Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Опалення шумить - приклади, причини та заходи

Зверніться за консультацією
Фото: © Irena Maslova / Shutterstock.com

Несправності, такі як повітря в гідравліці, можуть призвести до появи шуму в системі опалення. Булькання, фонтанування, свист або дзижчання - найпоширеніші шуми в системі опалення можна досить легко відрізнити один від одного. Сервісний партнер може визначити проблему за шумом або, принаймні, звузити коло можливих причин. Наш посібник пояснює, які є причини і що ви можете зробити самостійно.

Viessmann пояснює: Опалювальна система шумить

Що можна зробити самостійно для усунення шуму в системі опалення

Помітні шуми в системі опалення можуть свідчити про те, що окремі компоненти системи опалення налаштовані неправильно або не функціонують належним чином. У найгіршому випадку - це несправність, яку слід швидко усунути. Втім, шуми потоку та води в системі опалення є нормальним явищем за певних параметрів. Зрештою, по трубах протікає гаряча вода. Тому важливо оцінити, чи є проблема взагалі. Якщо так, то тут необхідний досвід інженера-теплотехніка. В ідеалі, власники системи повинні спочатку звернутися до підрядника, який встановлював систему опалення.

Які шуми видає система опалення?

Щоб ви могли відрізнити нешкідливі робочі шуми від критичних, ми перерахували найпоширеніші шуми системи опалення в наступному розділі. Пов'язані з ними причини ґрунтуються на досвіді. Ми не гарантуємо, що інформація буде точною в кожному конкретному випадку. Якщо ви сумніваєтеся, зверніться до підрядника з опалення, який сам прослухає шум.

Якщо ви чуєте ці або подібні шуми води, ймовірно, в системі опалення є повітря. Радіатор слід продути. Ви можете легко зробити це самостійно, навіть без допомоги теплотехніка. Для цього вам знадобиться посудина для збору води, ганчірка або тканина, а також ключ для видалення повітря, який можна придбати в будівельному магазині або в спеціалізованому магазині. Після того, як ви все зібрали, просто дотримуйтесь наведених нижче покрокових інструкцій, щоб видалити повітря з радіаторів.

Крок за кроком: правильне видалення повітря з системи опалення

1. вимкніть насос опалювального контуру
2. відкрийте всі термостати
3. підкладіть під радіатор тканину або обгорніть його
4. помістіть ключ для видалення повітря на повітряний клапан (зазвичай на стороні, протилежній термостату) і тримайте під ним посудину
5. повільно поверніть і дайте повітрю вийти
6.Як тільки вода вийде, закрийте повітряний клапан
7. Перезапустіть насос опалювального контуру
8. Переконайтеся, що тиск води достатній: за необхідності зверніться до підрядника з опалення, який заповнить систему відповідно до VDI 2035, залежно від якості води в регіоні.

Якщо в системі опалення відчутний шум, швидше за все, циркуляційний насос встановлений на занадто високому рівні. Це означає, що через систему протікає багато води. Відповідно, шум у трубах буде гучнішим. Відповідне налаштування залежить від потреб системи опалення. Тому завжди слід звертатися до підрядника.

Ви проводили ремонтні роботи? Якщо в результаті цього потреба вашого будинку в теплі змінилася, підрядник, який надає послуги з опалення, зазвичай проводить гідравлічне балансування. Під час гідравлічного балансування інженер-теплотехнік перевіряє всю систему опалення, щоб переконатися, що розподіл тепла в будинку є правильним. Це також може усунути дратівливий шум, що виникає при протіканні води.

Стукіт або тріск у радіаторах чи стіні спочатку бентежить багатьох людей. Насправді причину часто можна простежити до кронштейнів для труб гарячої води. Гаряча вода змушує труби розширюватися. Якщо в настінних кронштейнах для них недостатньо місця, це може спричинити моторошні звуки. У такому випадку підрядник з опалення повинен замінити кронштейни та/або переізолювати водопровідні труби.

Система опалення також може видавати звуки тріскання, якщо труби прокладені без натягу. Часто складне завдання визначення відповідного місця має взяти на себе підрядник, який займається опаленням. В ідеалі, він також повинен знати надійне та ефективне рішення проблеми "потріскування".

Якщо система опалення видає стукіт, причиною може бути відсутність або неправильно відрегульований переливний клапан. У старих системах він може бути причиною надмірного тиску в системі опалення. Викличте підрядника з опалення. Він уважно огляне клапан, який знаходиться над циркуляційним насосом, і за потреби відрегулює його.

Гудіння системи опалення часто виникає безпосередньо біля термостатичного радіаторного клапана. У цьому випадку насос опалювального контуру, ймовірно, встановлений на занадто високому рівні і створює гудіння після того, як термостат піднято вгору. Якщо система опалення добре відрегульована за допомогою гідравлічного балансування, але все одно гуде, це може бути пов'язано зі старим насосом опалювального контуру. Підрядник з опалення визначить точну причину і замінить або очистить застарілі або забруднені компоненти.

Технічні несправності спричиняють шум - і витрати!

Якщо шум від опалення лише дратує, то технічні несправності, що лежать в його основі, можуть спричинити реальні витрати. Несправна або неправильно відрегульована система опалення споживає більше енергії, ніж потрібно. Це не лише збільшує витрати на опалення, але й призводить до марнотратства ресурсів. Тому в будь-якому випадку слід перевірити та усунути можливі причини.

Коли опалення працює без шуму

Тихі робочі шуми є частиною кожної системи опалення. Адже теплоносій рухається по опалювальному контуру. Навіть увімкнення пальника не є повністю безшумним. Якщо, наприклад, ваш газовий котел працює абсолютно безшумно, це може свідчити про те, що система не працює або не може бути запущена. Це стає очевидним найпізніше, коли опалення не нагрівається. Як правило, система також повідомляє про відповідну несправність на дисплеї. У будь-якому випадку, вам обов'язково слід звернутися до сервісного партнера, щоб він перевірив і відремонтував систему опалення.