Поради при купівлі газового котла

Шукаючи потрібний теплогенератор для системи опалення, більшість власників будинків все ще вибирають газові котли. Ми розкажемо Вам про основні моменти, на які варто звернути увагу при купівлі газового котла.


Підключення до газової мережі

Однією з переваг газового опалення є те, що власникам таким систем не потрібно зберігати пальне. З протяжністю понад 300 000 кілометрів українська газорозподільна мережа досить розвинена. Однак про повне підключення до газу не може бути й мови. Особливо в сільській місцевості прокладення газопроводів може бути неможливим. З цієї причини, якщо ви хочете придбати газовий котел, але до вашого будинку не проведена газова мережа слід заздалегідь звернутися до місцевої газорозподільної компанії.


Вимоги до експлуатації газової конденсаційної техніки

Якщо ви хочете придбати газову систему опалення, вам також доведеться заздалегідь визначитися з технологією, яку ви будете використовувати. Зараз у світі використовуються або традиційні опалювальні котли (~90% ККД) або конденсаційні котли (~98% ККД). В Європі заборонене виробництво традиційних котлів і зараз вони встановлюються у рідкісних випадках. Стандартом є газове опалення на основі конденсаційної технології. В Україні ситуація зовсім інша - у нас досі більш поширені традиційні, відповідно менш ефективні котли. На відімну від традиційних, конденсаційні котли характеризуються високою ефективністю, оскільки вони можуть майже повністю перетворити енергетичний вміст палива в тепло. У розділі Принцип дії конденсаційної техніки пояснюється, що це за технологія. Однак, функціонування газової конденсаційної системи опалення передбачає деякі вимоги.

Низькотемпературні системи опалення

Як можна зрозуміти з назви, особливістю конденсаційної технології є використання так званої прихованої теплоти конденсації. Воно з’являється, коли димові гази охолоджуються і водяна пара виділяє приховане тепло. Для того, щоб відбулася конденсація, система опалення повинна працювати з найнижчими можливими температурами подачі. Це єдиний спосіб конденсації гарячих димових газів. Система опалення - тепла підога особливо підходить для цього режиму роботи.

Купуючи газове опалення, переконайтесь, що витяжна система підходить.

Необхідна відповідна витяжна система

Деякі компоненти гарячих відхідних газів є кислими і можуть пошкодити димохід в довгостроковій перспективі. При купівлі системи опалення, яка використовує конденсаційну технологію, необхідно придбати відповідну  систему з можливістю використання конденсаційної технології.

Необхідно забезпечити відведення конденсату

Одним з продуктів використання газового конденсаційного котла є конденсат. Котел повинен бути обладнаний зливом для відводу конденсату. Легкокислий конденсат легко виводиться в звичайну каналізаційну мережу. Тільки якщо мова йде про великі газоконденсаційні котли, що мають номінальну тепловіддачу понад 100 кВт, конденсат повинен бути знешкоджений перед зливом. Вирішальним фактором тут є значення рН конденсату.

Поєднання із сонячною тепловою системою завжди можливе при купівлі газового опалення.

Який газовий котел обрати?

Перш ніж купувати газовий котел, бажано розглянути різні моделі та їх переваги. Конденсаційні котли зараз є найефективнішою технологією опалення з використанням газу. Вибір різних моделей великий. При низькій потребі в теплі, зазвичай слід використовувати компактний настінний блок, який можна встановити у ніші. Комбіновані котли із вбудованим баком запасу гарячої води більші, але вони забезпечують комфорт використання гарячої води. Для тих, хто планує використання сонячної енергії для опалення, потрібні газові конденсаційні котли з інтегрованим баком запасу, який нагрівається за допомогою сонячної енергії.