Переваги газового опалення

У житлових будинках або квартирах: майже кожен другий теплогенератор у Німеччині – це газовий пристрій. Опалення газом популярне через багато переваг газових котлів, які можна грубо розділити на дві області: економічні та екологічні переваги.
 


Економічна вигода газового опалення

Рішення про купівлю нового теплогенератора завжди пов'язане з проектуванням та з оцінкою витрат. Дуже часто саме ціна визначає, яка система опалення буде встановлена. І ось тут стає очевидною перша перевага опалення на газі: газовий котел залишається одними з найвигіднішихз варіантів за ціною, якщо порівнювати з іншимивидами палива. Завдяки ліквідації частини високих інвестиційних витрат, домовласники мають резерви для витрат на інші цілі.

Економні й надійні в роботі

Той, хто приймає рішення на користь газового опалення, отримує систему з низькими витратами та високою надійністю в роботі. Зрештою, газові котли використовуються протягом десятиліть і зарекомендували себе як дуже надійна техніка. Ще один, не менш важливий аргумент – ціни на газ залишаються на відносно низькому рівні. У Німеччині одна кіловат-година природного газу коштує в середньому близько 6,4 цента. Це значення може сильно коливатися залежно від тарифу. У порівнянні з електрикою (близько 28 центів за кіловат-годину) опалення на природному газі все ще дуже дешеве. Якщо у вас немає доступу до місцевого газопроводу, ви можете використовувати зріджений газ. Ціна однієї кіловат-години приблизно така ж, як і для природного газу. У такому випадку власнику потрібен газовий бак для палива. Більше інформації про це викопне паливо, його види, історію та доступність можна знайти в розділі Газ як паливо.

Однією з багатьох переваг газового опалення є те, що його можна встановити будь-де, як ви можете побачити тут.

Широка мережа постачання та легка установка

Українська газорозподільна мережа – одна з найбільших у світі. Маючи загальну довжину понад 246 000 кілометрів, вона здатна постачати більшість житлових будинків та квартир у країні природним газом. Більша частина з'єднань підведені безпосередньо до будинку, тому встановлення газового опалення навряд чи буде пов'язане з труднощами.

Якщо власники будинку вирішили використати газ для свого опалення, вони отримують ще одну перевагу: на відміну від опалювальної системи на рідкому паливі, такий котел може бути встановлений практично в будь-якому місці. Стаціонарні котли встановлюють на піддашші або у підсобних приміщеннях, а настінні конденсаційні котли можна повісити і в житловій кімнаті. Навіть у кухонних шафах знайдеться достатньо місця для конденсаційного котла.

Не потрібно ні комину, ні місця для зберігання

Завдяки прямому підключенню в будинку його власники не потребують ні сховища, ні паливного бака для роботи системи газового опалення. Тільки при використання зрідженого газу замість природного буде потрібен резервуар. Його можна поставити, наприклад, в саду. Існуючий димохід завжди потрібен. Для монтажу або монтажу на горищному приміщенні достатньо вогнестійкий даховий канал невеликим діаметром близько десяти сантиметрів. Якщо є димохід, труба димових газів також може бути прокладена над дахом. Якщо газовий нагрівач використовує технологію конденсації, то слід дотримуватися певних вимог до трубопроводів димових газів.

Висока надійність постачання та чисте спалювання

Ще однією перевагою газового опалення є постачання палива. Воно вважається дуже надійним, оскільки світові запаси природного газу постійно зростають. У той же час постачальники енергії зазвичай складають довгострокові контракти з експортерами газу, так що попит може бути гарантований протягом багатьох десятиліть. Коли  газовий котел уже працює, проявляється ще одна перевага опалення на газі: серед викопних видів палива природний газ є "найчистішим", виділяючи найменшу кількість шкідливих речовин. З одного боку, це підвищує економічну ефективність, а з іншого, зменшує навантаження на довкілля.

Ще однією перевагою газового опалення є можливість використання відновлюваного виду палива – біогазу.

Екологічні переваги газових котлів

Вирішальними перевагами газових котлів є технологія чистого спалювання та широкий спектр модифікацій. Завдяки тому, що екологічні характеристики систем опалення на газі дедалі покращуються, вони активно сприяють збереженню природних ресурсів. Зрештою, природний газ – не дивлячись на його великі резерви – все ще є викопним паливом, і його запас обмежений.

Деякі газові котли вже пристосовані технічно до спалювання не лише чистого природного газу, але й газу з домішкою біогазу. Крім того, вони можуть автоматично пристосовуватися до різних видів газу. Вони завжди перетворюють максимально можливу кількість енергії в тепло, незалежно від якості газу.

Використовуйте газові котли разом із сонячною енергією

Сонце – це одне з найбагатших джерел енергії, яке доступне нам безкоштовно і нескінченно. За допомогою сонячної технології домовласники перетворюють сонячну енергію в корисне тепло – наприклад, для гарячого водопостачання або зменшення навантаження на котел. Газові котли від Viessmann підготовлені для підключення до геліосистеми. Декілька маніпуляцій – і установка працює бівалентно. Сонячна теплова система може підтримувати опалення та повністю взяти на себе гаряче водопостачання.

Газові котли з тепловими насосами

Не лише термальна геліосистема пристосована для бівалентної роботи з газовими котлами – також це може бути тепловий насос. У цьому випадку тепловий насос нагріває не тільки воду, а й приміщення. Якщо виникають пікові навантаження, вмикається газовий котел. Таким чином власник отримує дуже ефективну, екологічно чисту і економну у використанні ресурсів установку. В Європі таким споживачам надається значна державна субсидія – за умови, що котел є конденсаційним.