Опалення газовими конденсаційними котлами 

Для комфортного отримання тепла на базі природного газу компанія Viessmann пропонує різноманітні технології, розраховані на найрізноманітніші запити споживачів. Для встановлення в нових котельнях чи модернізації існуючих; для квартир, приватних будинків чи великих котелень житломасивів. Для застосування в нових будинках підходять передусім компактні конденсаційні котли. Завдяки їхнім габаритам і настінній конструкції, місце для такого котла можна знайти практично в кожному приміщенні.

Якщо передбачена прив'язка до геліоустановки для отримання тепла для ГВП, рекомендуються конденсаційні котли з вбудованим теплообмінником для геліоустановок. Такі стаціонарні пристрої вже призначені для бівалентного режиму роботи. Газові конденсаційні котли Viessmann виконані відповідно до найновіших технологій своєї галузі й покривають діапазон потужностей від 2 до 100 кВт. Вони можуть ефективно й надійно забезпечувати теплом будинки на одну, дві чи декілька сімей.

Бувають конденсаційні котли на газі й більшої потужності. Вони хзастосвуються в будинках із високою потребою в теплі – наприклад, житлових багатоквартирних, а також у публічних чи промислових будівлях. Каскадний регулятор дозволяє поєднати декілька котлів і керувати ними як одним модулем.

Газовий котел на стіні сучасної квартири

Оберігати клімат і довкілля – наприклад, з настінним конденсаційним котлом

Поєднати захист клімату з економією коштів. Це можливо з використанням конденсаційних котлів. Тому що особливістю цієї технології є дуже ефективне використання енергії. Системи опалення, засновані на традиційній технології, викидають частину енергії, що міститься у паливі, просто "в трубу". Натомість конденсаційні котли майже повністю перетворюють енергію палива в корисне тепло. Той, хто опалює своє приміщення конденсаційними котлами, стабільно зменшує свої енергетичні витрати на майбутнє, а також зменшує навантаження на природу. Менший об'єм згоряння означає також менший викид СО2 в атмосферу.

Усі компактні конденсаційні котли Viessmann відповідають вимогам до ефективної конденсаційної техніки, що діють в Європейському союзі. Не менше 98 відсотків підведеної енергії перетворюються в корисне тепло. З таким надзвичайно високим коефіцієнтом корисної дії кожний користувач такого котла робить свій активний внесок у захист планети від кліматичних змін.

Опалювати технікою майбутнього вже сьогодні

Вимоги до економії ресурсів при опаленні стають дедалі більш суворими. Нові газові конденсаційні котли мають не лише працювати чисто в даний момент, але й передбачати можливі зміни в майбутньому. Тому Viessmann уже зараз "вмонтував" майбутнє у свої конденсаційні котли. Регулятор горіння автоматично налаштовує котли на різноманітні види газу – включаючи можливість підмішування біогазу. Таким чином, котельня стає екологічною не лише зараз, а й на далеку перспективу.

За вибір газового конденсаційного котла говорить і той аргумент, що не потрібно тримати запас палива в домі. Ці котли компактні, і в підсобному приміщенні або підвалі залишається ще багато вільного місця.

Заощадити до 35 відсотків енергії, замінивши старий котел

Лише в одній Німеччині досі працює близько двох мільйонів котельних установок віком понад 25 років. Замінивши всі ці котли сучасними конденсаційними, споживачі б зекономити дуже багато енергії – у сполученні з геліосистемою економія складає навіть 35 відсотків. Це означало б зменшення споживання енергії в Німеччині на 10 відсотків, з одночасним зменшенням викидів СО2 на 54 мільйони тонн щороку!

Сонячні колектори на даху будинку.

Поєднати новий конденсаційний котел із геліосистемою

Безкоштовна енергія Сонця для гарячого водопостачання та підтримки опалення використовується ще недостатньою мірою. Кожний новий газовий котел, і зокрема настінні конденсаційні, має працювати в комбінації з сонячними колекторами. Користувач котельні з конденсаційним котлом і сонячними колекторами в Німеччині може розраховувати на державну субсидію.


Зміна типу газу – не проблема для котлів Viessmann

У наступні кілька років у великій частині Німеччини відбуватиметься перехід на інший вид газу. Регіони, в які постачався так званий L-газ, будуть переводитись на природний газ H, запаси якого більші. Для користувачів сучасних газових конденсаційних котлів Viessmann ніякої різниці не буде, завдяки встановленому на них "розумному" регулятору горіння Lambda Pro Control.


Так працюють газові конденсаційні котли

Конденсаційна техніка використовує не лише тепло, яке можна відчути як температуру димових газів при спалюванні палива (нижча теплотворна здатність), але й тепло водяної пари, що міститься в димових газах (вища теплотворна здатність). Сюди включається й "приховане" тепло, яке у старих системах просто вилітало в димову трубу.

Конденсаційні котли надають можливість майже повністю відібрати тепло, що міститься в димових газах, і перетворити його в корисне тепло. Газові конденсаційні котли Viessmann досягають коефіцієнту корисної дії до 98 відсотків. Ефективність котельні зростає, витрати на опалення зменшуються разом з навантаженням на довкілля.

На малюнку схематично показано, як працює конденсаційний котел.

Газові конденсаційні котли

Конденсаційна техніка використовує не лише теплоту, що виникає при спалюванні рідкого чи газоподібного палива, а й теплоту, що утворюється при конденсації водяної пари, яка міститься в продуктах згоряння палива. Для цього конденсаційні котли Viessmann оснащені теплообмінниками Inox-Radial з високоякісної нержавіючої сталі. Вони настільки охолоджують димові гази перед виходом у комин, що відбувається конденсація водяної пари, яка міститься в них, а вивільнене тепло передається в опалювальну систему.