Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Сервісні партнери
Домовласники Професіонали

Виробляйте ГВП за допомогою сонячної енергії та зменшуйте експлуатаційні витрати

Зверніться за консультацією
На малюнку зображено сонячні промені та руку, яка капає воду на молоду рослину, що символізує виробництво гарячої води за допомогою сонячної теплової системи.
Зображення: © Romolo Tavani / Shutterstock.com

Виробництво гарячої води вимагає багато енергії, значна частина якої все ще надходить від спалювання викопного палива. Однак існують вільно доступні альтернативи, такі як сонячна теплова енергія. Це означає, що принаймні частину енергії, необхідної для виробництва ГВП, може забезпечити сонячна теплова система. Це зменшує навантаження на основний теплогенератор і може призвести до економії. Нижче ви дізнаєтеся, як можна зменшити експлуатаційні витрати за допомогою сонячної теплової енергії, про що потрібно пам'ятати і де фотоелектрика (ФЕ) може зіграти свою роль.

Від сонячної енергії до гарячої води

Сонячні колектори є важливим компонентом геліосистем для нагріву гарячої води, оскільки вони поглинають сонячне проміння і перетворюють його в корисне тепло. Сонячна рідина транспортує теплову енергію по трубах до бойлера ГВП, який зберігає гарячу воду і подає її до точок водорозбору в будівлі - в тому числі і пізніше, якщо це буде потрібно. Під час теплопередачі в баку сонячна рідина охолоджується, а потім перекачується назад до колекторів, де цикл починається знову. Якщо сонячної енергії недостатньо для нагрівання води, в роботу вступає основний генератор тепла - наприклад, газова система опалення.

Нагрівання гарячої води за три простих кроки

Крок 1

Сонячні колектори Vitosol для ГВП перетворюють сонячне випромінювання в тепло.

Крок 2

Сонячна рідина транспортує тепло до бойлера Vitocell для ГВП.

Крок 3

У баку зберігається ГВП для покриття попиту на більш пізніх етапах.

На малюнку показано схематичне зображення системи нагріву ГВП з використанням сонячної енергії з колекторами, бойлером ГВП і основним теплогенератором.

Геліосистема для ГВП та резервного опалення знімає навантаження з основного теплогенератора. Дізнайтеся, як саме це працює, у посібнику " Як працює сонячна система".

Професійне проектування для оптимального покриття попиту

При правильному плануванні сонячна система може забезпечити до 60 % енергії, необхідної для нагріву ГВП. У літні місяці вона може навіть покривати до 100 %, а основний теплогенератор часто може залишатися вимкненим. Це зменшує витрати на опалення та заощаджує викопні ресурси. Якщо сонячної енергії недостатньо для нагріву води, блок управління активує другий теплогенератор. Однак розмір і конструкція системи повинні бути правильними, щоб оптимізувати покриття попиту. Тому важливо враховувати ці фактори:

  • Розмір площі колектора

  • Ємність баку-аккумулятора

Якого розміру повинні бути сонячні колектори для ГВП?

Окрім орієнтації, нахилу та затінення даху, на розмір площі колектора впливає також тип сонячного колек тора. В основному розрізняють плоскі та трубчасті колектори. Останні досягають більшої продуктивності на тій самій площі і тому в основному використовуються там, де простір обмежений і умови не є ідеальними. Емпіричне правило при проектуванні для сімейного будинку з середнім споживанням ГВП (приблизно 50 літрів на людину) таке:

  • Плоскіколектори: від 1,0 до 1,5 квадратних метрів на людину

  • Трубчасті колектори: 0,8-1,0 кв. м на людину

Якого розміру повинен бути бак для ГВП?

Кількість людей в домогосподарстві має прямий вплив на попит на ГВП. Тому при проектуванні геліосистеми з бойлером для ГВП важливе значення має кількість мешканців . Рекомендується об'єм баку щонайменше 50 літрів на людину. Якщо передбачається встановлення приладів з високим споживанням ГВП, це також необхідно враховувати на етапі проектування. В ідеалі, однак, об'єм баку слід визначати за допомогою лічильника ГВП, який дозволяє зробити точні висновки про фактичний попит.

Ваш партнер Viessmann може розрахувати для вас ідеальний розмір геліосистеми з урахуванням усіх необхідних факторів.

Фотоелектрика як альтернатива сонячній тепловій системі

Сонячні теплові системи є найпоширенішим рішенням для виробництва ГВП з використанням сонячної енергії. В принципі, ГВП також може вироблятися за допомогою фотоелектрики, але більш "кружним шляхом" із залученням електроенергії. У той час як сонячні колектори виробляють енергію для нагріву ГВП безпосередньо, сонячні елементи фотоелектричних модулів спочатку генерують електроенергію з сонячного світла. Однією з переваг є те, що цю електроенергію можна використовувати не лише для підігріву ГВП. Сонячна енергія може також живити інших споживачів у будівлі - наприклад, тепловий насос. Це може відбуватися навіть через деякий час, якщо встановлений накопичувач енергії.

Гаряча вода для побутових потреб за допомогою фотоелектричної енергії

Існують різні способи виробництва ГВП за допомогою фотоелектричної енергії. Наприклад, добре зарекомендувало себе нагрівання ГВП тепловим насосом, а також комбінація проточного водонагрівача та бойлера для ГВП.

  • Тепловий насос для ГВП: Тепловий насос для ГВП, такий як Vitocal 262-A, використовує енергію з навколишнього середовища для нагріву ГВП. Як джерело енергії використовується рециркуляційне повітря, зовнішнє повітря або (у разі підключення до системи розподілу повітря) витяжне повітря. Потреба в енергії електричних компонентів, необхідних для рекуперації тепла, може бути покрита за рахунок підключення до фотоелектричної системи. Однак виробництво ГВП за допомогою фотоелектричної енергії - не єдина перевага. Теплові насоси для ГВП також забезпечують вентиляцію місця, де вони встановлені, тим самим запобігаючи утворенню цвілі - наприклад, у підвалах.
  • Проточнийводонагрівач та бойлер ГВП: Незалежно від основного теплогенератора, децентралізоване нагрівання ГВП є ідеальним рішенням, наприклад, якщо точки водорозбору в будинку використовуються рідко або знаходяться далеко один від одного (що в останньому випадку може призвести до втрат тепла). Електричні проточні водонагрівачі, а також невеликі та настінні накопичувальні водонагрівачі з асортименту Vitotherm забезпечують гнучке постачання ГВП. Підключення до фотоелектричного накопичувача також дозволяє нагрівати ГВП, коли сонце не світить.

Розумне поєднання технологій

Чим вищий рівень власного споживання електроенергії, тим доцільнішою є фотоелектрична система. Самостійно вироблена сонячна енергія зазвичай обходиться дешевше в довгостроковій перспективі, ніж електроенергія з загальної мережі, навіть з урахуванням витрат на придбання фотоелектричних модулів. Якщо відповідна площа даху достатньо велика, можна також поєднати сонячну теплову систему з фотоелектричною. Платформа One Base забезпечує оптимальну взаємодію між усіма компонентами системних рішень Viessmann.

Відповіді на поширені запитання про сонячну енергію та ГВП

Вибір сонячних колекторів залежить від різних факторів. Плоскі колектори дешевші, але забезпечують меншу продуктивність на тій самій площі поверхні, ніж вакуумні трубчасті колектори. Оскільки втрати тепла від вакуумних трубчастих колекторів особливо низькі завдяки їхній конструкції, вони пропонують особливі переваги там, де простір обмежений, є часткове затінення або орієнтація даху не є ідеальною.

Це можливо за певних умов. Якщо пральна машина не має власного підключення до системи ГВП, ми рекомендуємо встановити регулятор часу та температури. Це захистить вашу білизну, обмеживши температуру води. Все, що вам потрібно зробити, це вмикати регулятор часу та температури перед кожним циклом прання. Для посудомийної машини просто переконайтеся, що підключення холодної води дозволено для високих температур.