Принцип дії сонячних станцій

Сонячна станція перетворює сонячне випромінювання на електричну енергію. Цей процес відбувається у сонячних панелях, а точніше - фотоелектричних комірках. Їх можна поєднувати в модулі та встановлювати на дахах, фасадах або на відкритих місцевостях.



Конструкція сонячної установки від Viessmann

Конструкція сонячної установки від Viessmann

Сонячна система на базі сонячних панелей Vitovolt 300 працює завдяки поєднанню декількох оптимально узгоджених компонентів. Окреме важливе значення мають комірки фотоелектричних модулів, які перетворюють сонячну енергію в постійний струм. Інвертор перетворює постійний струм на змінний, який потім може бути використаний у власній мережі або поданий у мережу загального користування. Якщо власники будинків хочуть використовувати якомога більше електроенергії самостійно, це можливо з системами зберігання електроенергії, такими як Vitocharge. Вони поглинають електричну енергію вдень і постачають підключені пристрої безкоштовною сонячною енергією вночі.


Сонячні клітини і принцип дії фотоелектричної системи

сонячна панель Viessmann

Потужні сонячні модулі серії Vitovolt 300 перетворюють сонячне світло в електричну енергію завдяки фотоефекту, який відбувається в кожній окремій фотоелектричній комірці. Якщо мова йде про принцип дії сонячних панелей, слід розказати про кремній. 


Леговані комірки кремнію перетворюють сонячну енергію в електрику

Для того, щоб мати можливість використовувати кремнієві комірки для виробництва сонячної енергії, у верхній і нижній частині фотоелектричної комірки вводяться різнозаряджені атоми. Експерти додають:

● до верхнього шару кремнію негативно заряджені атоми, які мають занадто багато електронів (n-допований шар).

● до нижнього шару кремнію позитивно заряджені атоми, які мають занадто мало електронів (p-допований шар).

Після цього деякі електрони з верхнього n-допованого шару приєднуються до вільних комірок в атомах p-допованого шару (всім відомий p-n перехід). Саме тут і утворюється електричний струм.

Сонячна енергія змушує електрон рухатися 

Кожен фотомодуль складається з певної кількості фотоелементів, з'єднаних між собою. Фотоелемент являє собою кремнієвий напівпровідник, який на атомному рівні має два шари з різним потенціалом. При сонячному випромінюванні фотони світла вибивають електрони в зоні n-типу (з нанесеним фосфором) які переносяться в зону р-типу (з бором) - цетак званий р-n перехід. Такий впорядкований рух електронів і називають електричним струмом.

Доступні різні типи сонячних панелей

Ефективність роботи сонячної станції залежить від процесу виготовлення сонячної комірки. Viessmann Vitovolt 300 можуть бути у монокристалічному та полікристалічному виконанні. У наступній таблиці показано, чим вони відрізняються.

Вид Опис ККД
Монокристалічні Фотоелектричні комірки, виготовлені з чистих монокристалів 14-19 %
Полікристалічні Виробництво з литих кремнієвих блоків із кристалами різної спрямованості 12-17%

Монокристалічні фотоелектричні модулі Vitovolt 300 складаються з спеціальних дуже темних монокристалічнихкомірок, фотоелектричний модуль має захисне скло з низьким вмістом заліза. Під комірками розташовуються чорний анодований каркас і плівка з  етиленвінілацетату. Разом всі ці елементи забезпечують високу продуктивність, стабільність і сучасний дизайн. Саме тому ми надаємо розширену гарантію на 10 років та гарантію на експлуатацію до 25 років принаймні на 80% від номінальної потужності.


Інвертор перетворює постійний струм в змінний струм

Завдяки своїй особливій функції фотоелектрична система генерує постійний струм. Однак змінний струм необхідний, щоб мати можливість використовувати електричну енергію в домашніх умовах або подавати її в мережу загального користування. Перетворення здійснюється так званими інверторами (також сонячними інверторами), які є важливою частиною кожної сонячної енергетичної системи.


Енергонезалежність завдяки системам зберігання електроенергії від Viessmann

Виробництво електроенергії з допомогою сонячних панелей має один головний недолік: електрика доступна лише тоді, коли світить сонце. Однак потреби в будинках найбільші, коли надворі темно. А саме вранці та ввечері - до та після роботи. Системи зберігання електроенергії від Viessmann компенсують різницю в часі, роблячи сонячну електроенергію, вироблену протягом дня, доступною вночі. Власники будинків можуть цілодобово використовувати енергію з даху та значно підвищувати власну норму споживання. Доводиться купувати менше електроенергії з загальнодоступної мережі та економити більше грошей щороку.