Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Повітряний тепловий насос зазвичай виробляє 3 кВт теплової енергії на кожен 1 кВт використаної електричної енергії, таким чином ефективність теплового насоса 300%.

Згідно законів термодинаміки неможливо досягнути ефективності більше 100%, оскільки це означає, що з нічого з'являється енергія, а такого не буває. Оскільки при експлатації теплового насоса ми платимо тільки за електроенергію для компресора і циркуляційних насосів і використовуємо безкоштовні джерела енергії (повітря, грунт, грунтові води), то при розрахунку ефективності не враховується енергія з цих джерел.

Тому для теплових насосів ефективність визначається за допомогою коефіцієнта ефективності (COP). Наприклад, в наведеному вище прикладі коефіцієнт ефективності буде дорівнювати 3.

Інші показники ефективності теплових насосів

Хоча коефіцієнт ефективності (CОP) і загальнопоширений показник для вимірювання ефективності теплових насосів, все-таки для детальнішого порівння різних моделей рекомендується використовувати додаткові показники. 

 

Сезонний коефіцієнт ефективності (SCОP)

Використовується в основному для повітряних теплових насосів, щоб визначити показник продуктивності теплового насоса за рік, враховуючи різні температури повітря. 

Сезонне співвідношення енергоефективності (SEER)

Використовується в основному для повітряних теплових насосів для визначення показника ефективності функції охолодження теплового насоса протягом року, враховуючи різні температури повітря.  

 

Коефіцієнт енергоефективності (EER)

Це показник співвідношення виробленої теплової потужності до спожитої електричної потужності. Включаючи допоміжні пристрої, такі як вентилятори, насоси та регулятори.

 

Сезонний фактор продуктивності (SPF)

Це найкорисніший показник, оскільки визначає відношення виробленої теплової енергії за рік до всієї спожитої електроенергії.

Ефективність інших видів теплогенерації

Але, як і в інших формах «відновлюваної» енергії, де джерело енергії практично безмежне і безкоштовне, важлива загальна вартість генерації, а не ефективність.

Для порівння, інші технології мають такі показники ефективності:

  • конденсаційні газові та рідкопаливні котли: 90-96%
  • звичайні газові та рідкопаливні котли: 70-80%
  • електричні теплогенератори: 35-45%

Коли різниця температур між входом і виходом зростає, зростає потреба в електроенергії для компресора, щоб забезпечити необхідний тиск для підняття температури, а отже знижується COP. Тому важливо знати робочі температури обладнання і діапазон температур, за яких цей тепловий насос буде експлуатуватися.