Геліосистеми – тепло від сонця. Безкоштовно у Вашому домі

Той, хто в наші дні інвестує в нову опалювальну систему, обов'язково має запланувати включення в неї сонячних колекторів. Це дасть Вам значну економію при низькому рівні споживання енергії та дозволить зменшити суму щомісячних рахунків за опалення.

Встановлюючи сонячні колектори, Ви також демонструєте своє відповідальне ставлення до довкілля, бо рівень викидів CO2 зменшується. Обладнання Viessmann дозволяє Вам при цьому з впевненістю дивитися в майбутнє, забезпечується оптимальна взаємодія всіх компонентів системи. Зробивши інвестицію в сонячні колектори, Ви суттєво підвищуєте вартість своєї нерухомості.

Наша компанія має понад 30 років досвіду в розробці й виготовленні термічних геліосистем, тож Ви можете розраховувати на нашу технічну компетентність і найвищу якість продукції. Чи Ви зупините свій вибір на нових конденсаційних котлах на рідкому паливі чи газі, опалювальній системі на деревині або тепловому насосі – усі системи виробництва Viessmann розраховані на роботу в комбінації з сонячними колекторами.


Що таке сонячна теплова система?

Сонячна теплова система - це сонячна система, яку можна використовувати для приготування гарячої води та підтримки опалення. Завдяки безкоштовній доступній сонячній енергії ви не тільки економите енергію, а й ваші кошти. Адже інвестиції в теплову сонячну систему окупляться протягом кількох років, далі чиста економія. 

Для використання сонячної енергії потрібні колектори, які поглинають сонячне випромінювання. Для цього Viessmann Vitosol розробив вакуумні трубчасті та плоскі колектори. Вони поглинають сонячні промені і перетворюють їх у тепло, яке Ви можете використовувати у побуті.

Крім колекторів, сонячна теплова система складається з поглинача (абсорбера), теплообмінника, теплоносія. Коли сонячне випромінювання потрапляє на поверхню колекторів, теплоносій нагрівається,  отримане таким чином тепло передається  водонагрівачу або на бак запасу гарячої води. Потім цей процес знову повторюється. 

Завдяки сонячним колекторам, Ви можете повністю забезпечити свої потреби у приготуванні гарячого водопостачання та підтримати систему опалення.

Для активації відео натисніть кнопку відтворення. Зауважте, що, відкривши відео, ваші дані передаються на YouTube. Для детальної інформації дивіться нашу політику конфіденційності.

Принцип дії геліосистеми
Принцип дії геліосистеми

Різниця за способами застосування

У вас є можливість використовувати сонячну енергію для підтримки опалення та приготування гарячої води. Економія рідкого палива чи газу в будь-якому випадку значна: за використання сонячної системи ви витрачаєте на 60 відсотків менше енергії на рік, яка в іншому випадку потрібна для приготування гарячої води для щоденних потреб. Якщо поєднати підігрів води для ГВП та для потреб опалення, щорічна економія становить близько 35% від необхідної енергії.

Сонячні теплові системи для приготування гарячої води

Серцем цього рішення є бівалентний водонагрівач, такий як Vitocell 300-B. Коли наявна достатня кількість сонячної радіації, теплоносій у сонячній системі нагріває воду у водонагрівачі через нижній теплообмінник.

Якщо температура у водонагрівачі падає через забір води, наприклад, під час прийому ванни чи душу, тоді включається котел для додаткового нагрівання через другий контур.

Для забезпечення високого рівню комфорту Ви можете використовувати двовалентний водонагрівач Vitocell 100-U/W чи Vitocell 100-W, комбіновані резервуари для зберігання та нагрівання води, такі як Vitocell 360-M. Ми можемо запропонувати водонагрівач для будь-яких потреб. Будь-який з них можна легко підключити до сонячної теплової системи.

Сонячна система з двовалентним водонагрівачем

На що слід звернути увагу при встановленні?

Для проектування односімейних та двосімейних будинків застосовується таке правило: якщо колектори встановлені між південним сходом і південним заходом, на 100 літрів буферної ємності потрібно 1,5 м² плоского колектора або 1,0 м² трубного колектора. Для компенсації несприятливої орієнтації чи кута нахилу при встановленні, площу колекторів рекомендуються збільшувати.

Сонячна теплова енергія для приготування гарячої води та підтримки опалення

Нагрітий в сонячних колекторах теплоносій може використовуватися не тільки для підігріву води для системи ГВП, а й для підтримання системи опалення.

Для цього в опалювальному контурі використовується теплообмінник для постійного нагрівання води, нагрітої сонячними колекторами в буферній ємності. За допомогою регулятору, Ви можете контролювати чи  досягнута бажана кімнатна температура. Якщо температура нижче необхідної, вимкається котел.

Сонячна теплова енергія для приготування гарячої води та підтримки опалення

Чи можна поєднати сонячну теплову систему зі звичайними радіаторами?

Поширеною є помилкова думка про те, що сонячні колектори можна використовувати для підтримки опалення лише при використанні системи "тепла підлога", адже можна також використовувати класичні радіатори. Середньорічні показники є лише трохи нижчі при використанні радіаторів, що пов'язано насамперед із дещо вищими температурами роботи радіаторів.Конденсаційна техніка плюс сонячні колектори

Конденсаційна техніка плюс сонячні колектори – оптимальний результат

Той, хто зараз інвестує у нову опалювальну систему, має звернути увагу на конденсаційний котел. При нинішніх цінах енергоносіїв це найекономніший варіант. Конденсаційні котли на рідкому чи газоподібному паливі від Viessmann перетворюють до 98 відсотків енергії палива в корисне тепло.

У комбінації з високоефективними сонячними колекторами Viessmann Ви заощадите до 35 відсотків витрат на енергію, якщо сонячні колектори застосовуються як для гарячого водопостачання, так і для підтримки в опаленні. Лише при гарячому водопостачанні можна знизити споживання енергії на 60 відсотків.


Купити сонячну теплову систему
Допомога при купівлі нової сонячої теплової системи

Фінансування