Як влаштована система?

Принцип дії теплового насосу аналогічний принципу дії холодильника – тільки в зворотному напрямку (зворотній цикл Карно).

У холодильнику тепло передається зсередини назовні. А в тепловому насосі тепло з довкілля передається в систему опалення будинку. Тепло від повітря, води чи ґрунту спочатку передається в тепловому насосі холодоагенту, який при цьому закипає і переходить у пароподібний стан. Потім він стискається компресором, при цьому його температура піднімається до рівня, достатнього для нагріву води в системі опалення чи гарячого водопостачання.

Вирішальним для визначення ефективності роботи теплового насосу є процес стискання пароподібного холодоагенту в компресорі. Viessmann використовує спіральні компресори Compliant-Scroll. Такий компресор тихий в роботі, має низький рівень вібрацій, не вимагає сервісного обслуговування і має тривалий термін експлуатації.

 

Принцип дії теплового насосу

Принцип дії теплового насосу

Незалежно від того, яке джерело тепла ми використовуємо, процес у холодильному контурі, що складається з чотирьох етапів, визначає принцип дії теплового насосу. Коротко опишемо принцип дії холодильного циклу в тепловому насосі. 

  1. Тепло, отримане, наприклад, з грунту, передається в тепловому насосі холодоагенту, який має властивість закипання при дуже низьких температурах. 
  2. Холодоагент закипає в теплообміннику (випаровувачі) від тепла навколишнього повітря, що на нього подається вентилятором, і у вигляді пари поступає на спіральний компресор, де стискається до високого тиску. 
  3. Під час стискання в компресорі піднімається і температура холодоагенту, залежно від робочих умов, до +100°C. 
  4. Розігрітий таким чином холодоагент віддає своє тепло в іншому теплообміннику (конденсаторі) води в системі опалення чи в системі гарячого водопостачання, а сам конденсується і знову переходить у рідкий стан. 
  5. І нарешті, холодоагент, який все ще перебуває під високим тиском, розширюється в дросельному вентилі, і цикл починається спочатку. 

Всі вище описані процеси відбуваються всередині теплового насосу в замкнутому контурі. 


Джерела енергії для опалення

Якщо власник будинку обирає в якості системи опалення тепловий насос Viessmann, він має до вибору різноманітні джерела енергії. Типовими варіантами є енергія повітря, ґрунту або ґрунтових вод.


Принцип роботи теплового насосу повітря/вода Vitocal-250-S (спліт-система)

Принцип роботи теплового насосу повітря/вода Vitocal-A, Vitocal-S (спліт-система)

Повітря – це найдоступніше з усіх джерел тепла. Все, що потрібно – це вентилятор, який подає навколишнє повітря на випаровувач теплового насосу. Якщо основний блок установлений в приміщенні, власникові будинку також потрібні канали, які з’єднують решітку в зовнішній стіні з блоком теплового насосу.

Альтернативою є спліт-система Vitocal-S (рис. зліва), яка складається з внутрішнього і зовнішнього блоків. Теплові насоси повітря/вода дешевші порівняно з іншими типами. 

Теплові насоси розсіл/вода Vitocal-G використовують енергію поверхневого шару ґрунту

Ефективною альтернативою є тепловий насос, який використовує тепло верхніх шарів ґрунту за допомогою спеціального розсільного контуру. Для цього в землю закладають труби, заповнені водою (чи розсолом) з додаванням незамерзаючої рідини – антифризу.

Розсіл відбирає безкоштовне тепло ґрунту. Далі, нагрівшися, він направляється на випаровувач і передає енергію в контур холодильного агенту. Відбір тепла від ґрунту відбувається у вертикальних зондах, геотермальних колекторах та від скручених спіральних труб.

Це робить систему більш ефективною та зменшує витрати на опалення.

Теплові насоси розсіл/вода Vitocal-G використовують енергію поверхневого шару ґрунту

Теплові насоси можуть відбирати тепло від ґрунтових вод

Ґрунтові води за допомогою насосу подачі всмоктуються з колодязя і проходять у випаровувач. Порівняно з іншими джерелами тепла, вони дозволяють отримати найвищу температуру. При використанні даного типу насосу слід дотримуватись необхідних вимог по якості води.


Разом вигідніше: тепловий насос Vitocal і сонячні колектори Vitosol

Вигідним для домовласників є поєднання теплового насосу з сонячними колекторами Viessmann для гарячого водопостачання. Це компактна і вигідна в роботі установка: тепловий насос працюватиме менш інтенсивно, бо гаряче водопостачання буде забезпечене за рахунок безкоштовної енергії Сонця.

Якщо тепловий насос використовується виключно для опалення приміщень, достатньою буде невисока температура теплоносія. При зменшенні різниці температур, витрати на опалення зменшуються.

За більш детальною консультацією Ви завжди можете звернутися до наших фахівців.