Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Радіатори: функції, регулювання та типи

Радіатори є центральним компонентом системи опалення. Вони передають вироблене тепло до житлового приміщення за допомогою теплоносія - води. Однак, незважаючи на те, що принцип роботи завжди схожий, існує кілька різних типів. Всі радіатори Viessmann Vitoset відрізняються високою якістю. Використання перевірених матеріалів та висока якість виготовлення гарантують, що будь-яке рішення може бути ефективно та надійно реалізоване.

Як працює радіатор?

Робота радіатора відбувається за простим принципом: Насос подає воду для опалення від центрального теплогенератора до радіаторів. Там тепла вода надходить до впускного клапана. Під час протікання тепло виділяється в кімнату через нагрівальні поверхні, завдяки чому вода охолоджується. Вона витікає назад через зворотний трубопровід і знову нагрівається до потрібної температури за допомогою підключеного теплогенератора. Цикл починається знову.

Окрім радіаторів Vitoset для систем центрального опалення, Viessmann пропонує також електричні нагрівачі або радіатори. Електронагрівачі Vitoplanar також підходять для децентралізованого опалення житлових приміщень - тобто незалежно від центрального теплогенератора та в окремих кімнатах.

Термостат регулює температуру

За допомогою термостатичних радіаторних клапанів можна регулювати кількість тепла, що надходить до приміщення. Клапан, встановлений всередині термостатичної головки, контролює швидкість потоку води в залежності від температури в приміщенні. Якщо вона занадто низька, термостатичний клапан відкривається і вода тече через радіатор. Доступно п'ять рівнів для встановлення необхідної температури. Кожен з них відповідає певній температурі в приміщенні. Детальніше про функції, цифри на термостаті та способи їх налаштування читайте в розділі про правильне налаштування термостата. Термостатичні головки Viessmann можна використовувати з будь-яким радіатором з нашого асортименту.

Терморегулятори Viessmann для радіаторів

Просте керування температурою через додаток

Додаток Viessmann ViCare дозволяє зручно керувати окремими приміщеннями за допомогою смартфона або планшета - навіть незалежно від системи опалення. Це робить його придатним також для мешканців орендованих квартир. Дізнайтеся більше про інтелектуальне керування радіаторами в наступному випуску Tech Talk.

Які типи радіаторів існують?

Існує широкий вибір сучасних радіаторів гарячого водопостачання. Це також видно з асортименту радіаторів Viessmann. Окрім панельних радіаторів, в асортименті також є трубчасті радіатори.

Широко використовувані панельні радіатори демонструють останню еволюцію від оригінальних секційних або ребристих радіаторів. На відміну від них, вони складаються не з окремих ланок, а з однієї або декількох гладких або злегка профільованих нагрівальних пластин, через які протікає тепла вода. Між ними розташовані конвекційні пластини, повз які проходить повітря в приміщенні.

Позначення типу радіаторів залежить від конструкції. Воно складається з двох чисел, перше з яких вказує на кількість нагрівальних пластин, а друге - на кількість конвекційних пластин. Наприклад, модель типу 21 складається з двох радіаторних пластин і однієї конвекторної. Основний принцип тут такий: чим більше конвекційних пластин, тим вища частка конвекційного тепла. Viessmann пропонує відповідні радіатори як універсальні, так і панельні. Останні найкраще характеризуються своїми гладкими поверхнями та візуально тонким дизайном. Радіатори доступні в основному в різних варіантах підключення, наприклад, як радіатори з центральним підключенням. Це забезпечує ще більшу гнучкість.

Трубчасті радіатори складаються з безлічі вертикально або горизонтально розташованих трубок, по яких тече вода для опалення. Ці радіатори особливо популярні у ванних кімнатах, де вони також слугують рушникосушками та сушарками. Значна частина тепла виділяється за рахунок конвекції. Радіатори Viessmann для ванної кімнати підходять для звичайного підключення до системи опалення, але також можуть бути оснащені електричним нагрівальним картриджем. Це дає можливість обігрівати приміщення незалежно від центрального теплогенератора, особливо влітку.