Smart Home - розумний дім

В процесі дігіталізації все частіше використовують термін Smart Home. Однозначно його визначити важко. Більшість розуміє Smart Home як розумний дім, в якому прилади взаємодіють між собою і можуть управлятися за допомогою Інтернет-пристроїв, таких як смартфони, планшети і голосові помічники (розумні колонки). Простіше кажучи, розумний дім функціонує за принципом: введення, обробка, виведення.    

так функціонує Smart Home

Як функціонує Smart Home

Як на практиці виглядає принцип роботи розумного дому можна пояснити на прикладі додатка Viessmann ViCare.

Введення: За допомогою смартфона чи планшета запускається додаток. Відкривається користувацький інтерфейс та численні функції, серед яких встановлення бажаної температури. Коли користувач додатка нажимає на потрібне поле, віддається наказ.  

Обробка: Частиною кожного розумного дому є так званий "центр управління розумним домом", у випадку додатка ViCare це інтернет-модуль. Переданий через WLAN наказ (встановлення бажаної температури) цей модуль отримує і обробляє. Окрім WLAN Smart Home-пристрої можуть також використовувати інші стандарти передачі даних такі як Bluetooth, Z-Wave і KNX.

Виведення: Після обробки відбувається виконання наказу приладом. У цьому випадку це опалювальна установка, яка транспортує такий об'єм гарячої води до радіаторів, який необхідний для досягнення бажаної Вами темпрератури. Залежно від приладу виведення користувач додатку може бути поінформований про стан виконання наказу.  

Переваги розумного дому

Поряд з вище наведеним прикладом використання розумного дому на практиці існують й інші області його застосування для розумних побутових приладів, наприклад для систем освітлення, музичних систем чи вхідних дверей. Іншими елементами розумного дому можуть бути роботи-пилососи, інтелектуальні пральні машини, камери спостереження або навіть кавові машини. Використовуючи їх, домовласники переслідують декілька цілей, найважливішими з яких є теми енергозбереження, підвищення комфорту та безпеки.  

Додаток ViCare для керування SmartHome

Економія енергії за допомогою розумного дому

Економити енергію можна багатьма шляхами, одним з них є розумне і ефективне використання опалювальної техніки. Потенціал економії в цій галузі величезний, оскільки значна частина енерговитрат домашнього господарства припадає саме на забезпечення тепла.

Розумні опалювальні системи від Viessmann виділяються не тільки високою ефективністю та довговічністю. Їх також можна використовувати для Розумного Дому. Таким чином, всього декілька кроків потрібно, щоб підключити опалювальне обладнання до Інтернету і цим самим зробити цифрову систему опалення. Передумовою для цього є, по-перше, встановлення Інтернет-модулю (Vitoconnect або Vitocom 100), а по-друге, встановлення додатка для управління опаленням (ViCare або Vitotrol).  

Віддалене управління через додаток 

За допомогою смартфона чи планшета власники обладнання можуть керувати опаленням і налаштувати потужність опалювальної системи відповідно до своїх потреб. Різноманітні режими такі як функція асистента для встановлення різних часових проміжків опалення на різні дні чи режим "в дорозі" допомагають зекономити. Збереження енергії також можливо за допомогою інтелектуальної системи освітлення. Вона дбає про те, щоб світло було ввімкненим тільки, коли жителі знаходяться в кімнаті. Коли нікого немає, то світло автоматично вимикається.  

SmartHome посеред природи

Підвищений комфорт завдяки віддаленому керуванню

Разом з економією коштів Smart Home забезпечує ще й комфорт в користуванні опалювальною системою. Зрештою, багато кнопок більше не потрібно. Наприклад, домовласникам більше не має потреби крутити термостат для встановлення потрібної температури. Якщо ви хочете підвищити температуру в опалювальній системі, то достатньо однієї команди на смартфоні для виконання Вашого бажання.

Хто багато часу знаходиться поза домом, але при цьому не хоче відмовляти собі в можливості повернутися додому в комфортну температуру, для того оптимальним рішенням буде віддалене управління через смартфон, адже незалежно від того де Ви знаходитися Ви можете встановити необхідну температуру на необхідну годину потрібного Вам дня. Також опалювальна техніка може працювати з іншими розумними домашніми системами, які підтримують так звану функцію геофенсінгу. На основі даних GPS підключених до системи смартфонів, система виявляє поточне місцезнаходження мешканців. Коли ви наближаєтеся до свого смарт-хауса, кімнати автоматично нагріваються до потрібної температури.      

Для кожного випадку відповідна програма

Підвищення комфорту можна досягнути, використовуючи й інші Smart Home-системи, наприклад освітлення, чи розваги. Наприклад, освітленням можна керувати за допомогою всього однієї команди. Приглушене світло для вечірнього перегляду телевізора або яскраве для читання, все можна змінювати за допомогою голосових команд.  

Підвищена безпека завдяки використанню Smart Home-систем

Окрім економії коштів і підвищення комфорту, з використанням систем розумного дому зростає і рівень безпеки експлуатації опалювальної системи. Наприклад, розроблені програми, такі як ViCare та Vitotrol, за допомогою яких в будь-який час і в будь-якому місці мешканці моужть бути поінформовані про потребу вжити заходів для підвищененя безпеки роботи опалювального обладнання. Якщо система працює оптимально, фон додатка стає зеленим. Поле жовтого кольору вказує на те, що  необхідне технічне обслуговування. Червоний фон свідчить про проблеми з обладнанням і автоматично висвітлюються контактні дані фахівця. Таким чином, ризик поломки опалювальної системи протягом опалювального сезону зменшується до мінімуму.  

Вичерпну інформацію про додатки Viessmann можна знайти на сторінці Додатки Viessmann. Там ви також дізнаєтеся, чому додатки не тільки корисні для кінцевих користувачів, але і для наших партнерів-фахівців.