Льодоакумулятор – інноваційне джерело енергії  

Опалення за допомогою льодоакумулятора поєднує сильні сторони традиційних джерел енергії. Так ви зможете використовувати теплову енергію не лише землі, а й води та повітря. Однак, найважливішим джерелом енергії буде вміст льодоакумулятора.

 

Конструкція і принцип дії

Льодоакумулятор складається з цистерни, яка встановлюється під землею. Цистерна виготовляється зазвичай з бетону і не ізолюється. Всередині цистерни розташовуються два спіральних теплообмінники, в яких циркулює антифриз (розсіл): один теплообмінник є первинним контуром для теплового насосу, інший слугує для підключення сонячних колекторів для регенерації акумулятора. Коли інстальовані всі трубопроводи, цистерна наповнюється водою, яка слугує енергоносієм.  

Теплообмінник отримує теплову енергію з води 

Перший теплообмінник збирає енергію з рідкої води і направляє її на тепловий насос. Там відбувається процес компресії, при якому холодоагент спочатку випаровується, а потім піддається стисканню. Теплову енергію, яка при цьому виділяється, можна використовувати як для опалення, так і для підігріву води. Детальніше про те, як відбувається цей процес Ви знайдете на сторінці Принцип дії теплового насоса.  

Коли вода віддає теплову енергію на перший теплообмінник, її температура знижується і вона поступово замерзає. Щоб цистерни не пошкодились, трубопроводи укладаються таким чином, щоб зледеніння відбувалося ззовні всередину. Другий теплообмінник проводить теплову енергію від сонячного колектора чи іншого джерела тепла до цистерни. 

Через відсутність ізоляції бетонного резервуара льодовий акумулятор нагрівається від ґрунту, таким чином прискорюється танення льоду всередині реезрвуару. Коли вода знову в рідкому стані, процес повторюється з початку. Окрім тепла з ґрунту, інші впливи довкілля також можуть посилити процес регенерації, а саме: теплий дощ чи сонячне випромінювання.  

Сонячно-повітряний абсорбер підвищує ефективність роботи льодоакумулятора  

Іншим способом, щоб отримати теплову енергію з довкілля, є сонячно-повітряні абсорбери. Вони встановлюються на даху і поглинають як енергію навколишнього повітря, так і сонячне випромінювання, для подальшої передачі на тепловий насос. Якщо немає куди використовувати теплову енергію, то вона направляється на льодоакумулятор для прискорення процесу регенерації. 
 

Льодоакумулятор використовує енергію кристалізації  

Особливістю льодоакумулятора є не повторюваний процес віддачі енергії і регенерації енергоносія, а використання так званої енергії кристалізації.  Тобто льодоакумулятор постачає енергію навіть тоді, коли вода пертворюється в лід. Адже при зміні агрегатного стану виділяється така кількість енергії, якої достатньо, щоб нагріти літр води від 0 до 80 градусів Цельсія. На практиці це означає, що льодоакумулятор об'ємом 10 м³ постачає таку ж кількість енергії, що й спалювання 110 л мазуту. 

На картинці зображена схема системи льодоакумулятора для односімейного будинку

Інтелектуальне управління джерелами тепла забезпечує економну експлуатацію

Льодоакумуляторна система від Viessmann є джерелом енергії для теплового насосу розсіл/вода [1]. Бетонний резервуар-акумулятор [2] і сонячно-повітряний абсорбер [3] є альтернативою до ґрунтових зондів і колекторів, вони не потребують дозволів на встановлення. При цьому одночасно використовується теплова енергія навколишнього повітря, сонячного проміння та ґрунту. 

В екологічно чистій системі опалення та охолодження інтелектуальне управління джерелами енергії дбає про високоефективну роботу льодоакумулятора, сонячних колекторів та теплового насосу. Залежно від наявності чи вартості того чи іншого виду енергії, вона буде або зберігатися, або йти на витрати будівлі.  

Переваги льодоакумулятора  

Встановивши льодоакумулятор, ви скористаєтесь його численними перевагами. До найважливіших належать:

  • Використання безкоштовної енергії довкілля, ґрунту і кристалізації   
  • Процес регенерації повторюється безліч разів
  • Безпечна й економічна експлуатація, до того ж майже не потребує обслуговування   
  • Функція Natural Cooling у теплі місяці  
  • Для встановлення не потрібно дозволів на буріння  
  • Екологічно чиста технологія

Льодоакумуляторна система

Сьогодні теплові насоси використовують різноманітні джерела енергії: навколишнє повітря, ґрунт, ґрунтові води. Льодоакумуляторні системи використовують теплову енергію з повітря і ґрунту, а додатково можуть використовувати енергію сонячних променів.