Опалення за допомогою пелет як комплексне рішення

Опалення пелетами – особлива форма опалення на деревині, яка поєднує в собі чисту технологію котла на дровах із високим комфортом в обслуговуванні, який надає газовий настінний котел. Крім того, воно доступне в широкому діапазоні потужностей і тому підходить споживачам з найрізноманітнішими потребами в теплі.

Відмінність між котлом на пелетах і піччю на пелетах

Зазвичай, опалення за допомогою пелет або котли на пелетах все ще плутають з пелетною піччю. Різниця між цими двома типами має велике значення: Котел на пелетах зазвичай використовується як центральне опалення та забезпечує всю будівлю опаленням та гарячою водою. Печі на пелетах працюють як опалювальний камін, в тому випадку коли вода не використовується. Піч часто встановлюється в житловій зоні і виробляє достатню кількість тепла для комфорту в будівлі. Цей ефект посилюється за допомогою скляного вікна в топці, що дозволяє спостерігати за процесом горіння. Якщо ж до пелетної печі підвести трубопровод з теплоносієм, вона також може підтримувати систему опалення.

Структура та принцип дії опалення на пелетах

Пелетні котли поставляються в напівавтоматичному та повністю автоматичному виконанні. У напівавтоматичній системі опалення пелети мають вручну завантажуватись у контейнер для зберігання. Там пелети дозуються та безперервно подаються в камеру згоряння. Цілком автоматична система працює по-іншому. З контейнера для зберігання паливо по конвеєрній системі проходить безпосередньо до котла – без втручання власника.

Окрім контейнера для зберігання та конвеєрної системи, пелетний котел включає в себе корпус, камеру згоряння з жароміцного матеріалу, вставний гвинт, золовідвідну систему та теплообмінник. Ефективне спалювання та особливо висока ефективність забезпечуються завдяки подачі повітря для згоряння за допомогою лямбда-зондів подачі первинного та вторинного повітря.

Лямбда-зонди й датчики температури відхідних газів контролюють процес горіння

Перед тим, як почнеться горіння, пелети транспортуються до камери згоряння. Коли вона завантажена, автоматичний процес розпалу починає згоряння. Вбудований лямбда-зонд та датчик відхідних газів контролюють процес згоряння, забезпечуючи оптимальне й повне згорання пелет. Вбудований теплообмінник нагрівається від тепла, що утворилось при цьому, і передає тепло в опалювальний контур.

heizen-holz-pellets.jpg

Пелети

Пелети передають енергію деревини в найбільш компактній формі, з високою теплотворною здатністю. Для виготовлення пелет за європейськими нормативами DIN-Plus та ÖNORM використовується на 100 відсотків натуральні залишки деревообробки. Ця сировина походить з деревообробної промисловості у формі тирси та стружок.

Зберігання палива

Перш ніж власники будинку зможуть скористатись теплом від пелетного котла, спочатку потрібно придбати паливо. Щоб не замовляти пелети кожні кілька тижнів, експерти рекомендують одразу купити річний запас. Наскільки великим має бути цей запас, залежить також і від того, як пелети будуть зберігаютися. На практиці часто використовуються тканинні резервуари разом з рамковою конструкцією. Їх можна просто, зручно і без бруду встановити в будівлі.

Відстань сховища до дороги має не перевищувати 30 метрів

Іншу можливість для зберігання надають підземні цистерни, або вільне підвальне приміщення. За допомогою подавального пристрою пелети потрапляють у котел і там віддають свою енергію. При зберіганні пелет важливо, щоб сховище було доступним зовні. Крім того, відстань від сховища до вулиці має бути не більшою за 30 метрів: інакше спеціалізований автомобіль "не дотягнеться" до нього своїм шлангом.

Крім того, слід уважно стежити за тим, щоб пелети залишались сухими. Це пов'язано з тим, що занадто висока вологість може призводити до розбухання чи склеювання кількох пелет в одну, що негативно вплине на властивості спалювання. Якщо місця для зберігання пелет не вистачає, господар може розмістити невеликий резервуар біля пелетного котла і заповнити його вручну.

Конвеєрна технологія

До складових частин цілком автоматичної пелетної системи належить також пристрій подачі. На практиці часто застосовуються як транспортувальні шнеки, так і вакуумні всмоктувальні системи. Шнек схожий формою на свердло. Обертаючись навколо власної осі, він передає пелети зі складу в котел. Зазвичай такий шнек розташовується на днищі, і його конструкція не дуже гнучка. Щоб паливо без перешкод потрапляло в котел, відстань транспортування має бути невеликою.

З іншого боку, вакуумні всмоктувальні системи більш гнучкі у використанні. Пелети втягуються через всмоктувальну турбіну і через спеціальні трубопроводи надходять до котла. Великі складські приміщення можуть мати декілька точок всмоктування, завдяки чому постачання палива завжди гарантується навіть при високій тепловій потужності. Вакуумні системи всмоктування можуть пересувати паливо на значно більшу відстань і, отже, придатні для застосування там, де приміщення для зберігання та котел розташовані далеко одне від одного.

Для Німеччини: державна підтримка

Оскільки пелетне опалення виробництва Viessmann не тільки ефективне в роботі, але й захищає довкілля, то власники такого обладнання можуть отримувати високі субсидії від держави.

Підсумок: переваги пелетного опалення

Зробивши вибір на користь цілком автоматичних пелетних котлів Viessmann, ви отримаєте багато переваг. Серед іншого, це:

  • Висока екологічність вашої опалювальної системи: спалювання деревини нейтральне по СО2
  • Комфорт у роботі й висока ефективність