Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Оптимізація системи опалення: Прості поради для економії

Зверніться за консультацією
(Фото: © Ivan Kruk / Shutterstock.com)

Витрати на опалення займають все більшу частину щомісячних витрат. Проте часто їх можна зменшити за допомогою простих заходів. Наприклад, за допомогою оптимізації опалення, коли підрядники роблять існуючі системи більш ефективними. У цьому посібнику пояснюється, як це працює і як ви навіть можете отримати субсидію на оптимізацію системи опалення.

Заміна застарілих термостатів та їх правильне налаштування

Якщо знизити температуру в приміщенні на один градус Цельсія, можна заощадити до шести відсотків витрат на опалення. Це особливо актуально для існуючих будівель, коли двері між приміщеннями з різною температурою залишаються зачиненими. Корисним є також регулювання часу, наприклад, нічне зниження температури. Це передбачає зниження температури в приміщенні для економії енергії, коли всі сплять. Якраз вчасно перед пробудженням система опалення нагріває всі приміщення до необхідної температури і таким чином забезпечує високий рівень комфорту. Опалювальні терморегулятори Viessmann ViCare також забезпечують це, і ними можна керувати навіть з дивану або в дорозі за допомогою смартфону, їх дуже просто програмувати.

Ізоляція труб та фітингів для оптимізації системи опалення

Якщо голі труби проходять через неопалювані приміщення, вони діють як радіатори. Вони віддають тепло без потреби і, таким чином, спричиняють підвищене споживання енергії. Цього можна уникнути, якщо ізолювати опалювальні труби та фітинги. Заходи з оптимізації системи опалення можуть бути виконані швидко і недорого вами або вашим підрядником.

Гідравлічне балансування для ефективного розподілу тепла

Деякі кімнати у вашому будинку не досягають необхідної температури, тоді як інші буквально перегріваються, або в радіаторах багато шуму? Це все ознаки відсутності гідравлічного балансування. Теплоносій не протікає через систему оптимально, і система опалення споживає більше енергії, ніж потрібно. Коли сервісні партнери виконують гідравлічне балансування, вони правильно налаштовують систему. Вони гарантують, що кожна поверхня опалення отримує необхідну кількість води для опалення, таким чином зменшуючи споживання. До речі, це корисно не лише тоді, коли виникають описані вище симптоми. Коли ви утеплюєте будинок або замінюєте теплогенератор, оптимізація системи опалення також має сенс.

Заміна насоса контуру опалення та зменшення споживання електроенергії

Старі насоси опалювального контуру працюють на високій потужності багато годин на рік. Вони споживають більше, ніж потрібно, і їх можна легко замінити на високоефективні насоси. Вони працюють відповідно до потреб. Їхні двигуни особливо ефективні і споживають в середньому на 90 відсотків менше електроенергії. Для оптимізації системи опалення, що особливо важливо під час гідравлічного балансування, вашому підряднику зазвичай потрібно лише одна-дві години.

Правильне налаштування кривої нагріву та оптимізація системи опалення

З кожним градусом Цельсія, на який знижується зовнішня температура, будівля втрачає більше тепла через огороджувальні конструкції та вентиляцію. Системи опалення компенсують цю втрату, підвищуючи температуру води для опалення. Крива опалення визначає температуру води, необхідну для забезпечення достатньої кількості тепла в будинку при різних температурах зовнішнього повітря. Правильне налаштування кривої нагріву дозволяє заощадити багато енергії, тоді як неправильне налаштування призводить до холодних приміщень або надмірного споживання.