Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Система опалення тече

Зверніться за консультацією
(Фото: © mariakray / Shutterstock.com)

Якщо в системі опалення виникла несправність і вона втрачає воду, це може спричинити проблеми з розподілом тепла. Комфорт у приміщенні знижується, і навіть можлива незворотна шкода.

Що відбувається, коли система опалення втрачає воду?

Опалювальні системи є складними, вони складаються з численних фітингів, клапанів і трубопроводів, а також котла або резервуара для гарячої води. Коли така система починає працювати, циркуляційний насос подає опалювальну воду від теплогенератора до всіх поверхонь опалення в будівлі. Теплоносій розподіляє тепло і забезпечує досягнення необхідної температури у всіх приміщеннях. Якщо сталася несправність і система опалення втрачає воду, це буде працювати лише в обмеженій мірі. Деякі радіатори видаватимуть булькаючі звуки. Частина з них перестане випромінювати енергію, і розподіл тепла в будинку порушиться. Якщо теплогенератор знаходиться у верхній частині будинку або якщо система опалення втрачає багато води, вона може взагалі не віддавати тепло. Система перегрівається, існує ризик незворотних пошкоджень, а в найгіршому випадку - заміни всієї системи. На щастя, механізми безпеки, такі як індикатор низького рівня води або вбудований контролер тиску, надійно захищають вашу систему опалення Viessmann від цього.

Важливо знати: Якщо велика кількість вологи потрапляє в будівельні конструкції, це також може призвести до пошкодження підлоги, стелі або стін. Проблеми з пліснявою також часто виникають, коли власники будинків і квартир не виявляють витоки вчасно.

Типові ознаки

Радіатори у вашому будинку видають булькаючі звуки? Деякі опалювальні поверхні залишаються холодними або ваш теплогенератор вийшов з ладу? У всіх цих випадках, як правило, є несправність, і система опалення втрачає воду. Перевірити це можна, як правило, лише поглянувши на манометр. Він знаходиться біля теплогенератора. Він показує тиск у системі і вказує на втрату води, якщо тиск значно нижчий за один бар.

Завжди може статися так, що система опалення втратить трохи води через негерметичність з'єднань тощо. Проблема виникає лише тоді, коли тиск різко падає за короткий проміжок часу. Повторне падіння тиску незабаром після заповнення опалювальної води також вказує на те, що вода втрачається. Ще одна ознака - вологі плями на стінах, стелі, радіаторах або під теплогенератором. Вони також вказують на витік і втрату води в системі опалення.