Поради з енергозбереження

Vitoflow.jpg

Гідравлічне балансування

Незалежні дослідження показують: гідравлічне балансування опалювальної системи може підвищити її енергоефективність на 15 відсотків. Крім того, німецькі директиви DIN 4701 і VOB зобов'язують здійснювати балансування.

Вентиляція системи опалення / Інші поради професіоналів

Так Ви зможете просто й вигідно знизити свої рахунки за опалення.

tipps-entlueften.jpg

Видалити повітря з системи

Якщо система "булькає", розподіл тепла в опалювальних приладах відбувається нерівномірно, вода циркулює неправильно. Треба відводити повітря з опалювального приладу.

tipps-fugen-fenster.jpg

Ущільніть шви на вікнах і дверях

Щільні шви на вікнах і дверях є обов'язковою умовою для економної системи опалення. Перед опалювальним сезоном перевірте і в разі потреби замініть ущільнення.

tipps-rohre-daemmen.jpg

Ізолюйте опалювальні труби, також і в приміщеннях, що обігріваються

Ізолюйте опалювальні труби – простий і дешевий спосіб зекономити кошти.

tipps-thermostatventil.jpg

Використовуйте термостатні вентилі на опалювальних приладах

Їхню функціональність слід регулярно перевіряти. Термостат, ручка якого повертається туго або зовсім не повертається, зменшує теплову потужність системи.

heizkoerper.jpg

Економне опалення = менші витрати

Якщо ви зменшите температуру в помешканні на 1°С, витрати на опалення знизяться на приблизно 6 %.

Найкраще знижувати температуру по ночах на 5°C. Вже за дві години до того, як іти спати, Ви можете повернути вентиль опалення вниз.

Температуру на опалювальних приладах на ніч треба опускати, але не виключати їх зовсім, щоб приміщення не охололо. Цілком холодне приміщення вимагає підвищеної витрати гріючої води для повторного нагріву.

Якщо перед батареями висять штори або впритул до них стоять меблі, це заважає циркуляції тепла в кімнаті. Система опалення не може працювати на повну силу, її треба додатково розігрівати. Це підвищує витрати.

Для провітрювання Вам слід відчинити вікно повністю на короткий час (приблизно 5 хвилин), а не тримати його з відхиленою щілиною. Шпарина у вікні приносить мало свіжого повітря, але випускає багато тепла.

Відключайте опалення під час провітрювання.

Звертайте увагу на якісне ущільнення вікон і дверей, бо інакше через них виходить багато тепла.

Штори, жалюзі, віконниці на ніч треба зачиняти. Це зменшує швидку втрату тепла, не пропускає холод і протяги всередину.

Запам'ятайте рекомендовані температури: ігрові, робочі кімнати та вітальні 20–22°C, кухня і спальня бл. 18°C, коридор 15 °C.
 


Badezimmer.jpg

Економне споживання води = менші витрати

Використання "економного змиву" в унітазах зменшує споживання води. Традиційний унітаз "споживає" втричі більше води, ніж сучасний, оснащений кнопкою економного змиву (приблизно 9 літрів на одне змивання).

Якщо водяний кран протікає, його треба терміново ремонтувати, бо інакше виникає велика витрата води.

Також рекомендуємо використовувати сучасне економне обладнання для душових і ванних кімнат.

Приймати душ, а не митися. Повна ванна означає втричі вище споживання води й теплової енергії.

Чистячи зуби, слід використовувати склянку, а кран зачиняти.

Завантажуйте пральну машину повністю, не використовуйте попереднє прання, ставте температуру 60°С замість 90°C. Попереднє прання потрібне тільки для дуже забруднених речей.

Користайтесь економним режимом, якщо Ваша пральна чи посудомийна машина має такий.

Сушарка для білизни споживає вдвічі більшу енергію, ніж пральна машина для такого ж об'єму. Тому по можливості сушіть випрані речі в спеціальному приміщенні чи на свіжому повітрі.
 

Регулярне й фахове обслуговування опалювальної техніки для її безперебійної роботи

Регулярне обслуговування подовжує строк служби Вашої опалювальної установки, забезпечуючи її надійну та безперебійну роботу. Лише в такому разі підведена енергія буде використана ефективно й без шкідливих наслідків для довкілля. Захистити природу і заощадити кошти – при незмінно високому комфорті опалення й гарячого водопостачання.

Опалювальні котли, пальники, регулятори утворюють систему, схожу, наприклад, на двигун автомобіля. Якби Ваше авто працювало так інтенсивно, як Ваш опалювальний котел, щороку воно долало б відстань у 100 000 кілометрів. Водії знають, що машину треба регулярно піддавати технічному обслуговуванню. Так і Ваша котельня має пройти сервіс принаймні раз на рік.

Понад п'ять мільйонів котелень у Німеччині зовсім не проходять обслуговування, або проходять його при виникненні проблем. Проте регулярне сервісне обслуговування котелень належить до обов'язків осіб, що їх експлуатують.

wartung.jpg

Коротко про переваги регулярного сервісного обслуговування

  • Більш високий ККД і довший строк служби котельної установки при високій надійності в роботі
  • Економія витрат на опалення, збереження природних ресурсів завдяки ефективному використанні підведеної енергії (потенціал економії оцінюється фахівцями у 5-7%)
  • Незмінно високий комфорт при опаленні й гарячому водопостачанні
  • Генерування тепла з меншими викидами CO2 завдяки економному й екологічному режиму роботи

Обслуговування вимагає високих фахових знань. Техніку має підтримувати в належному стані навчений фахівець. Професіонал із сервісу перевіряє всі системні компоненти, шукаючи можливі забруднення чи зношування. При цьому відбувається контроль функцій обладнання, важливих для безпеки та керування.

Варто здійснювати щорічне сервісне обслуговування установки на основі сервісного договору. Це також допомагає економити гроші, й не лише завдяки підвищеному ККД. Можлива аварія опалювальної установки зазвичай коштує набагато більше, ніж витрати на її підтримання в належному стані.

Докладнішу інформацію і фахові поради Ви отримаєте від партнера компанії Viessmann у Вашому регіоні.