Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Комбіноване виробництво теплової та електричної енергії

Опалювальний прилад на паливних елементах Vitovalor PT2

Під час виробництва електроенергії також виробляється тепло. На центральних електростанціях воно втрачається як відпрацьоване тепло - і зазвичай його також доводиться охолоджувати за допомогою додаткової енергії. З іншого боку, за принципом комбінованого виробництва теплової та електричної енергії (ТЕЦ), системи використовують відпрацьоване тепло для опалення та гарячого водопостачання. Тому їхня загальна ефективність набагато вища, ніж у випадку, коли електрика і тепло виробляються окремо. Крім того, немає втрат під час передачі енергії. Це відбувається завдяки тому, що електроенергія виробляється там і тоді, де і коли вона дійсно потрібна. На основі принципу когенерації Viessmann пропонує дві різні високоефективні технології, які відповідають різним потребам:

  • Система опалення на паливних елементах
  • когенераційні установки

Децентралізована генерація електроенергії набуває все більшого значення

Енергетичний перехід і зростання цін на електроенергію роблять децентралізоване виробництво електроенергії все більш важливим. Вітрові електростанції та фотоелектричні системи були побудовані у великій кількості, щоб замінити атомні електростанції та традиційні великі електростанції. Однак, оскільки виробництво енергії коливається, а отже, не може бути сплановане, керовані когенераційні системи є важливими будівельними блоками на шляху до успішного енергетичного переходу. Коли виникає дефіцит виробництва електроенергії, системи комбінованого виробництва тепла та електроенергії можуть зробити важливий внесок у покриття попиту. Оскільки це відбувається на місцевому рівні, а електроенергія виробляється на місці, це також зменшує навантаження на електромережі. Виробництво власної електроенергії зараз є життєздатною заміною споживанню електроенергії з мережі.

Комбіноване виробництво теплової та електричної енергії: економія та інвестиції

Завдяки когенераційній установці ви заощаджуєте до 40% енергії, різко скорочуєте викиди CO₂ і тим самим робите важливий внесок у захист клімату. Ще однією перевагою використання цієї інноваційної технології є більша незалежність від енергопостачальних компаній та їхніх зростаючих цін на електроенергію. Якщо ви споживаєте енергію, яку генеруєте, вона коштуватиме вам лише третину від звичайного тарифу на електроенергію. Крім того, надлишок енергії подається в мережу і винагороджується.

Принцип комбінованого виробництва теплової та електричної енергії на основі роботи паливного елемента

Система опалення на паливних елементах

На відміну від попередніх газових приладів, паливний елемент використовує вхідну енергію електрохімічно, а не для процесів горіння. І тепло, і електроенергія виробляються з водню, що міститься в природному газі, шляхом електролізу. В процесі комбінованого виробництва тепла та електроенергії в системі опалення виділяється лише вода. Краще для навколишнього середовища і захищає обмежені ресурси. Мікро-ТЭЦ Viessmann з паливними елементами також підходять для використання в приватних і багатоквартирних будинках.

Захист навколишнього середовища

Водень і кисень - це все, що потрібно для виробництва тепла та електроенергії. Хімічна реакція між цими двома речовинами лежить в основі того, що іноді називають "холодним спалюванням". Вона відбувається між двома електродами: водень подається до анода, де каталізатор розщеплює його на позитивні іони та негативні електрони. Електрони рухаються до катода через електричний провідник, викликаючи електричний струм. У той же час позитивно заряджені іони водню досягають катода через електроліт (іонообмінну мембрану), де вони вступають у реакцію з киснем, утворюючи воду. При цьому виділяється тепло. Весь процес повністю вільний від забруднюючих речовин і є екологічно відповідальним.

Для компанії Viessmann неможливо уявити собі інновації, не надаючи першочергового значення надійності та довговічності. З опалювальним приладом на паливних елементах компанія Viessmann знову звернулася до перевіреної технології. Саме тому Vitovalor PT2 (раніше Vitovalor 300-P) був розроблений у співпраці з компанією Panasonic. Компанія Panasonic виготовила понад 34 000 серійних приладів для японського ринку.

Газова когенераційна установка

Газова когенераційна установка (ТЕЦ) виробляє тепло та електроенергію одночасно. Залежно від потужності, вона підходить як для великих житлових будинків і житлових комплексів, так і для комерційних підприємств і муніципальних проектів. Оскільки потужність розраховується відповідно до базового навантаження, тобто середнього попиту на тепло протягом року, когенераційна установка в житлових будинках часто комбінується з котлом пікового навантаження. Це забезпечує достатню кількість тепла навіть взимку. Обидва теплогенератори підключаються до системи опалення, щоб забезпечити підігрів води або ГВП у цьому випадку.

Газова когенераційна установка для виробництва тепла та електроенергії (ТЕЦ)

Різні розміри потужності забезпечують високий рівень економічної ефективності

Компактні пристрої Vitobloc 200 розроблені як децентралізовані когенераційні установки з ухилом в бік опалення. Ці порівняно невеликі агрегати виробляють електроенергію за принципом комбінованого виробництва теплової та електричної енергії для споживання на місці. Тепло, яке виробляється в результаті цього процесу, одночасно, майже без втрат, використовується для опалення. Будь-яка непотрібна електроенергія експортується в загальну мережу, а енергопостачальна компанія забезпечує відповідну винагороду. Завдяки своїй великій гнучкості в поєднанні з максимальною ефективністю, когенераційні системи вже зараз ідеально доповнюють нестабільну генерацію енергії від сонця та вітру. Крім того, системи доступні в різних версіях і з різною потужністю. Таким чином, вони можуть бути оптимально адаптовані до відповідних вимог і є гарантією довгострокової економічної ефективності.

Більше інформації та асортимент продукції

Асортимент продукції

Зробіть себе більш незалежним від зовнішніх енергопостачальних компаній та зростаючих цін - за допомогою цього інноваційного способу виробництва електроенергії. Компанія Viessmann має більш ніж 25-річний досвід у сфері ефективних газових когенераційних установок. Поряд зі стандартною продукцією компанія також виробляє когенераційні установки, що відповідають індивідуальним потребам клієнтів. Залежно від типу, вони можуть без проблем працювати на природному та/або зрідженому газі. Спектр потужностей коливається від 6 до 530 кВт-год або від 15 до 660 кВт-год.