„Natural cooling“ та  "active cooling" - охолодження тепловим насосом

Тепловий насос не лише екологічно чиста система опалення, а й універсальна у застосуванні. Окрім своєї першочергової задачі тепловий насос забезпечує будівлю холодом. Існують два способи охолодження: пасивне та активне охолодження.
 

Пасивне охолодження тепловим насосом 

Пасивне охолодження („natural cooling“) працює в комбінації тепловий насос розсіл-вода або вода-вода. В тепловому насосі розсіл вода, розсіл відбирає тепло з контуру опалення та скидає його назовні. У тепловому насосі вода-вода цю функцію виконують ґрунтові води. Температура навколишнього середовища використовується в якості охолоджувача. Окрім регулюючого та циркуляційного насосів, тепловий насос вимикається. Компресор в цьому випадку не працює, а отже і не споживає електроенергію. Це робить „natural cooling“ особливо енергозберігаючим та економічно вигідним.

Охолодження без шуму

За допомогою пасивного охолодження температура в приміщенні може зменшуватися на три градуси за Цельсієм. Так як відсутня робота компресора не виникає шумів. Пасивне охолодження можна здійснювати завдяки земельним зондам та ґрунтовим колекторам, земельні зонди забезпечують більш високі показники.

Для отримання "природного" холоду необхідно встановити NC-Box. Це попередньо зібраний блок, який містить в собі всі необхідні компоненти. Встановлення NC-Box відбувається легко та швидко.

Вітальня з видом на море символізує переваги природного та активного охолодження

Приміщення з комфортною температурою завдяки „natural cooling“

"Аctive cooling" завдяки тепловим насосам 

При ("active cooling") функції теплового насосу дещо змінюються. Dafür wird der Kältekreislauf intern gedreht oder extern die Primär- und Sekundäranschlüsse umgeschaltet. Аналогічно холодильнику тепловий насос виробляє холод. При "active cooling" компресор продовжує працювати, і тепловий насос може забезпечити більшу охолоджувальну потужність, ніж пасивне охолодження.

Використання відібраного тепла

"Аctive cooling" може бути реалізовано з тепловим насосом розсіл-вода та повітря-вода. Можлива робота також з тепловим насосом вода-вода. Поверхнею охолодження слугують фанкойли або існуюча система опалення.Тепло, що відібралося від приміщеня можна використовувати для приготування гаряої води або повертати до джерела тепла. Таким чином функції підігріву та охолодження поєднуються в єдине ціле.

Пасивне чи активне охолодження

Охолодження працює за двома різними методами. Пасивне охолодження: розсіл або ґрунтові води за допомогою теплообмінника відбирають тепло з опалювального контуру і відводять його назовні. Цю функцію також називають „natural cooling“ (природне охолодження), бо для охолодження вона використовує природну температуру довкілля. Крім регулятора і підмішувального насоса, тепловий насос при цьому залишається відключеним. Активне охолодження (англійською active cooling): тепловий насос працює "у зворотному напрямку". Таке охолодження досягається за допомогою реверсивного режиму роботи. Це означає, що холодильний контур отримується через переключення всередині, або через переключення первинних і вторинних підключень. Як і в холодильнику, холод активно генерується тепловим насосом.