщенні. На противагу цьому, конвекція, як і швидкий обігрівач, вимагає наявності теплоносія - повітря. Для швидкого розповсюдження нагрітого повітря по приміщенню потрібні вбудовані вентилятори.

Які існують типи електричних обігрівачів і який з них підходить саме вам?

Розрізняють електричні обігрівачі для опалення приміщень прямого та відкладеного в часі нагріву. Прикладами електричних обігрівачів прямого нагріву є швидкі обігрівачі Viessmann, інфрачервоні обігрівачі, променеві обігрівачі та настінні конвектори. Ці обігрівачі вмикаються і одразу ж виробляють тепло. Прямі нагрівачі можуть працювати за принципом конвекції або випромінювання. Системи обігріву Viessmann, такі як електрична тепла підлога та тонкошарові системи обігріву, випромінюють тепло безпосередньо в приміщення.

Електричні накопичувачі, навпаки, обігрівають приміщення із затримкою в часі, навіть коли вони вже не підключені до джерела живлення. Вони оснащені накопичувачем, наприклад, натуральним каменем. Зазвичай вони також мають вентилятор для нагрівання за рахунок конвекції. Найвідомішою версією є, мабуть, нічний акумулюючий обігрів.

Опалення електрикою - спеціальні моделі та опції

Електричні радіатори для ванних кімнат також належать до категорії електричних обігрівачів. Вони особливо корисні, якщо влітку центральне опалення вимикається, а у ванній кімнаті потрібно підвищити температуру. Це може бути особливо актуально вранці або в прохолодні літні дні. Крім того, класичні радіатори для ванних кімнат Viessmann можуть бути оснащені додатковим нагрівальним картриджем. В опалювальний сезон вони підключаються до центральної системи опалення.  

Крім перерахованих електричних нагрівачів, існує ще один спосіб обігріву за допомогою електрики - за допомогою теплового насоса. Хоча більша частина тепла, що генерується цим опалювальним рішенням, надходить з навколишнього середовища, до чверті електроенергії доводиться використовувати, щоб нагріти будинок до необхідної температури.

Окрім обігріву приміщень, електрику можна використовувати для нагрівання води. Електричні водонагрівачі доступні для різних застосувань. Зокрема, їх можна використовувати для децентралізованого забезпечення ГВП, тобто для окремих точок водорозбору або для окремих приміщень, таких як ванна кімната або кухня.

Вибираємо правильну систему електрообігріву для вас

Знайти електронагрівальну систему, яка найкраще вам підходить, - завдання не з легких. Наприклад, швидкий обігрівач не завжди може бути найкращим електрообігрівачем, якщо він використовується в приміщенні, де тепло потрібне протягом тривалого періоду часу. Інфрачервоний обігрівач може бути кращим варіантом у цьому випадку. Це пов'язано з тим, що він в основному нагріває навколишні предмети і стіни, які потім, в свою чергу, випромінюють тепло протягом тривалого періоду часу. Однак, коли йдеться про пошук швидкого і недорогого рішення для рідко використовуваного гостьового туалету, вступають в дію інші вимоги. Тут швидкий нагрівач, безумовно, є кращим варіантом.

Як і у випадку зі звичайною системою опалення, перед придбанням електричної системи опалення необхідно ретельно спланувати її використання. Це пов'язано з тим, що для отримання максимальної віддачі від системи необхідно враховувати численні фактори, в тому числі

  • Розмір приміщення
  • Як використовується простір
  • способи опалення та сприйняття тепла людиною
  • Час обігріву
  • Кількість людей у приміщенні

Цей перелік не є вичерпним. Тому, перш ніж купувати електроопалювальну систему Viessmann, зверніться за детальною консультацією. Можливо, варто також придбати комбінацію різних електричних систем опалення або додати фотоелектричну систему Viessmann, щоб самостійно виробляти необхідну вам електроенергію.

Опалюємо економно за допомогою електроенергії

Чи можна економно обігрівати будинок за допомогою електроенергії? На це питання немає однозначної відповіді. Тому що в кінцевому підсумку це сильно залежить від того, як і де використовується електричне опалення. Якщо, наприклад, воно використовується як проміжне опалення в рідко використовуваній кімнаті, це, безумовно, дешевше, ніж використання існуючої системи опалення для обігріву тієї ж самої кімнати. Електроопалення також може бути економічно вигідним у дуже добре ізольованому будинку з низькою потребою в теплі. Тим не менш, виникає питання, чи не занадто дорого коштує опалення електроенергією. Тут потрібно враховувати як експлуатаційні витрати, так і витрати на придбання. Останні, як правило, низькі. Інвестиційний поріг є низьким, особливо для невеликих електронагрівачів. Вирішальним фактором у питанні витрат є експлуатація та пов'язане з нею споживання електроенергії. Це пов'язано з тим, що витрати на електроенергію набагато вищі, ніж витрати, понесені при використанні більш традиційних джерел енергії. Важливо: якщо ви виробляєте електроенергію самостійно за допомогою фотоелектричної системи або системи опалення, що генерує енергію, ваші витрати значно зменшуються.

Як розрахувати потужність, що споживається?

Потужність електрообігрівача можна швидко визначити за його номінальною потужністю. Наприклад, прилад з номінальною потужністю 1000 Вт споживає 1 кВт на годину. Якщо потужність складає 2000 Вт, то споживання відповідно 2 кВт на годину. Щоб розрахувати витрати на електроенергію, нам потрібно знати вартість кіловат-години (кВт/год), а також номінальну потужність і час роботи. Якщо всі три фактори відомі, витрати можна розрахувати наступним чином:

Витрати на електроенергію = номінальна потужність (Вт) х тривалість роботи (години) х витрати на електроенергію (кВт-год)

  

Опалювати економно за допомогою електрики. Чи можливо це?

Усі електронагрівачі Viessmann перетворюють майже 100 відсотків електричної енергії в теплову. Хоча високий коефіцієнт корисної дії забезпечує низькі витрати на опалення, реальна економія залежить від того, як використовуються окремі прилади. Опалюватись економно за допомогою електричного опалення можливо, особливо якщо ви:

  • Використовувати правильний прилад для кожного окремого випадку
  • Використовувати інтелектуальну технологію керування електроопаленням
  • Адаптувати власні практики опалення та опалювати лише тоді, коли це необхідно
  • Виробляти електроенергію самостійно, наприклад, за допомогою фотоелектричної системи