Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Розумний облік в електроенергетиці

Зверніться за консультацією
(Фото: © Aon Khanisorn / Shutterstock.com)

Розумний облік - це вимірювання, зберігання та передача даних про споживання води, електроенергії, газу та інших товарів. Він допомагає керувати матеріальними та енергетичними потоками відповідно до попиту і покликаний сприяти енергетичному переходу в електроенергетичному секторі, серед іншого. Споживачі можуть краще виявляти та використовувати потенціал економії за допомогою розумного лічильника. Ми надаємо інформацію про розумні лічильники та заплановані зобов'язання в Німеччині.

Що таке розумний облік і як він працює?

Довгий час споживання електроенергії можна було виміряти лише за допомогою звичайних лічильників.   Домогосподарства зчитують показники раз на рік, щоб дізнатися своє річне споживання, а потім надсилають їх своєму постачальнику. Однак такі лічильники не дозволяють визначити, коли споживання електроенергії було найвищим і чому.

Інша справа - розумний облік. При цьому сучасні вимірювальні прилади фіксують споживання з невеликим кроком. Шлюзи розумних лічильників, які перетворюють сучасні лічильники на інтелектуальні лічильники або розумні лічильники, передають зібрані дані постачальнику, який потім робить ці дані доступними на онлайн-порталі. Крім того, він може оцінювати дані про споживання з дозволу клієнта з метою оптимізації виробництва та розподілу електроенергії.

Найбільша перевага розумних лічильників в електроенергетиці

Розумні лічильники підходять для вимірювання інших товарів і матеріалів, окрім електроенергії. Це може бути вода або газ. Однак в електроенергетиці вони є особливо корисними і дозволяють здійснювати сучасне управління енергоспоживанням. Це передбачає розподіл кількості енергії відповідно до попиту і відповідне керування споживчими пристроями. Наприклад, якщо мережа сильно завантажена, а відновлюваних джерел енергії не вистачає, постачальники можуть використовувати цю технологію для тимчасового вимкнення таких пристроїв, як теплові насоси. Таким чином, попит на електроенергію, вироблену традиційним способом, зменшується, а постачання стає більш надійним.

Що пропонують розумні лічильники?

Розумні лічильники дозволяють створювати "розумні" мережі, які пропонують численні переваги. Серед них - підвищення стабільності мережі та можливість краще використовувати відновлювані джерела енергії. Розумні лічильники також вигідні для самих споживачів, оскільки вони отримують прозорість щодо свого споживання. Вони можуть виявити потенційну економію та зменшити витрати на електроенергію з урахуванням споживання. Viessmann Energy Management робить це легко. Вона об'єднує підключені онлайн пристрої, такі як теплові насоси Vitocal, фотоелектричні модулі Vitovolt, накопичувачі енергії Vitocharge VX3 та електропобутові прилади, в комплексну термоелектричну систему та відображає всі енергетичні потоки в будинку в режимі реального часу. Їх можна відстежувати за допомогою додатку Viessmann ViCare, який також слугує центром керування системою.

Захист даних має бути гарантований

Розумні лічильники збирають велику кількість даних, які дозволяють робити висновки про поведінку користувачів. Захисники прав споживачів вбачають у цьому одну з найбільших потенційних точок атаки. Це пов'язано з тим, що прозорість досягається за рахунок інформаційної та особистої автономії. Було відзначено і піддано критиці той факт, що хакери можуть читати або маніпулювати даними. Вони можуть збирати інформацію про окремі домогосподарства або ставити під загрозу стабільність цілих мереж. Щоб запобігти можливим ризикам та забезпечити високий рівень безпеки даних, компанія Viessmann створює оптимальні передумови. Всі сервери Viessmann розташовані в межах Європейського Союзу. Системи передачі даних постійно перевіряються та мають сертифікат VDE. Обробка даних відповідно до GDPR є само собою зрозумілою.