Зовнішній блок розщепленого теплового насоса повинен розташовуватися на відстані не менше 25 сантиметрів від стіни, щоб забезпечити хорошу циркуляцію повітря навколо теплового насоса.
Знайдіть найкраще місце для встановлення теплового насоса
Зверніться за консультацієюТеплові насоси можна встановлювати в різних місцях, і для кожного з них необхідно враховувати різні фактори. Це важливе рішення, оскільки місце встановлення може вплинути на ефективність та продуктивність теплового насоса. Читайте далі, щоб дізнатися цінну інформацію та корисні поради про те, які місця підходять для теплових насосів і що потрібно враховувати при виборі місця установки.
Різні варіанти встановлення теплових насосів
Теплові насоси працюють, забираючи навколишнє тепло з повітря, ґрунту або води, а потім підвищуючи його до більш високого температурного рівня, щоб використовувати його для опалення та гарячого водопостачання в будівлях. Для того, щоб теплові насоси могли ефективно поглинати тепло навколишнього середовища, джерела тепла повинні бути легкодоступними. Існує три варіанти встановлення:
- Внутрішня установка: Тепловий насос має моноблочну конструкцію і встановлюється всередині житлового будинку.
- Зовнішня установка: Тепловий насос поставляється в моноблочному виконанні і встановлюється зовні будівлі.
- Спліт-інсталяція: Тепловий насос складається з двох компонентів - внутрішнього блоку для установки всередині будівлі і зовнішнього блоку для установки зовні огороджувальних конструкцій.
Враховуйте тип теплового насоса при виборі найбільш підходящого місця встановлення
Які теплові насоси де встановлювати? Щоб знайти правильне місце встановлення, потрібно враховувати тип теплового насоса та місцеві умови. Варто проконсультуватися з підрядником з опалення, щоб визначити найкраще місце розташування та відповідний тепловий насос для будівлі або об'єкта нерухомості.
Соляні/водяні теплові насоси, встановлені в підвалах
Ці теплові насоси отримують теплову енергію з землі - наприклад, через геотермальні зонди або поверхневі колектори. У більшості випадків для зондів і колекторів потрібні складні конструктивні заходи, тому найкраще звернутися за консультацією до спеціалізованого підрядника. Геотермальне тепло транспортується через з'єднувальні труби від геотермальних зондів або поверхневих колекторів до внутрішнього блоку теплового насоса, який відповідає за передачу видобутого тепла в систему опалення будівлі. Монтаж внутрішнього блоку є менш складним, оскільки він не залежить від геологічних умов. В ідеалі внутрішній блок слід встановлювати в підвалі або механічному приміщенні, щоб максимально скоротити довжину трубопроводів між тепловим насосом і джерелом енергії. Для безперебійної роботи приміщення повинно добре провітрюватися, а підлога повинна витримувати відповідне навантаження.
Гнучкі варіанти розташування повітряних теплових насосів
Ці теплові насоси видобувають теплову енергію з навколишнього повітря. Оскільки вони можуть бути встановлені як моноблочні, так і спліт-системи, існує кілька варіантів вибору місця установки. Найкращий вибір у кожній ситуації слід оцінювати в кожному конкретному випадку окремо. Обидва варіанти будуть дуже ефективно працювати як в нових, так і в старих будівлях при правильному підборі розмірів.
Детальний огляд окремих варіантів встановлення
Різні місця встановлення та їхні переваги і недоліки більш детально пояснюються в наступному порівнянні. Оскільки теплові насоси на розсолі/воді майже завжди є моноблочними установками, які в ідеалі призначені для розміщення в підвалі або механічному приміщенні, інформація в наступних розділах стосується теплових насосів на повітрі.
Моноблочний тепловий насос, встановлений у приміщенні
У цьому варіанті установки моноблочного теплового насоса всі холодильні компоненти розташовані всередині будівлі. Для цього має бути достатньо місця (приблизно 2 х 2 метри). Крім того, необхідно встановити повітроводи для подачі та відведення зовнішнього повітря. У новобудові це можна легко передбачити на етапі проектування.
Розташування та позиція: В ідеалі теплові насоси слід встановлювати в добре провітрюваному приміщенні, на міцній, рівній підлозі з достатньою несучою здатністю. Варто забезпечити достатній зазор між тепловим насосом і стінними отворами, щоб повітряні канали були рознесені на достатню відстань. Особливо вигідним є кутове розташування. Це зменшує ризик теплового короткого замикання і забезпечує ефективну роботу теплового насоса.
Зверніть увагу: Занадто мала відстань між повітроводами може призвести до теплового короткого замикання. Це відбувається, коли тепловий насос негайно втягує назад охолоджене повітря, яке щойно було виведено назовні після того, як він віддав своє тепло.
Моноблочний тепловий насос, встановлений на вулиці
У випадку теплового насоса, встановленого на вулиці, всі компоненти, задіяні в контурі холодоагенту, розміщені в одному блоці, який знаходиться за межами огороджувальних конструкцій будівлі і, таким чином, безпосередньо контактує з джерелом тепла (повітрям). Зовнішні блоки можуть бути гнучко розміщені, а також підходять для модернізації існуючих будівель. Теплова енергія виробляється в моноблоці, а потім транспортується в будівлю по добре ізольованих трубах.
Розташування та позиціонування: На місці встановлення теплового насоса важливо мати стійку основу, в ідеалі - міцний бетонний фундамент або цоколь. Щоб уникнути довгих транспортних маршрутів і запобігти охолодженню ГВП, бажано вибрати місце поблизу стіни будинку. Однак, наступні місця також є варіантом:
- на даху
- на гаражі
- під навісом для автомобілів
Розміщення теплових насосів у захищеному від вітру місці допомагає уникнути теплових коротких замикань. Крім того, навколо отвору вентилятора має бути достатньо місця для забезпечення достатнього припливу повітря.
Встановлення теплового насоса спліт-системи
Спліт-теплові насоси мають два блоки - один розташований зовні, а інший всередині приміщення. Внутрішній блок містить, серед іншого, конденсатор і циркуляційний насос. Тому він працює тихіше, ніж зовнішній блок, який містить компоненти, що створюють шум, такі як вентилятор, випарник і компресор. Для з'єднання двох блоків між собою потрібне мінімальне свердління стіни.
Розташування та позиція: Спліт-теплові насоси мають блоки, розташовані як зовні, так і всередині приміщення. Внутрішній блок досить компактний і тому може бути встановлений в різних місцях будинку. Як правило, підвал є особливо вдалим місцем. Зовнішній блок встановлюється зовні будівлі і повинен бути розміщений на стійкому фундаменті або платформі в захищеному від вітру місці, подібно до моноблочного теплового насоса, встановленого на відкритому повітрі.
Пошук правильного місця для встановлення теплового насоса
Місце встановлення теплового насоса може вплинути на його ефективність, термін служби та експлуатацію. Вдало вибране місце дозволяє оптимально використовувати тепло навколишнього середовища і допомагає мінімізувати споживання енергії. Ретельне планування та консультації з фахівцями - це все, що потрібно для прийняття рішення про місце встановлення теплового насоса. Це включає в себе врахування характеристик будівлі, доступного простору та індивідуальних уподобань. На етапі планування важливо враховувати наступні фактори.
Мінімальні відстані
Моноблочні та спліт-блоки повинні бути встановлені на відстані не менше трьох метрів від інших будівель, доріжок та внутрішніх двориків. Незважаючи на низький рівень шуму завдяки сучасним технологіям, таким як Viessmann Super Silent, певна кількість шуму все ж генерується, коли всмоктується зовнішнє повітря. Тому в ідеалі теплові насоси слід розташовувати на достатній відстані від навколишніх об'єктів, щоб мешканці та сусіди не турбувалися через шум, який створює тепловий насос. Крім того, під час видування повітря утворюється дуже холодний потік повітря, який може бути неприємним на дотик.
Окрема установка для циркуляції повітря та вентиляції
Повітряні теплові насоси всмоктують повітря з одного боку агрегату і видувають його з іншого. У місці встановлення теплового насоса повинен бути забезпечений безперешкодний потік повітря навколо нього. Пристрій слід розташовувати на відстані не менше 20 сантиметрів, наприклад, від стіни будинку. Хороша циркуляція повітря забезпечує безперешкодний теплообмін і запобігає перегріванню агрегату.
Хороший доступ для монтажу, обслуговування та ремонту
Через розмір і вагу теплових насосів місцеві умови вже є важливим фактором при виборі місця встановлення. Наприклад, вузькі підвальні сходи в старих будівлях можуть викликати труднощі. Тепловий насос повинен бути легкодоступним у вибраному місці, щоб роботи з монтажу, ремонту та технічного обслуговування могли виконуватися без особливих проблем.
Поширені запитання про місця встановлення теплових насосів
У Німеччині мінімальні відстані до сусідніх об'єктів нерухомості встановлюються будівельними нормами окремих федеральних земель. Найкраще перевірити будівельні норми для вашої місцевості.
Ми рекомендуємо розташовувати блоки за три метри від доріжок, оскільки холодне повітря, що видувається тепловими насосами, може спричинити утворення льоду.
Від нижнього краю теплового насоса слід залишати відстань в один метр. Ця відстань називається зоною безпеки навколо теплового насоса і призначена для запобігання витоку холодоагенту в будівлю.