Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Твердопаливні системи потужністю до 1250 кВт

Запит на професійну консультацію
Твердопаливні системи потужністю до 1250 кВт

Термін "твердопаливні системи" позначє великі котли на біомасі потужністю понад 150 кВт. Вони зазвичай забезпечують теплом великі будинки або й цілі житлові масиви через централізовану систему теплопостачання. Для порівняння – котел, що працює на пелетах, забезпечує теплом одну сім’ю, маючи потужність від 2,4 до 48 кВт.

Конструкція і принцип роботи системи

Твердопаливна система відзначається гнучкістю в застосуванні. Зокрема, вона може спалювати не один вид палива, а декілька. Конструкція й принцип роботи залежать від використання. Як правило, система опалення оптимізована для спалювання деревних трісок або пелет, і розрахована на автоматичний режим роботи.

Всі твердопаливні системи Viessmann мають ефективні, безпечні технології згоряння, та досягають ККД понад 90 відсотків при роботі з кожним видом палива. Це стало можливим завдяки контрольованій подачі первинного та вторинного повітря, моніторингу спалювання за допомогою лямбда-зондів та датчиків температури відхідних газів, а також автоматичному процесу запалювання.

Види палива

Твердопаливні системи, що використовують пелети або деревні тріски, пропонують власникам високий комфорт в експлуатації. Пелети – це залишки деревообробки, які спочатку обробляються, а після цього спресовуються в гранули. Завдяки невеликому розміру гранул, їх можна транспортувати механічно за допомогою шнекового конвеєру або (у низьких діапазонах потужності) через пневматичну систему всмоктування транспортувати зі сховища в котел.

Врахувати різницю між видами палива

Деревні тріски представлені на ринку в різних формах. Залежно від розміру та вмісту вологи, характеристики згоряння змінюються. Чим більший вміст вологи, тим менша енергомісткість цього палива.

Деревина – найприродніше паливо у світі
Bild: © Krasula / Shutterstock.com

Зберігання палива

Якщо власники котельні планують її роботу в цілком автоматичному режимі, цього можна досягти лише при роботі на пелетах чи деревних трісках. Обидва види палива вимагають сховища, розмір якого залежить від багатьох факторів. До них належать потреба в теплі та наявність простору. Потрібні також сухі приміщення, резервуари з пластмаси або сталі, а також цистерна для підземного зберігання.

Технологія розвантаження для транспортування палива зі сховища зазвичай планується індивідуально. Наприклад, можуть застосовуватись різні змішувачі, шнеки та система "живе дно".

Важливо: відстань від сховища до дороги

Під час зберігання пелет важливо, щоб відстань від сховища до дороги не перевищувала 30 метрів. В іншому випадку автомобіль-цистерна не зможе завантажити сховище.

При роботі з деревними трісками велике значення мають паливна логістика, ступінь очистки палива та рівень завантаження об'єкта, з якого будуть надходити тріски.

Під час зберігання палива важливо, щоб деревина залишалася сухою. Волога негативно впливає на процес горіння.

Автоматична подача палива

Для забезпечення подачі пелет та деревних трісок до котла без участі людини, необхідна конвеєрна система. При роботі на великих потужностях застосовують шнековий конвеєр.

Технологія подачі палива до котла у кожному випадку розробляється індивідуально, для забезпечення оптимальних умов роботи.

Надійні та недорогі шнекові конвеєри

Шнек схожий на свердло. Обертаючись, шнеки транспортують деревні тріски й пелети від сховища до котла. Зазвичай, конвеєр жорстко кріпиться до днища. Шнекова система подачі палива набагато дешевша, ніж пневматична. Шнековий конвеєр працює тихо завдяки повільному обертанню їх приводів. Для транспортування на велику відстань шнекові конвеєри можна об’єднати між собою.

Опалення на біомасі

Опалення на біомасі

Ціни на біомасу більш стабільні, ніж ціни викопних видів палива. Крім того, використовуючи опалення на біомасі, ви робите свій внесок у кращі умови існування людства на землі.

Твердопаливні системи

Сучасні системи працюють у цілком автоматичному режимі. Вони оснащені регуляторами та пристроями безпеки для надійної, ефективної та безпечної роботи.