Теплові насоси для гарячого водопостачання

Теплові насоси для ГВП використовують теплову енергію довкілля для підігріву води. Їх можна використовувати для оптимального використання електроенергії, самостійно виробленої на фотоелектричних установках, і можна під'єднати до існуючої системи розподілу повітря.  
 

Конструкція і принцип дії теплового насоса для ГВП 

Тепловий насос для гарячого водопостачання складається з одного блоку, в якому розміщені всі компоненти, важливі для процесу виробництва теплової енергії. А саме: випарник, компресор, конденсатор і бак запасу для ГВП. В певних моделях є також інтегрований сонячний теплообмінник, який дозволяє підключати сонячні колектори. 

Компресор забезпечує належну температуру

Під час роботи тепловий насос для ГВП відбирає теплову енергію з довкілля або циркуляційного повітря і передає її на випарник. Там перебуває холодоагент, який навіть за низьких температур нагрівається та випаровується. Оскільки температура випареного холодоагента не є достатньо високою, щоб нагріти воду, то на наступному етапі відбувається стискання. Пара подається на компресор, що працює на електроенергії, і стискається, поки необхідна температура не буде досягнута.  

Останній крок: випарений холодоагент віддає свою енергію на вбудований бак запасу ГВП, при цьому охолоджується і конденсується. Після цього в рідкому стані під високим тиском він подається на розширювальний вентиль, протягом чого він ще сильніше охолоджується. Холодагент повертається до первісного стану, і цикл починається спочатку.


Режим роботи на циркуляційному повітрі  

Теплові насоси для ГВП можуть працювати на циркуляційному, зовнішньому або відпрацьованому повітрі. Моделі теплових насосів, які працюють на циркуляційноиу повітрі, можна встановлювати у підвальних приміщеннях, які в зимовий період зберігають сталу і відносно високу температуру. При роботі теплового насоса температура підвального приміщення знижується на близько 2-4 градуси, а також стає сухішим. Якщо ж різниця температур між джерелом тепла та опалювальною системою невелика, то тепловий насос працюватиме особливо ефективно.  

Альтернатива: тепловий насос на відпрацьованому повітрі  

Теплові насоси можуть підігрівати воду також за допомогою відпрацьованого повітря. При цьому замість верхньої кришки до теплового насоса кріпиться трубопровід для відпрацьованого повітря, який приєднується до наявної системи розподілу повітря. На тепловий насос направляється тепле відпрацьоване повітря з багатьох кімнат, оскільки він може забезпечити провітрювання середньостатистичного односімейного будинку. При нагріві питної води, повітря охолоджується і виводиться назовні. Щоб при цьому не виникав понижений тиск, у систему через окремий елемент підводиться свіже повітря ззовні. Режим провітрювання може працювати і без підігріву питної води.    

Може працювати на сонячній електроенергії  

Теплові насоси Viessmann можуть працювати з сонячними установками як в моновалентному, так і в бівалентному режимі. У бівалентному виконанні насос контуру геліоустановки вмикається і вимикається за допомогою датчика різниці температур. Якщо насос контуру геліоустановки увімкнений, то підігрів води здійснюється не через тепловий насос. Таким чином забезпечується оптимальне використання безкоштовної сонячної енергії. Надалі тепловий насос може оптимально використовувати самостійно вироблену на фотовольтаїчній установці електроенергію.

Переваги теплового насоса  

Підігрів води за допомогою теплового насоса дає власникам будинку багато переваг. Однією з них є низькі інвестиційні та експлуатаційні витрати. Купувати паливо вже не потрібно, адже є наявні безкоштовні джерела енергії. А завдяки тому, що тепловий насос для водопостачання не здійснює ніяких викидів, димова труба не потрібна. Разом з сонячною установкою або системою розподілу повітря такий тепловий насос працює особливо ефективно.

Осушування місця встановлення 

Відокремлення опалювального пристрою для ГВП від пристрою, що працює на опалення, надає ще деякі переваги. Такий пристрій можна повністю відключати в теплі місяці і він, відповідно, не споживатиме електроенергію. Встановлення теплового насоса для гарячого водопостачання відбувається за короткий час. Звичайно, тут не потрібне ні підключення до газу, ні паливний бак. І оскільки при підігріві води не спалюється викопне паливо, то власник установки в довгостроковій перспективі захищає клімат від небажаних змін та економить власні кошти. Не останньою перевагою є й те, що коли тепловий насос встановлений в підвалі, вологість у підвалі зменшується. Це знижує загрозу формування плісняви й захищає будівлю. Також дивіться нашу сторінку про Переваги теплових насосів.