Увійдіть на партнерський портал Viessmann та в партнерський магазин Viessmann

Домовласники Професіонали

Сонячна система - електроенергія та тепло від сонячної енергії

Лише однієї години сонячного випромінювання достатньо, щоб повністю покрити річні потреби людства в енергії. За допомогою геліосистеми від Viessmann це безкоштовне та невичерпне джерело енергії можна використовувати і у власному будинку.

У той час як сонячні теплові колектори перетворюють сонячне випромінювання в тепло, сонячні фотоелектричні модулі генерують електроенергію. Але як працює сонячна система? Що відрізняє фотоелектричну та сонячну теплову енергію і як можна найкращим чином інтегрувати обидві ці технології в домашніх умовах?

Панелі Viessmann Vitosol

Які типи сонячних систем існують?

66 відсотків власників будинків також хотіли б використовувати відновлювані джерела енергії при заміні системи опалення. Про це свідчать дані дослідження, опублікованого Німецькою асоціацією сонячної енергетики (BSW) на початку 2019 року. Геліосистеми Viessmann пропонують широкий спектр можливостей для досягнення цієї мети. До них відносяться сонячні теплові та фотоелектричні системи.

Геліосистема перетворює  енергію сонячного випроміеювання на тепло

Геліосистема від Viessmann використовує вільне сонячне випромінювання для виробництва тепла для ГВП та опалення. Для цього потрібні сонячні колектори, сонячний бак і мережа труб, яка з'єднує всі компоненти між собою.

Сонячні колектори геліосистеми виконують найважливіше завдання в її функціонуванні, оскільки вони поглинають сонячне випромінювання, перетворюють його в теплову енергію і передають її в сонячне середовище. На вибір пропонуються плоскі колектори, такі як Vitosol 200-FM, або вакуумні трубчасті колектори, такі як Vitosol 200-TM. Вакуумні трубчасті колектори забезпечують максимальну продуктивність на найменшій поверхні.

Залежно від типу геліосистеми, насос подає нагріте сонячне тепло через теплообмінник в бак-накопичувач ГВП або буферний накопичувач ГВП. Бойлери для ГВП, такі як Vitocell 100-B/-W від Viessmann, використовуються тоді, коли функція геліосистеми полягає в нагріванні гарячої води для побутових потреб. Якщо система також призначена для забезпечення опалення, її можна комбінувати з Vitocell 360-M, наприклад, багаторежимним буферним водонагрівачем з інтегрованим підключенням до колекторів. Обидва баки поглинають теплову енергію від сонячної системи та зберігають її до моменту, коли виникне потреба в гарячій воді або опаленні приміщення. Оптимально підібрані комплексні рішення, такі як геліосистема Viessmann Vitosol 141-FM DHW, забезпечують максимальну ефективність.

Фотоелектрика виробляє електроенергію з сонячного випромінювання

Функція фотоелектричної системи відрізняється від функції сонячної теплової системи. Це пов'язано з тим, що фотоелектричні системи перетворюють сонячне випромінювання в електричну енергію. Для цього, крім сонячних панелей або сонячних модулів, система включає в себе інвертор і додатковий накопичувач енергії.

Сонячні панелі, такі як Vitovolt 300 фотоелектричної системи Viessmann, складаються з численних сонячних елементів. Вони використовують фотоефект для перетворення енергії випромінювання в постійний струм. Потім інвертор генерує змінний струм. Це необхідно для того, щоб електрична енергія могла використовуватися в домашніх умовах або експортуватися в загальну електромережу. Хоча раніше сонячні системи були розроблені більше для останнього, сьогодні власне споживання є більш вигідним, ніж колись. Це пов'язано з тим, що власникам будинків доводиться купувати менше електроенергії з електромережі, а отже, вони можуть більше заощаджувати на витратах на електроенергію. Тим не менш, електроенергія майже завжди потрібна в той час, коли сонячна фотоелектрична система не виробляє її, наприклад, у вечірній та нічний час. За допомогою накопичувача електроенергії, такого як Viessmann Vitocharge, цей зсув може бути скасований. За наявності системи акумуляторів сонячна енергія, вироблена вдень, доступна і вночі. Це допомагає зробити вас незалежними та значно зменшити витрати на електроенергію.

Для кого вигідна геліосистема Viessmann?

Використання фотоелектричної та сонячної енергії завжди вигідне, коли сонячні колектори та сонячні модулі на даху можуть виробляти достатньо енергії. Для цього потрібно

  • Достатньо місця для колекторів і сонячних панелей
  • Дах для геліосистеми має бути орієнтований на південь
  • поверхня даху з нахилом від 30 до 40 градусів
  • Дерева, будинки або гори, які не відкидають тінь на будинок.

Навіть якщо дах не відповідає всім вимогам, геліосистема Viessmann все одно може бути корисною. Нахилити колектори та сонячні модулі під оптимальним кутом можна за допомогою системи будівельних лісів. Якщо поверхня даху звернена на схід або захід, поверхня колекторів і модулів повинна бути більшою. В іншому випадку врожайність буде значно нижчою, ніж при південній орієнтації.

Підвищення економічної ефективності за рахунок власного споживання

Накопичувач енергії Viessmann збільшує власне споживання електроенергії, що генерується, і таким чином підвищує ефективність фотоелектричної системи. Система заряджає накопичувач електроенергії, коли ваш будинок не потребує електроенергії. Ця енергія використовується за потреби, наприклад, для роботи електроприладів. Якщо накопичувач повністю заряджений, а споживачі не підключені, надлишок електроенергії експортується в мережу і відповідно оплачується.

Які переваги мають геліосистеми Viessmann?

Після встановлення геліосистема Viessmann буде виробляти електричну або теплову енергію без жодних витрат на паливо. Це зменшить витрати на електроенергію для домогосподарства і не буде викидати димові гази, які шкодять навколишньому середовищу. Ще одна перевага: Сонячна система на будинку збільшує власну самодостатність. Домовласники все частіше забезпечують себе енергією самостійно. Зростання цін на електроенергію та інші види палива стає менш помітним. Такі проблеми, як коливання вихідної потужності через погодні умови, також можуть бути пом'якшені за допомогою накопичувачів енергії від Viessmann. Ці системи забезпечують постачання безкоштовної сонячної енергії, навіть коли сонце не світить. Крім того, оптимальне планування може допомогти максимізувати врожайність навіть за несприятливих умов.

Переваги з першого погляду

Фотоелектричні та сонячні теплові системи використовують відновлювані джерела енергії
Сонячна технологія усуває всі витрати на паливо
Сонячна енергія доступна безкоштовно
Відсутні викиди CO₂ та інших забруднюючих речовин
Сонячні панелі та колектори довговічні та не потребують обслуговування
Накопичувач енергії робить сонячну енергію доступною навіть вночі
Витрати на опалення та електроенергію зменшуються
Енергетична незалежність зростає
Державна підтримка закупівель за рахунок субсидій

Асортимент продукції