Заощаджуйте енергію та знижуйте витрати на опалення

Враховуючи зростання рівня забруднення навколишнього середовища і підвищення цін на паливо, важливим для кожного є скорочення витрат енергії в домі. Це досить легко зробити, здійснивши ряд дій, та додавши декілька корисних звичок у свій побут. Крім того, підказки в наступних розділах також допоможуть зменшити витрати на опалення.

Наприклад, Ви самостійно можете спустити повітря з системи опалення всього за декілька простих кроків. Але навіть якщо зменшувати температуру приміщеннь в залежності від того в якій кімнаті і в який час доби ви перебуваєте, можна використовувати енергію набагато ефективніше. Також варто правильно здійснювати провітрювання дому, щоб заощадити енергію.    

Але і з технічної точки зору багато чого можна оптимізувати. Гідравлічне балансування та регулярне технічне обслуговування системи опалення спеціалізованою компанією допомагає економити енергію та зменшувати витрати на опалення.

 

Економте енергію та знижуйте витрати на опалення здійснюючи гідравлічне балансування

Гідравлічне балансування

Досить часто радіатори в одній системі опалення нагріваються нерівномірно. Чим більшою є відстань від теплогенератора або чим тоншими є труби для опалення, тим більшим є опір протоку води. Як наслідок, не до всіх радіаторів надходить підігріта вода і температура цих радіаторів відрізняється. При цьому зростає використання енергії, потрібної для підтримання тепла у всіх приміщеннях.

Гідравлічне балансування необхідне для того, щоб всі радіатори в опалювальній системі нагрівались рівномірно і, відповідно, забезпечували належну температуру в приміщеннях.  

Дослідження свідчать: гідравлічне балансування опалювальної ситеми підвищує енергоефективність майже на 15%. Це не тільки економить енергію, але й зменшує витрати на опалення.  

Знижуйте витрати на опалення завдяки нашим професійним порадам

Енергозбереження не повинно бути дорогим чи складним. Всього за декілька простих кроків Ви можете самостійно вжити всіх необхідних заходів для зниження витрат на опалення та збереження енергії.

Спустіть повітря з радіаторів

Як тільки опалення "булькає", розподіл тепла в радіаторі не є рівномірним. У системі є повітря, і вода більше не циркулює так як потрібно. Слід спустити повітря з опалювальної системи.

Дізнатися більше про спускання повітря
Щільні шви у вікнах і дверях

Щільні шви на вікнах та дверях

Щільні стики на вікнах і дверях необхідні для економної роботи опалення. Перед опалювальним сезоном слід перевірити ущільнення та замінити їх у разі потреби.

Ізолюйте труби

Ізолюйте опалювальні труби в опалюваних приміщеннях

Ізолювати труби опалення цілком просто й недорого, а в результаті можна заощадити чимало енергії.

Використовуйте термостатичні клапани

Використовуйте термостатичні клапани для радіаторів

Регулярно перевіряйте роботу термостатичних клапанів. Термостат, який складно або майже неможливо регулювати, зменшує потужність нагріву. Щоб заощадити енергію, виправте це.


Економне опалення та зниження витрат на опалення без втрати комфорту в домі

Невеличка зміна звичок опалення допомагає економити енергію та знижує витрати на опалення. Однак це не означає, що ваш дім стане менш комфортним чи ви замерзнете у власному домі. Ви можете легко інтегрувати наведені нижче поради у ваш побут:

 

  • Зменшіть температуру приміщення всього на 1 градус Цельсія, що дозволить знизити витрати на опалення приблизно на 6% - особливо в старих будинках.  
  • Температуру на радіаторах слід знижувати тільки вночі, але не вимикати повністю, щоб приміщення не охолонуло. Охолоджене приміщення потребуватиме більше енергії для нагріву.
  • Якщо штори висять перед радіаторами або якщо меблі розташовані близько до них, це запобігає циркуляції тепла в приміщенні і нагрівач не може обігріти кімнату до належної температури. Тому перед радіаторами бажано залишати вільний простір.  
  • При провітрюванні відкривайте вікна повністю на короткий час (близько 5 хвилин), замість довго тримати їх у режимі провітрювання. Нахилені вікна приносять мало свіжого повітря, але випускають багато тепла. Рекоминдується вимикати нагрівач під час провітрювання. 
  • Зверніть увагу на те, чи добре ущільнені вікна і двері, оскільки в іншому випадку через тріщини і проміжки виходить велика кількість тепла.  
  • Штори, жалюзі слід закривати вночі. Це знижує швидкість втрати тепла і захищає від холоду і протягів.  
  • Температура повітря не повинна бути однакова в усіх приміщеннях. Рекомендовані такі температури: від 20 до 22 градусів за Цельсієм в ігровій кімнаті, робочому кабінеті та вітальні, 18 градусів на кухні та в спальні і 15 градусів у коридорі. 

Зменшення витрат на опалення завдяки скороченню використання води

Скорочення використання води і економія енергії

Не тільки ефективне опалення допомагає заощадити енергію та зменшити витрати на опалення. Навіть економне споживання води зменшує використання енергії. Нижче наведені підказки для економії води у ванній кімнаті та при пранні, які можна легко і недорого інтегрувати в повсякденне життя.

Економія води у ванній кімнаті
 

  • Використання "економного зливу" в туалетних бачках зменшує споживання води. Традиційний бачок споживає у три рази більше води, ніж бачок з економічною кнопкою (1x промивання близько 9 літрів). 
  • Відразу відремонтуйте крани, що протікають, інакше це приведе до непотрібного збільшення споживання води. 
  • Дуже рекомендується використовувати економічні душові насадки та фітинги.  
  • Приймайте душ замість ванни: заповнена ванна - це втричі більше споживання води та енергії. Забезпечення гарячою водою – після опалення, друга за важливістю стаття видатків на енергію.
  • Під час чищення зубів використовуйте чашку і закривайте кран.
     

Економія води при пранні
 

  • Повністю завантажуйте пральну машину, не використовуйте попереднє прання, періть при температурі 60 °C замість 90 °C. Попереднє прання вимагається лише для сильно забрудненої білизни.  
  • Використовуйте енергозберігаючі програми, якщо у вашій пральній або посудомийній машині такі є. Іноді їм потрібно трохи більше часу, але вони допомагають заощадити воду і, отже, енергію. 
  • Сушарка для білизни споживає вдвічі більше енергії, ніж пральна машина для тієї ж кількості білизни. Якщо це можливо, слід висушити білизну в спеціальній кімнаті або на свіжому повітрі.  

Економія енергії за допомогою регулярного фахового обслуговування  

Регулярне технічне обслуговування опалювальної системи продовжує термін її експлуатації та забезпечує безпечну та безпроблемну роботу. Тільки таким чином енергія, що використовується, може бути використана ефективно і з низькими викидами. Це захищає навколишнє середовище та економить витрати на опалення - забезпечуючи відмінну роботу опалення та комфорт гарячої води.  

Котли, пальники і регулятори формують систему подібну до двигуна автомобіля. Якби ваш автомобіль мав таку ж кількість робочих годин, як ваш котел, то його пробіг становив би 100 000 кілометрів на рік. Для кожного власника автомобіля очевидно, що технічне обслуговування має здійснюватися регулярно. Ваша система опалення повинна, як і ваш автомобіль, обслуговуватися принаймні раз на рік.

 

Найкращі фахівці для вашої опалювальної системи

Для технічного обслуговування потрібен певний рівень кваліфікації, тому краще довіряти кваліфікованим фахівцям. Зазвичай фахівець служби сервісного облсуговування перевіряє всі компоненти системи опалення на забруднення або зношення. А також здійснює контроль за функціями, пов'язаними з безпекою, та контрольно-технічними функціями. Рекомендується проводити щорічний моніторинг системи на підставі контракту на технічне обслуговування. Адже це дозволяє не тільки збільшити ефективність системи, але й знизити витрати на опалення. Докладну інформацію та консультації експертів можна отримати у сервісного партнера Viessmann у вашому регіоні.

Зниження витрат на опалення завдяки регулярному технічному обслуговуванню

Переваги регулярного технічного обслуговування

Завдяки регулярному технічному обслуговуванню ви не тільки зекономите енергію, а й знизите витрати на опалення. На думку експертів, потенціал економії енергії при регулярному обслуговуванні становить від п'яти до семи відсотків у порівнянні з енергією, необхідною для опалювальної системи без проведеного технічного обслуговування. Як наслідок, система використовує менше ресурсів і працює більш екологічно. Основні переваги при цьому такі:

  • Більш високий ККД і більш тривалий термін служби опалювальної системи в поєднанні з більш високим рівнем експлуатаційної безпеки  
  • Економія витрат на опалення та економія ресурсів за рахунок ефективного використання енергії  
  • Постійно високий рівень комфорту опалення та гарячого водопостачання 
  • Зменшення викидів CO2 за рахунок економної та екологічно чистої експлуатації