Виробляти електричну енергію одночасно з тепловою

В умовах нової енергетичної політики та постійного зростання цін на електроенергію, дедалі більшого значення набуває децентралізоване генерування електроенергії. Тому когенераційні установки (КГУ) стають важливим доповненням до централізованих електростанцій. В Європейському союзі поставлена мета збільшити частку електрики, яка виробляється когенераційними установками, з теперішніх 16 до 25 відсотків. Наряду з мікро-КГУ з двигуном Стірлінґа, все більшої ваги у децентралізованому виробництві електроенергії набувають опалювальні пристрої на паливних елементах.

Когенерація: надзвичайно висока енергоефективність

При генеруванні електроенергії виникає тепло, яке б вилетіло "в трубу" в централізованих ТЕЦ. Натомість у когенераційних установках це тепло використовується для опалення та гарячого водопостачання. Таким чином, їхній коефіцієнт корисної дії удвічі вищий, ніж ККД, що досягається при окремому виробництві тепла та електроенергії (дивіться діаграму нижче).


ekonomia-pervynnoi-enerhii_654x359.jpg

Економія витрат та вигідна інвестиція в одному пакеті

Застосовуючи когенерацію, ви заощаджуєте до 40 відсотків енергії, різко зменшуєте викиди СО2 і робите тим самим свій вагомий внесок у справу захисту клімату нашої планети. Ще одна перевага цієї інноваційної технології – ваша більша незалежність від цін на електроенергію, що постійно зростають. При споживанні самостійно виробленої електрики її ціна буде для вас утричі меншою за офіційну ціну від постачальника. Надлишкова кількість електроенергії віддається в мережу, і ви отримаєте за неї відшкодування за встановленим тарифом.

Mikro-KWK-Stirlingmotor.png

Мікро-КГУ на базі двигунів Стірлінґа

Просто, але надзвичай ефективно: технічний принцип

У мікро-КГУ моделей Vitotwin 350-F та Vitotwin 300-W генерування електроенергії бере на себе двигун Стірлінґа. Його приводить у дію газовий пальник. При виробництві електрики у двигуні Стірлінґа утворюється достатня кількість тепла, щоб – між іншим – отримати енергію для опалення і гарячого водопостачання. Енергію, якої вистачатиме протягом більшої частини року. А якщо в холодні дні буде потрібно більше тепла, підключиться котел пікового навантаження. Для цього у наші пристрої Vitotwin вбудований газовий конденсаційний котел.

Технологія паливних елементів: так це працює

Мікро-КГУ на базі паливних елементів

Технологія паливних елементів (або паливних комірок): так працює турбота про довкілля

Водень і кисень: більше нічого не потрібно для виробництва тепла та електроенергії. Основою так званого "холодного горіння" є хімічна реакція цих двох речовин. Вона відбувається між двома електродами: до анода підводиться водень, який розщеплюється каталізатором на іони з позитивним зарядом та електрони з негативним. Електроди рухаються через електропровідник до катода, і утворюється струм. Водночас іони водню, що мають позитивний заряд, через електроліт (мембрану іонного обміну) потрапляють на катод, вступають у реакцію з киснем, в якій утворюється вода. Вивільнюється теплова енергія – без жодних шкідливих викидів, безпечно для довкілля.

Когенераційна установка

Когенераційна установка, що працює на газі (блочна ТЕЦ)

Когенераційна установка (КГУ), що працює на газі, одночасно виробляє теплову та електричну енергію. Зі своєю потужністю вона розрахована на житлові будинки та промислові підприємства. На виробництво тепла КГУ може працювати паралельно з водогрійним котлом. Обидва пристрої підключаються при цьому до контуру на опалення та гаряче водопостачання.

У компактних пристроях Vitobloc 200 реалізована ідея децентралізованих, орієнтованих на виробництво тепла когенераційних установок. Порівняно невеликі блоки виробляють електроенергію на власні потреби, а тепло, вироблене при цьому, майже без втрат використовується на опалення. Надлишкова електроенергія передається в міську мережу, і постачальник електрики виплачує за це відповідну компенсацію.